Cilt Bakım

05 Nisan 2022
Cilt Bakım

Cilt Bakımı Nedir?

Güzel ve pürüzsüz bir yüze sahip olmak her bayan için önemlidir. Bu nedenle cilt bakımı bayanlar için en çok tercih edilen yöntemdir. Cildin bakımlı olması cilt sağlığını önemli derecede etkiler.Cilt bakımı ciltte var olan sorunları temizleyerek cildin onarılmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Sağlıklı ve nefes alabilen bir cilde sahip olmak için kullanılan dermokozmetik ürünler cildin sahip olduğu eski canlılığını geri getirerek ciltte birikmiş olan tüm yağ ve siyah noktaları yok eder.

Yapılan işlemlerle beraber öncelikle cildin ihtiyacı yapılan analizler doğrultusunda belirlenir. Bu doğrultuda öncelikle cildin nemli olmasını sağlayan oksijen verilir. Verilen oksijen ile beraber cilt derinlemesine temizlenir.

Böylece her tabaka yağ ve kirden arınarak daha canlı bir görünüm kazanır. Temizleme işlemi sırasında kapalı ve tıkalı olan gözenekler açılır böylece siyah nokta oluşumunun da önüne geçerek tertemiz bir yüze sahip olunur. Bu nedenle medikal cilt bakımı yapılması gereken önemli bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde cilt üzerinde bulunan yabancı maddeler ve toksinler dışarı atılır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı yaptırmak isteyenler öncelikle deneyimli uzmanlardan yardım almalıdır. Bakım öncesi cilt analiz edilir ve kişinin problemleri belirlenir. Cildin ihtiyacı olan ürünler tercih edilerek bakım işlemine geçilir.Cilt bakım aşamalar halinde gerçekleşir. Bu nedenle öncelikle cilt kullanılan temizleme ürünleri ile tüm yağ ve toksinlerden arındırılır.

Ardından cilde peeling yapılarak ölü hücrelerden arındırılır. Cildin nefes alabilmesi için buhar verilir ve bu Bahar yardımıyla var olan siyah noktalar vakum yardımı ile temizlenir. Tüm bu uygulamalardan sonra cildi onarmak ve hücre yenilenmesini sağlamak amacıyla uygun vitamin ve mineraller cilde takviye edilir. Böylece medikal cilt bakımı sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olur.

Cilt Bakımı Aşamaları

Cilt bakımı uygulamasında öncelikle cilt analizi ile cildin ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır. Cilt yağ, makyaj artıkları vs. etkenlerden temizlenerek peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle cilt ölü hücrelerden arındırılır. Jetpeel ile cildin alt katmanına kadar inen süpersonik akımlarla gözenek temizliği sağlanır. Ardından buhar terapi ile cildin gözenekleri açılarak cilt yumuşatılır. Derindeki siyah nokta ve yağ butonları manuel veya teknolojik cihaz yöntemi ile temizlenerek ciltten uzaklaştırılır. Temizlenmiş cilt dezenfekte edilir. Cildin ihtiyacı dahilinde ultrasound ile kolajen doku uyarılır. Cilt sorununa yönelik serum ve oksijen terapi ile cilt altı beslenir. Açık gözenekler aracılığıyla vitamin desteğine doyan cildin sıkılaşması için cilt tipine uygun maske kullanılır. Cilt tipine göre uygulanacak nemlendirici cilt masajı ile cilde yedirilir. Güneş koruyucu eşliğinde cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir.

Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cilt bakımı yaptıran kişiler ölü hücreleri ortadan kaldırarak cildin yenilenmesini sağlar. Cilt üzerinde bulunan akne, sivilce ve siyah nokta gibi pürüzler cilt üzerinden alınır ve cilt canlı bir görüntüye kavuşur.Cilt bakımı sayesinde nefes alabilen, sağlıklı ve temiz bir yüze kavuşmak mümkündür.

Cilt Bakımı Faydaları

Yaşın ilerlemesi ve bazı faktörlerden dolayı cilt sorunları yaşanır. Yaşanan bu sorunları uygun yöntemlerle gidermek amacıyla güzellik merkezlerinden yardım alınır. Bu doğrultuda medikal cilt bakımı son zamanlarda yaygın bir şekilde kullanılan bir yöntemdir. Çünkü medikal cilt bakımının birçok faydası bulunur. Gerçekleşen uygulama ile beraber cilt derinlemesine temizlenir uygun ürünlerle beslenir ve yenilenmesi sağlanır. Kolajen üretimi tetiklenerek sağlıklı ve canlı bir görüntüye kavuşur. Cildin elastikiyeti ısı yeniden sağlanır. Medikal cilt bakımı ile birikmiş olan yağ ve kirler vakum sayesinde çekilerek tüm gözenekler açılır. Verilen oksijen yardımıyla cildin nem dengesi düzenlenir.Cilt bakımı sayesinde cildin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineraller cilde takviye edilerek yaşanan tüm sorunlar başarılı bir şekilde giderilmeye çalışılır.

New Well Beauty & Skin Art Kampanya Bilgileri

99 Tl üzeri siparişlerinizde kampanya kodunuz otomatik olarak tanımlanacaktır.O kod dahilinde şubemiz ile iletişime geçerek indirim sağlayabilirsiniz.

ADRES

General Asım Gündüz Cad. No. 24 Bahariye, 34713 Kadıköy/İstanbul
Bahariye / Kadıköy / İstanbul / Türkiye

  • Sadece istanbul şubemiz için geçerlidir.
  • RZV : 0534 573 71 61
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.