Bb Krem Seçimi Nasıl Yapılmalı?

14 Şubat 2020
Bb Krem Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Bb krem seçimi nasıl yapılmalı?

Bb krem, birçok kadının günlük makyaj için kullandığı, fondöten kadar yoğun kapatıcılık etkisi bulunmayan ve kremsi yapıda bir makyaj malzemesidir. Bu ürünü aslında cilde canlılık veren renkli bir cilt nemlendirici olarak düşünebilirsiniz. 

Günlük yaşamda fondöten gibi ağır yapılı ürünleri tercih etmek istemiyorsanız cilt tonunuza uygun bb krem kullanarak cilt lekelerinizi gizleyebilir ve yüzünüzdeki yorgun görünümü anında yok edebilirsiniz. Dilerseniz birazda bb kremin açılımını değerlendirelim. BB krem ismini Blemish Balm kelimesinden alıyor. Yeni kusur kapatıcı krem anlamına geliyor. Cilt tonuna göre bb krem seçimi yaparak harika bir günlük makyaj yapabilmeniz mümkün.

BB kremlerin bazılarında güneş koruyucu etkeni de bulunur. Bu sayede tek bir ürün ile hem koruma hem de yenilenmiş cilt elde edilebiliyor.

BB krem ile makyaj - Cilt tonuna göre bb krem nasıl seçilir?

BB krem hayatınızın büyük çoğunluğunda sizinle ise cilt tonunuza uygun seçim yapıyor olmanız önemlidir. BB krem ürünlerinin farklı tonları bulunur. Bunlar;

Açık tonlu bb krem (Light ton bb krem olarak da belirtilebilir.)

Medium tonlu bb krem – (Orta ton bb krem olarak da belirtilebilir.)

Bu ürünlerin fondötenler gibi çok farklı tonları ve numaraları bulunmaz. Genellikle medium orta ton bb kremler çoğu cilt rengine uygundur. Cilt tonu fazla beyaz olan kişiler ise açık tonlu bb kremler tercih etmelidir.

Bb krem nasıl kullanılır?

Bb kremler kremsi yapıda oldukları için pratik kullanım imkanı sunuyorlar. Kullanmadan önce cildinize baz uygulamanız daha sağlıklı görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Bunun dışında nemlendirici de uygulayabilirsiniz. Ardından beauty blender ya da fondöten fırçası ile cildinize ürünü sürebilirsiniz. Fazla yağlı bir cilt tipine sahipseniz kullandıktan sonra transparan pudra ile yoğun parlak görünümü nötrleyebilirsiniz. BB krem ile kombinleyeceğiniz allıklar yüzünüze anında taze bir görünüm sunacaktır. Böylece yorgunluk izleri gizlenir ve cildiniz daha canlı görünür.

Eğer cildinizde sizleri rahatsız eden leke ve izleriniz bulunuyorsa bb krem uygulamadan önce lekelere kapatıcı ile müdahale edebilirsiniz.

BB krem CC krem arasındaki fark nedir?

Aslına bakılırsa BB krem ve CC krem aynı özellikte ürünler değildir. CC kremler BB kremlere göre daha az kapatıcı özelliğe sahiptir. Genellikle cildin nem oranını arttırmak, parlak bitişli makyaj uygulamaları sağlamak için kullanılır. Kapatıcılık etkisi olarak bir sıralama yapacak olursak; Fondöten, BB krem ve CC krem sonucu elde etmekteyiz. Eğer kuru bir cildiniz bulunuyorsa ve hafif kızarıklıklarınız mevcutsa CC krem günlük makyaj için etki sağlayacaktır. Fakat biraz daha kapatıcı etkisine ihtiyaç duyuyorsanız bb krem kullanabilirsiniz. BB krem ile CC krem farkını bu şekilde açıklamış olduk.

En iyi BB krem önerileri

En iyi BB Krem için önerilere ihtiyaç duyuyorsanız New Well Handmade BB Cream kullanabilirsiniz. New Well Handmade BB Cream, cildinizi nemlendirir ve besler. Çok fazla ürün kullanmadan yorgun görünümü yok edip tazelenmiş bir cilt elde edebilirsiniz. Eğer dermokozmetik bb krem önerisi için araştırma yapıyorsanız ağırlık yapmayan, gün içerisinde yenileme ihtiyacı duyulmayan New Well Derma BB krem kullanabilirsiniz. Pembe ya da sarı alt tonlu tüm ciltlere uyum sağlar. Makyaj yapmak için fazla vaktinizin olmadığı zamanlarda New Well dermokozmetik bb krem ile harikalar yaratabilmeniz mümkün. Medium ve Light tonlu ürünleri BB krem kategorisi üzerinden inceleyebilirsiniz. Lekeleri ve sivilce izlerini kapatacak ve en iyi sonucu elde etmeniz sağlayacak çözümler için New Well kapatıcı ürünlere de göz atabilirsiniz. BB kremi uygulamadan önce lekeleri ve izlerinizi kapatıcı ile kamufle edebilirsiniz.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.