Kapatıcı – Concealer Nasıl Kullanılmalı?

11 Şubat 2020
Kapatıcı – Concealer Nasıl Kullanılmalı?

Kapatıcı – Concealer Nasıl Kullanılmalı?

Doğru bir concealer kullanımı öncesi Concealer ne demek? Bundan bahsedelim. Concealer, profesyonel bir makyaj uygulamasının vazgeçilmez ürünüdür. Gözaltı halkalarını kapatmak, yorgunluk etkisini ortadan kaldırmak ve cilde aydınlık görünüm kazandırmak için kullanılır. Kapatıcı yani concealer doğru uygulandığı sürece cilt lekelerini ortadan kaldırır.

Gözaltı kapatıcıları - concealer nasıl kullanılır?

Gözaltı kapatıcısı kullanmadan önce cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Aksi durumda kapatıcı cildinizi kurutabilir. Gözaltınıza iyi bir nemlendirici uygulamanın ardından en rahat edeceğiniz uygulama şeklini seçmelisiniz. Concealer fırçası, beauty blender ya da elleriniz ile kapatıcı uygulayabilmek mümkün. Bu 3 yöntemden hangisi ile daha rahat uygulama yapıyorsanız ona yönelmeniz en doğru tercih olacaktır.

Gözaltlarına concealer ile “v” şekli çizerek ürünü cildinize sürebilirsiniz. Bu yöntem yüzünüzün daha çekik ve aydınlık görünmesini sağlayacak. Ardından cildinize nazikçe ürünü yedirin. Gözaltındaki deri çok hassas olduğu için hafif tampon hareketler ile uygulama yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Ardından kaşınızın ortasına, şakaklara ve burnunuza da uygulama yapabilir ve aydınlık bir yüz elde edebilirsiniz.

Gözaltı kapatıcısı uygulaması için püf noktalar

Yapay durmayan, mükemmel bir görünüm için doğru tonu belirlemek çok önemli. Gizlediğiniz bölgeyi en iyi şekilde nötrlemek için ten renginizden 1 ton açık kapatıcı seçebilirsiniz. Aksi durumda (çok koyu ya da çok açık renkler kullanıldığında) dikkatleri gözaltından çekmek yerine direkt olarak oraya odaklamış olursunuz. Eğer çok koyu göz halkalarınız bulunuyor ve sadece kapatıcı etki etmiyor ise New Well Correct & Conceal Camouflage kapatıcı paletini kullanabilirsiniz. Somon rengi göz altına sürerek tonu eşitleyip, ardından kapatıcı uygulayarak istenmeyen yorgun görünümü ortadan kaldırabilirsiniz.

Concealer nasıl seçilir?

Concealer’ın doğru kullanımı kadar cilde uygun ürün seçimi de profesyonel bir makyaj için büyük önem barındırır. Bu nedenle öncelikle kapatıcı çeşitlerine değinelim. Kapatıcıların farklı çeşitleri yüzde farklı etkiler yaratır. Aynı zamanda yoğunluk etkileri de farklılık gösterir.

Likit concealer: Likit ya da diğer bir deyiş ile liquid concealer ürünler, ince aplikatörleri ile kolay uygulama sağlarlar. Gözaltı ve göz üstünde aydınlık yaratır. Makyaj hatalarında kolay düzeltme yapmanıza yardımcı olur.

Stick concealer: Stick kapatıcı ürünler dış görünüş olarak ruju anımsatırlar. Genellikle pratik uygulama sundukları için rağbet gören ürünlerdir. Asansörlü açılıp kapanır yapıdaki stick kapatıcılar sivilce izlerini gizlemeye yardımcı olurlar.

Kapatıcı concealer palet: Göz altı halkaları, sivilce izleri, kırmızı lekeler için özel olarak tasarlanan concealer kapatıcı paletleri çantanızda daima taşıyabileceğiniz ve kısa zamanlarınızda büyük etki alabileceğiniz ürünlerdir. Fondötenin yüzünüzde tek ton durmasına yardımcı olur.

Concealer göz altı kapatıcısı seçerken kendiniz için en rahat uygulama yapacağınız ürünleri tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Kapatıcı önerileri

Kapatıcı önerilerine ihtiyaç duyuyorsanız tercih edebileceğiniz tüm ürünler New Well kalitesi ile sizlerle! Dilerseniz likit, dilerseniz stick ya da palet ürünleri ile makyajınıza profesyonel dokunuşlar yapabilirsiniz. Kusursuz kapatıcı önerileri için dermotolojik olarak test edilen ve cilt kusurlarını gizleyen New Well ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu sayede gün içerisinde makyajınızı tazelemek zorunda kalmadan daima iyi bir görünüme sahip olursunuz. Göz çizgilerine dolmadan, dağılmayan bir kapatıcı uygulamak için çok ürün kullanmana gerek yok. Az bir ürün ile muhteşem etki yaratman mümkün. New Well göz altı kapatıcısı kullananlar, diğer ürünler ile çok büyük bir farkı olduğunu biliyorlar.

En İyi Gözaltı Kapatıcısı

En iyi gözaltı kapatıcısı için tavsiyelere ihtiyacınız var ise, Web sitemizde Makyaj sekmesi üzerindeki Kapatıcı – concealer kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Sitemiz üzerinden güvenle alışveriş yapabilir ve mükemmel görünüme kavuşabilirsiniz.

 CONCEALER KAPATICI ÜRÜNLERİMİZE GÖZ ATIN!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.