3 Dakikada Yapabileceğiniz Doğal Yaz Makyajı Teknikleri

26 Mayıs 2021
3 Dakikada Yapabileceğiniz Doğal Yaz Makyajı Teknikleri

Sıcak yaz günleri yaklaşıyor. Sizde yaz aylarında daha canlı ve fresh görünümlerden hoşlanıyorsanız 3 dakikada yapabileceğiniz bu harika yaz makyajı tekniklerine bayılacaksınız!

Yaz aylarında güneşin enerji hepimizi etkisi altına alıyor. Fakat yoğun sıcak hava kendini göstermeye başladığında makyaj konusunda bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Fondötenin akması, allık gibi ürünlerin kısa sürede dağılması ya da farların pigmentlerinin azalması bunlardan bazıları. Peki daha doğal ve ışıltılı bir görünüm elde ederken sıcak havanın etkileri nasıl azaltılabilir? Makyaj yapmaya fazla vaktinizin olmadığı yaz günlerinde kısa sürede etkili sonuç verecek makyaj teknikleri nelerdir?

Öncelikle yaz aylarında cilt sağlığı için yoğun içerikli ve yüksek kapatıcı fondötenler kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu ürünler yüzünüzde ağırlık hissi bırakır ve sizi doğal (fresh) görünümden uzaklaştırır. Cildinizde bir katman hissi oluşturabilir. Bu nedenle kapatıcı ve ışıltılı bitişi olan BB kremler kullanabilirsiniz. Cilt lekeleri üzerine süngerli bir kapatıcı ile nörtleme sağlayın. Ardından BB krem ile cildinizi daha canlı gösterin. Bu sayede yüzünüz çok daha dinamik görünecektir.

BB krem ve pembe allık ikilisi !

Doğal yaz makyajı teknikleri içerisinde en sevilen ve pratik bulunan stil BB krem allık ikilisidir. Sıcak günlerde ince katman halinde süreceğiniz BB krem üzerine pembe tonlarında allık uygulamak, tazelenmiş bir görüntü yaratmanızı sağlayacaktır. Yokmuş gibi görünen makyajınız ile her zaman doğallığı ön plana çıkarabilirsiniz. Eğer yüzünüzde bb krem ile kapanmayan lekeler bulunuyor ise kremi sürmeden önce kapatıcı ile izlerinizi yok edin ve üzerine BB krem sürün. Böylece fondöten gibi ekstra bir katman oluşturmak zorunda kalmayacaksınız.

Pembe allık, yaz aylarının ev sevilen kozmetik ürünüdür. Daha genç ve canlı görünmeye yardımcı olur. Dilerseniz simli allıkları kullanarak parlaklık ve ışıltıyı arttırabilirsiniz. BB krem ve allığın yüzünüzde dağılmasını istemiyorsanız transparan pudra ve baz kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Makyaj bazı eyeliner ve ruj bütünlüğü!

Allık ve BB krem doğal bitişlidir fakat yaz aylarında bir akşam yemeğine çıkmak ya da etkinliklere katılmak için daha baskın bir görünüm elde etmek istiyorsanız baz, eyeliner ve rujun etkileyici gücüne tanık olun! Öncelikle ten makyajı yapmadan önce baz kullanmanın önemine değinelim. Makyaj bazları ten ürünlerinin tutuculuğunu arttırır. Böylece gün içerisinde akma ya da dağılma yaşamazsınız. Özellikle yaz aylarında kullanmanız, özenerek yaptığınız makyajınızın gün boyu aynı kalmasını sağlayacaktır. Gözlerinize eyeliner sürmek ve iddialı bir ruj ile kombinlemek makyajınızı baskın hale getirecek. Siyah eyeliner ile dilerseniz nüde, dilerseniz kırmızı tonlarını tercih ederek görünümünüzü bir anda değiştirebilirsiniz.

Doğal yaz makyajı malzemeleri

Makyaja başlamadan önce baz kullanmanın önemine değindik. Ancak makyaj bittikten sonra sabitleyici yüz spreyi kullanmakta bir o kadar değer katıyor. Eğer yaz ssürecinde özel bir davete katılacaksanız ya da yağlı bir cilde sahipseniz ve makyajınız sürekli akıp parlama yaratıyorsa makyaj çantanızda mutlaka sabitleyici sprey bulunmalıdır.

Yaz aylarında genellikle küçük çantalar kullanıldığı için makyaj malzemeleri her zaman yanımızda olamıyor. Fakat aslında sadece bir ruju yanınıza alarak doğal bir tazeleme işlemi sağlayabilirsiniz. Dudaklarınıza ruju sürerken hafifçe yanaklarınıza da uygulayabilir ve allık yoğunluğunu artırabilirsiniz. Aynı zamanda göz kapaklarınıza ruju dağıtarak far da sürebilirsiniz. Yalnızca bir makyaj ürünü ile tamamen yenilenmek mümkün.

Doğal yaz makyajı önerilerimiz ile sizde yeni stillere merhaba deyin. Fonksiyonel ruj ürünlerini incelemek ve uygun fiyatlar ile yaz alışverişi gerçekleştirmek için newwell.com.tr web adresini takipte kalın.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.