5 Dakikada Yapılabilecek Pratik Makyaj Stilleri!

29 Mart 2021
5 Dakikada Yapılabilecek Pratik Makyaj Stilleri!

5 Dakikada Yapılabilecek Pratik Makyaj Stilleri!

Makyaj yapmayı hepimiz çok seviyoruz! Farklı stiller denemek, yüz hatlarımızı keşfederek daha doğru makyaj yapmaya başlamak harika. Ancak bunun için her zaman yeterli zamanı bulamıyor olabiliriz. Aniden hızlıca hazırlanmanız gereken zamanlarda size yardımcı olacak pratik makyaj stillerini öğrenmeye ne dersiniz? 5 dakikada yapılabilecek pratik makyaj önerilerini okumaya hazır mısınız?

Pratik makyaj stilleri

Pratik makyaj stilleri genellikle daha minimal fakat yüzü daha canlı göstermeye yardımcı olan uygulamaları kapsar. Kısa sürede iyi görünmenize yardımcı olacak bir öneriye ihtiyacınız varsa cilt kusurlarınızı iyi tespit etmiş olmanız gerekir. Örneğin göz altlarınızda belirgin koyu halkalar var ise ve corrector kullanıp uygulama yapacak vaktiniz yoksa, açık renkli bir kapatıcıyı göz altına uygulayıp üzerine bir BB krem sürebilirsiniz. Bb kremler nemli bitişli yapıdadır. Yüzünüzü daha canlı ve dinç göstermeye yardımcı olur. Belirgin koyu halkalar da açık renk kapatıcı ile yok olduğu için kısa sürede tazelenmiş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kolay makyaj yapma teknikleri

Kolay makyaj yapma teknikleri içinde seveceğiniz yöntemlerden biri de allık far ikilisi. Kısıtlı zamanlarda allık ile uyumlu göz farları seçmek pek mümkün değil. Bu nedenle rengini severek kullandığınız bir ruju hem yanaklarınızın üzerine hem göz kapağınıza sürerek hemen dağıtabilirsiniz. Böylece hem yanaklarınız hem gözleriniz solgun görünümden uzaklaşacak. Hem de makyajınız renk uyumluluğu ile bütünleşecek. Son adım olarak ruju dudaklarınıza da sürebilir ve gün boyu kullanabileceğiniz fresh bir makyaj yapabilirsiniz.

Yukarıdaki uygulama için makyaj malzemelerini sıraladığımızda; Kapatıcı, BB krem ve bir ruja ihtiyacınız oluyor. Yalnızca 3 makyaj malzemesi ile 5 dakikada harika görünebilmek mümkün. Doğal makyajı daha çok seven birçok kadın, aslında günlük yaşamında her zaman bu stili uygulayabiliyor. Çünkü zaman kavramı artık herkes için değerli. Kısa sürede iyi görünmek bu nedenle son derece cazip görünüyor.

Eğer ruj ile allık uygulamasından hoşlanmıyorsanız toz allık kullandıktan sonra fırçada kalan ürünü göz kapağınızın katlanma bölgesine sürebilirsiniz. Bu da pratik makyaj tekniklerinde kullanılan son derece iyi bir yöntemdir. Yüzünüz bir anda ısınır ve canlı görünmeye başlar. Gözleriniz ile boyut kazanır ve gölgeli bir görüntü ortaya çıkar. Dilerseniz allığı tüm göz kapağına far olarak da sürebilirsiniz.

Pratik makyaj malzemeleri

Pratik makyaj malzemeleri genellikle minimum sürede maksimum etki elde etmenizi sağlayan ürünler. Tek ürünü birkaç farklı şekilde kullanabildiğinizde daha kolay hazırlanabilirsiniz. Kapatıcı, renkli nemlendiriciler, bb krem, allık ve ruj gibi ürünler pratik makyaj malzemelerinin öncü ürünleridir.

2021 makyaj trendleri

2021 makyaj trendleri içerisinde özellikle gözlerde fox eyes görüntü ön plana çıkıyor. Basit bir siyah göz kalemi ile göz pınarına çekilecek çizgi, eyeliner ile birleştiriliyor. Böylece gözler daha çekik görünüyor. Bu makyaj stili ile bol rimel kullanıldığında mükemmel bakışlar elde edebiliyorsunuz.

New Well pratik makyaj malzemeleri

New Well pratik makyaj malzemeleri ile kısa sürede bambaşka görünümler oluşturabilmek mümkün. Dilerseniz hazırlanmak için 5 dakikanız olsun, dilerseniz yeni makyaj stillerine özel zaman ayırın. Hepsi için en iyi makyaj malzemeleri en uygun fiyat seçenekleri ile newwell.com.tr adresinde sizlerle. Dudak makyajı, göz makyajı, ten makyajı, makyaj aksesuarları ve diğer tüm ihtiyaçlarınız için siz de ürünlere göz atabilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz. Yeni ürünleri keşfederken indirimli ürünler ile alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Yüksek pigmentli göz farları ile yeni yıla özel stiller denemenin tam zamanı!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.