Makyaj Bloğu

Cilt Beyazlatıcı Leke Kremi

18 Eylül 2020
Cilt Beyazlatıcı Leke Kremi

Cilt beyazlatıcı leke kremi, aydınlık ve beyaz bir cilde kavuşmanızı sağlar. Birçok kadın daha canlı, daha aydınlık ve beyaz bir cilt elde etmek ister. Cilt beyazlatıcı leke kremi kullanarak bunu elde edebilmek mümkün. Peki cilt beyazlatıcı leke kremi nedir? Cilt beyazlatma dışında etkileri nelerdir?

Corrector Nedir ve Nasıl Kullanılır?

07 Eylül 2020
Corrector Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Corrector, genel olarak ciltteki renk eşitsizliklerini yok ederek, ten makyajı ürünlerinin kalitesini arttıran bir makyaj malzemesidir. Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de tek ton bir cilt elde etmektir. Göz altı morlukları, cilt kızarıklıkları vb. faktörler çoğu zaman cilt tonu eşitlenmesini zorlaştırır. Böyle durumlar yaşamamak adına corrector kullanılmalıdır.

Compact pudra nedir?

02 Eylül 2020
Compact pudra nedir?

Compact pudra, toz pudranın preslenmiş halidir. Genel nitelikte kapatıcılık özelliği daha yüksektir. Ürün tozutma yapmadığı için uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Ciltteki ton eşitsizliklerini kapatır. Fondöten ve kontür uygulamalarının cilt üzerinde uzun süre kalmasını sağlayan compact pudralar, ten ürünlerinin cilt çizgilerine dolmasını engeller.

Güneş Korumalı Yaz Makyajı Stilleri

29 Ağustos 2020
Güneş Korumalı Yaz Makyajı Stilleri

Güneş korumalı yaz makyajı yapmanın tam zamanı! Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmamak, güneş lekelerinin oluşumunu engellemek için yaz aylarında mutlaka koruyucu etkili ürünler kullanmak gerekir. Yalnızca güneş kremi bu konuda yeterli etkisi sunmuyor. Aynı zamanda koruyucu etkili makyaj malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

26 Ağustos 2020
Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajı, son dönemlerin trend makyaj stillerinden biri. Gözleri daha çekici ve yoğun gösteren bu makyaj stilini değerlendirmeye ne dersiniz? Dumanlı göz makyajı hangi makyaj malzemeleri ile yapılır? Aşamaları nelerdir? Tüm bu soruları daha pratik uygulamalar yapabilmeniz adına yanıtladık!

Oje Sürme Rehberi: Oje Nasıl Sürülür?

15 Ağustos 2020
Oje Sürme Rehberi: Oje Nasıl Sürülür?

Oje, kadınların severek kullandığı bir kozmetik ürünüdür. Tırnakları bakımlı göstermesi ve farklı renkler ile kullanılabiliyor olması bu ürüne olan rağbeti arttırır. Birçok kadın farklı oje çeşitleri ile tarzını yansıtmaktadır. Ancak yapılan yanlış uygulama, tırnakları olduğundan daha kötü gösterebilir. Dilerseniz Oje nasıl sürülür? Tırnak şekline göre hangi ojeler tercih edilmeli? ve Taşırmadan nasıl oje sürülür? gibi sorulara yanıt verelim. İşte oje sürme rehberi sizlerle!

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

06 Ağustos 2020
Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Fondöten seçimi, özellikle yaz aylarında doğru yapılmalıdır. Ten rengi, ürün yapısı ve kalitesi fondöten seçiminde yol gösterici faktörler içerisindedir. Fondötenin doğru kullanım şekli ve uygulama yöntemleri konusunda birçok kadının kafasını karıştıran hususlar bulunur. Bu nedenle sizler için etkili bir fondöten seçimi içeriği oluşturduk. Fondöten seçimi nasıl yapılır? Fırça ile mi yoksa sünger ile mi uygulanmalı? Gibi birçok konuya açıklık getirdik.

Kirpik Bakımının Önemi

28 Temmuz 2020
Kirpik Bakımının Önemi

Kirpik bakımı, çekici bakışlar elde etmek için son derece önemli bir adımdır. Bilindiği üzere göz, makyajın en odak noktasıdır. İri gözler ve yoğun kirpikler bakışları daha da anlamlı kılar. Bu nedenle kirpik bakımına özen göstermek gerekir.  Peki kirpik bakımı nasıl yapılır? Kirpik serumları nasıl kullanılır?

Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

24 Temmuz 2020
Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Ruj, makyajın tamamlayıcı unsurlarından biridir. Uzun yıllardır yalnızca 1 ruj kullanılarak birçok farklı makyaj stili ortaya çıkartılmıştır. Ruj seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Ürünün yapısı, kalitesi, rengi ve dudakların şekli bunlardan bazılarıdır. Peki ruj tercihi hangi kriterlere göre yapılmalı? Ruj alırken nelere dikkat edilmeli? Hepsinin yanıtını sizler için verdik.

Kirpik Yapısına Göre Doğru Rimel Seçimi Nasıl Olmalı?

20 Temmuz 2020
Kirpik Yapısına Göre Doğru Rimel Seçimi Nasıl Olmalı?

Kirpiklerimiz, bakışlarımızı yoğunlaştırır ve gözlerimizi daha iri hale getirir. Kirpik yapımızı tanımalı ve rimel seçimini buna göre yapmalıyız. Kendi kirpik yapınıza uygun maskaraları belirlemek, çok daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Birçok kadın doğru maskara seçimi yapabilmek adına farklı farklı ürünler deniyor. Bugün kirpiğe göre maskara seçiminin püf noktalarına değineceğiz.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.