5 Adımda Fox Eyes Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

09 Nisan 2021
5 Adımda Fox Eyes Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

5 Adımda Fox Eyes Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Son dönemin trend göz makyaj stili fox eyes’ın tüm detaylarını sizler için yazdık. Gözleri daha çekik gösteren bu yeni makyaj uygulamasının ipuçları ve kullanılması gereken makyaj malzemelerini inceleyebilirsiniz.

Fox eyes göz makyajı nedir?

Uzun kuyruklu eyeliner modellerinin yerini bambaşka bir stil aldı! Fox eyes göz makyajı tüm kadınların favori uygulaması oldu bile. Gözleri badem şekline getirmenizi sağlayan bu model, aslında eyeliner’ın daha çekici ve gizemli bir versiyonu. Gözleri büyük ve ön planda gösteren fox eyes, trend listesinde baş köşede yerini aldı.

Fox eyes göz makyajı nasıl yapılır?

Fox eyes göz makyajı aslında son derece pratik. Öncelikle mutlaka açık toprak ya da nüde tonlar ile göz kapağınızı nötrleyin. Dış köşelere doğru daha yoğun uygulama yapabilirsiniz. Çünkü odağı gözlerinize çevirmeniz gerekiyor. Genel olarak değerlendirecek olursak gözlerinizin dış köşelerine V görünümü kazandırmalısınız. Bu görünüm daha dinamik ve canlı görünmenizi sağlayacak.

Klasik eyeliner sürerken kuyruk kısmını kaşlarımıza doğru hareket ettiriyoruz. Fox eyes stilde ise bu işe göz pınarları da dahil oluyor. Gözün dış kısmını yukarıya doğru bir kuyrukla uzattıktan sonra, göz pınarınızı da ters açıda bir çizgiyle belirginleştirerek bakışlarınızı daha açılı hale dönüştürüyorsunuz. Peki bu görünümü elde etmek için hangi makyaj malzemelerini kullanmanız gerekir?

Fox eyes makyaj için hangi malzemeler kullanılmalı?

Fox eyes makyaj için hangi malzemeler kullanılmalı? Sorusu birçok kadının araştırdığı bir konu. Bu görünüm için eyeliner, göz kalemi ya da far kullanabilirsiniz. Günlük yaşantınızda eyeliner sürmek konusunda problem yaşamıyorsanız likit eyeliner kullanarak kolay uygulama yapabilirsiniz. Fakat bu konuda başarılı olduğunuzu düşünmüyorsanız açılı bir göz makyaj fırçası ve far kullanabilirsiniz. Farın dağılıp kötü bir görüntü oluşturmaması için kullanmadan önce mutlaka yüz spreyi ile fırçanızı ıslatın. Açılı uca sahip fırçalar göz pınarı çizgisini kolayca oluşturabilmenizi sağlayacaktır.

Fox eye makyaj stilinin ipuçları

Her yeni makyaj uygulaması gibi fox eyes göz makyajının da bazı ipuçları bulunuyor. Bu uygulamada gözleri daha çekik göstermek istiyorsanız göz kapağının dış köşelerine, tüm göze uyguladığınızdan daha koyu bir far rengi sürün. Dış yukarı köşeye dağıttığınız koyu renk far, istediğiniz dinamik görüntüyü almanızı destekleyecek. Aynı zamanda eyeliner kuyruğunu biraz yukarıdan başlatmakta “V” görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

New Well göz makyaj malzemeleri

New Well göz makyaj malzemeleri ile pratik şekilde Fox eyes görünüm elde edebilirsiniz. Pusf up jel eyeliner ile çizgileri belirgin ve kolay şekilde çizebilmek mümkün. Far ve uygulama sonrasında bir kapatıcı yardımı ile yine kaş çizginize doğru bir şerit çekerek dağıtmanız aydınlık görünümü baskın hale getirmenizi sağlar.

Fox eyes göz makyajını far ile uygulamak istiyorsanız New Well kahve eyeliner ve far fırçasını mutlaka deneyin. Açılı uç kısmı, göz pınarını kısa sürede doğru şekilde belirginleştirmenizi sağlayacak. Makyaj fırçalarında da tasarım sizin için önemliyse kristal eyeliner ve far fırçasını inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı tüm ürünler mükemmel görünüm ile favoriniz halini alacak.  

Son olarak fox eyes görünümü kuvvetlendirecek kirpik tarama stiline değinelim. Badem göz görünüm elde ettiğinizde kirpikleri düz şekilde değil dış köşelere doğru tarayarak rimel sürmelisiniz.

Maskaranızı gözün dış üçgeninde yoğunlaştırın ve 2 kat uygulamayla fox eye makyajınıza mükemmel bir bitiş sağlayın. İşte yeni trend makyaj stilinin mükemmel püf noktaları!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.