Badem göz makyajı nasıl yapılır?

07 Şubat 2022
Badem göz makyajı nasıl yapılır?

Badem göz makyajı nasıl yapılır?

Badem göz makyajı yapmanın bazı ince detayları bulunur. Gözlere derinlik katan ve büyük görünmesini sağlayan bu makyaj stilini gelin hep birlikte inceleyelim!

Badem göz şekli en ideal göz şeklidir. Makyajı iyi ifade eder ve baskın görünmesini sağlar. Bu nedenle birçok kadın göz şeklini bazı makyaj hileleri ile badem şekline dönüştürür. Ceylanların gözlerine benzeyen ve hafifçe yukarı doğru çekikleşen bu göz yapısı, kadınlara daha genç ve enerjik bir hava katar. Gözlerinizin şeklini yüzünüze en uygun hale getirmek için sizlere harka öneriler hazırladık. İşte badem göz makyajı yapmanın ipuçları…

Badem göz makyajının belirgin özelliklerinden biri dış köşelere doğru daha uzun görünen kirpiklerdir. İyi bir kirpik kıvırıcı, badem şeklinde gözlerin içini açar ve küçük görünmelerini önler. Maskaranızı sürmeden önce kirpiklerin özellikle dış köşelerine yoğunluk verecek şekilde kıvırın. Aynı zamanda dış köşelere daha yoğun uygulama yapın. Görünümün bir anda nasıl değiştiğini siz de fark edeceksiniz!

Diğer bir adım ise göz kalemi. Göz içerisinde pınarlardan başlayarak ten rengi bir göz kalemi sürün. Beyaz ve ten rengi göz kalemleri, gözlerin irileşmesine yardımcı olur. Fakat beyaz kalemi göz pınarından göz ortasına kadar uygulayın. Geri kalan kısma siyah bir kalem sürün ve bunu kirpik dibi ile birleştirin. Bu makyaj stilinde kirpik dibi ile bütün uygulama yapmak oldukça önemli. Kalemin net çizgisinden hoşlanmıyorsanız ufak dokunuşlar yapıp far fırçasıyla dağıtabilirsiniz.

Badem göz makyajı nasıl olur?

İnce açılı bir göz farı fırçanız mutlaka bulunmalı. Göz pınarı içine sürdüğünüz kalemin dış köşesine minik bir çizgi çizmeniz göz içini badem şekline getirmenizi sağlayacak. Aynı zamanda aydınlık ve derin bakışlar yaratacak. Bunu bir göz farı ya da yumuşak uçlu göz kalemi ile yapabilirsiniz.

Badem göz makyajında göz şekli iyice ortaya çıkarılmalıdır. Bu da göz kapağının katlanma bölgesine bronzer yahut kahve tonlarınla bir far uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Uygulanan bu kahve tonundaki far göz kapağının derin görünmesini sağlayacaktır. Dış köşeye doğru fırçayı yayabilir ve göz kapağının yukarı doğru dinamik bir görüntü sergilemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için bir ürün önerisine ihtiyaç duyuyorsanız New Well Derma Cover Naturel Bronzer ürününü kullanabilirsiniz.

Kadifemsi dokusu sayesinde ürünü kolayca uygulayabilirsiniz. Cilt rengi fark etmeksizin kullanabileceğiniz New Well Derma Cover Natural Bronzer Powder, yüz ile birlikte gözleri derinleştirmek için en iyi seçenek olacak! Katlanma bölgesine far karıştırma fırçası ile bu bronzerı kullanmayı deneyin. Farkı oldukça seveceksiniz! Göz dışında Elmacık kemiklerinin üzerine olduğu gibi alnın bitimine de uyguladığınızda yüzünüze mükemmel bir boyut kazandırırsınız. Hafif yapısı cildinizin taze kalmasına da olanak tanıyacak.

Eyeliner ile badem göz nasıl yapılır?

Badem göz makyajı için en çok dikkat etmeniz gereken konu eyeliner çekmektir. Kusursuz kuyruklu bir eyeliner uygulaması, gözlerinizin çekik ve badem şeklinde görünmesini sağlayacaktır. Ancak eyeliner’ı tüm göze değil yarım uygulamanız gerekecek. Badem şekil bu uygulama ile daha belirgin olacaktır. Kalem eyeliner, şekli çok daha kolay vermenizi sağlar. Bunun için New Well Eyeliner Pen ürününü kullanabilirsiniz.Kolay uygulanan Eyeliner Pen, kalıcı formülüyle gün boyunca makyajınızın ilk andaki gibi görünmesini sağlar. İnce uçlu fırçası ile kolayca kullanabilir, küçük hamlelerle kusursuz eyeliner deneyimi yaşayabilirsiniz. Kolay kullanımı ve tekrar uygulama yapmayı gerektirmeyen kalıcılığı sayesinde hem gece hem de gündüz tazelenmiş bir makyaj hissini yaşayabilirsiniz.

GÖZ MAKYAJI ÜRÜNLERİMİZE GÖZ ATIN!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.