Çiller nasıl kapatılır? Çilli yüz için fondöten seçimi

10 Şubat 2022
Çiller nasıl kapatılır? Çilli yüz için fondöten seçimi

Çiller nasıl kapatılır? Çilli yüz için fondöten seçimi

Çiller nasıl kapatılır? Çilli yüz için fondöten nasıl seçilir? Hangi ürünler ile çiller kamufle edilir? Gibi sorular son dönemde oldukça merak ediliyor. Cildinde çili bulunan kadınlar, tek tok bir yüz elde etmek için kapatıcı ürünleri araştırıyor. Bugün sizlere çil kamufle etme konusunda rehber olacak ürün önerilerinde bulunacağız.

Çil, çoğunlukla beyaz derili insanlarda karşılaşılan pigmentli, birkaç milimetre çapında, açık kahverengi minik lekelerdir. Bazı bireylerde hafif görülebilirken bazı bireylerde ise yüzün birçoğuna yayılmış olabilir.Çiller, melanin adı verilen koyu pigment miktarındaki artış ve melanosit adı verilen pigment üreten hücrelerin toplam sayısındaki artıştan oluşurlar. Genellikle kış aylarında hafifler ve yaz aylarında güneşe maruz kaldıkça çoğalırlar.

Kadınlar makyaj yaparken ten ton ve belirgin yüz hatlarından hoşlandıkları için çoğu zaman çilleri kapatacak kozmetik ürünler kullanırlar. Çilli yüz için fondöten seçimleri bu nedenle önemlidir. Kapatıcılığın maksimum seviyede olması gerekir. Peki çilli yüze nasıl makyaj yapılmalıdır? En iyi sonuçlar için hangi teknikler kullanılır?

Çilli yüze makyaj yapma teknikleri

Öncelikle çilli yüzleri makyaja çok iyi hazırlamak gerekiyor. Mutlaka ölü derileri arındırmak adına peeling yapılmalı ve nemlendirilmelidir. Ardından bir makyaj bazı kullanarak uygulamaya başlayabilirsiniz. Cildinizde çil bulunan bölgelere bir corrector kullanmanız gerekir. Correctorde bulunan somon ve yeşil renkli ürünü çil üzerine sürüp makyaj süngeriyle yaymalısınız. Ardından bir kapatıcı yardımıyla çilli bölgeyi destekleyin. Bu işlemler mükemmel kapatıcılık için önemlidir. Kamufle işlemi sonrasında dilediğiniz ten ürününü kullanabilirsiniz. Leke ve izlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Bu tarz çoklu işlemleri uygulamak sizin için zaman kaybı ise tek ürünle etki almak istiyorsanız dövme kapatıcı fondöten olarak da bilinen New Well Derma Make Up Cover Fondöten ürününü de kullanabilirsiniz. Dermatologlar tarafından da önerilen, cilde ipeksi ve kusursuz bir görünüm kazandıran fondöten; makyaj alışkanlığınızı değiştirecek türden. 6 farklı renk tonu sayesinde cildiniz için en iyisini seçebilir ve her makyajınız için kullanabilirsiniz. Derma Make-Up Cover Fondöten, SPF 15 güneş koruması ile çillerin belirginleşmesini önler. Yüksek kapatıcılık özelliğine sahip olan ürün cildinizin mükemmel bir görünüm kazanmasını sağlar.

Çiller nasıl kapatılır? Çilli yüz için fondöten önerileri

Derma Make-Up Cover Fondöten, yüz çizgilerini ve kazayağı görünümünü yok ederek cildinizde porselen etkisi oluşturur. Sarı ve pembe alt tonları bulunur. Böylece her ten rengine uyum sağlayarak cildin doğal görüntüsünü kazanmasına destek olur. Üstelik Derma Make-Up Cover Fondöteni sadece yüzünüze değil, vücudunuzun başka bölgelerinde de kullanabilirsiniz. Bu özellik çillerin vücutta eşit kamufle edilmesini sağlıyor. Özellikle davet ve özel günlerinizde yapacağınız kombinlerde kol ve boyun bölgesinde bulunan çilleri de kolayca kapatabileceksiniz. Cilt temizliği, nemlendirme, makyaj bazı ve çilli yüz için fondöteni kullanarak kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşun!

Yoğun kapatıcı ürünleri kullanmak istemiyorsanız başta da belirttiğimiz gibi bir corrector’den yardım alabilirsiniz. New Well Correct & Conceal Camouflage Cream Palette, cilt kusurlarını kapatmak için kullanılır. Yüksek kapatıcılığa sahip olan ürün, cilt problemlerinizi ve renk dalgalanmalarını görünmez hale getirir. Correct and Conceal Camouflage Palette, ten ürününün altına uygulanır. Yoğun dokusu sayesinde fondötenin yetersiz kaldığı cilt problemlerini kapatarak cildi makyaja hazır hale getirir.

Çilli yüze nasıl makyaj yapılır?

Belirttiğimiz 2 farklı tekniği kullanarak çilli yüze makyaj yapabilirsiniz. Tek ten ürünü için Derma Make Up Cover ürününü, dilediğiniz ten ürünü ile çilleri yok etmek için ise Corrector Paletini tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlı profesyonel kozmetik ürünleri ile yepyeni stiller keşfedin!

PROFESIONAK MAKE-UP ÜRÜNLERİMİZE GÖZ ATIN!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.