Beauty Blender Makyaj Süngeri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

14 Temmuz 2021
Beauty Blender Makyaj Süngeri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Beauty Blender Makyaj Süngeri Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Beauty blender yani bilinen diğer bir ismiyle makyaj süngeri, ten ürünlerini kullanırken başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlayan makyaj aksesuarıdır. Gerek fondöten gerekse allık gibi birçok ürünü cilt ile güzelce bütünleştirmenizi sağlar. Eğer makyaj yaparken ten ürünlerinde fırça kullanmaktan hoşlanmıyorsanız bir beauty blender size destek olacaktır. Peki bu ürün nasıl kullanılır? En iyi sonuçlar için uygulama aşamasında nelere dikkat etmek gerekir? Tüm soruları sizler için yanıtladık!

Beauty blender görünüş itibari ile yumurtaya benzetilen yumuşak bir süngerdir. Fondöten, kapatıcı, krem allık, krem highlighter gibi ürünleri uygulamanıza yardımcı olur. Bu tarz ürünleri eliniz ya da makyaj fırçaları ile uyguladığınızda bazı durumlarda iz kalabilmektedir. Yüzde herhangi bir fırça izi kalmadan fondöten tarzı ürünleri güzelce uygulamak için makyaj süngeri kullanmanız gerekir. Bu ürünün bir ince birde tombul tarafı bulunur. İnce kısmı gözaltı bölgesi ya da yüz hatlarını ön plana çıkaracak pudra uygulamasında size yardımcı olur.

Beauty Blender nasıl kullanılır?

Makyaj süngeri nasıl kullanılır? sorusu son derece araştırılıyor. Bu ürünü kullanmak oldukça pratik. Öncelikle cildinizi temizleyip peeling uygulayıp nemlendirin ve makyaj için güzel bir alt zemin hazırlayın. Ardından makyaj bazı uygulayın. Makyaj süngerinizi ıslatın. Bu işlemi 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. Birincisi ferahlatıcı bir yüz spreyini makyaj süngeri üzerine sıkabilirsiniz. İkinci seçenek ise makyaj süngerini suya tutmak ve fazla suyu eliniz ile sıkarak arındırmak. Burada süngerin nemli olması oldukça önemli. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz beauty blender ürününü kuru kullandığınızda cildiniz daha da mat ve sönük görünecektir. Nemli sünger, fondöten ve cilt arasında yumuşatıcı bir bariyer görevi üstlenir. Kolayca dağıtmanıza yardımcı olur.

Beauty blender makyaj süngeri kullanılırken nelere dikkat edilmeli?

Ürünün nemli olması gerektiğinden bahsetmiştik. Bunun dışında ten ürününü sünger üzerine sıkmamayı tercih edebilirsiniz. Bu durum fazla ürün kullanmanıza yol açar. Ya da alternatif bir çözüm olarak çok az miktarda ürünü sünger üzerine sıkın ve eğer ihtiyaç duyuyorsanız yeniden ürün kullanın.

Makyaj süngerleri yalnızca fondöten kullanmak için üretilmemiştir. Likit ve krem ten ürünlerini bu sünger ile rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Nemli uygulama yapıldığı için süngerin mutlaka her kullanımdan sonra yıkanıp temizlenmesi gerekmektedir. Aksi durumda bakteri oluşumuna yol açabilir. Bu da cildinizde farklı sorunlara yol açabilmektedir.

Beauty blender nasıl temizlenir?

Beauty blender temizliği için bir sabun işinize yarayacaktır. Küçük bir kap içerisinde bir miktar su ekleyin. Ardından su içerisinde biraz sabun ilave edin. Mümkünse bebek şampuanı da kullanabilirsiniz. Su içerisine süngerinizi bırakın ve bir süre bekletin. Ardından süngerinizi güzelce yıkayın ve durulayın. Süngeri işlem sonunda mutlaka kurutmalısınız. Islak ürün bakteri üretmeye çok daha elverişlidir. Bu nedenle fön makinesi ile makyaj süngerinizi kolayca kurutabilirsiniz.

Beauty blender ürününü ne kadar temiz kullanıyor olsanız da belirli aralıklar ile yenilemeniz gerekir. Ürünü mutlaka maksimum 3 ayda bir yenileyin. Aynı zamanda beauty blender satın alırken mutlaka kaliteli ürünlere yönelin. Uygun malzemeden üretilmeyen ürünler kısa sürede parçalanmaya başlar. Bu durumda kullanımınız son derece zorlaşacaktır. Bu gibi problemler oluşması adına New Well beauty blender makyaj süngeri ürünlerini inceleyebilirsiniz.  9,95 TL’den başlayan uygun fiyatlı ve kaliteli beauty blender ürünleri için Makyaj Aksesuarı kategorisine göz atabilirsiniz.

BLENDER MAKYAJ SÜNGERİMİZE GÖZ ATIN!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.