Kadın ve Erkek Cilt Bakım Ürünleri

cilt bakımı.jpg (40 KB)

Toplam 39 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Profesyonel Cilt Bakımı Malzemeleri

Cildiniz, sağlıklı olduğunuzu ortaya koyan en önemli göstergedir. Cildinize bakım yapmayı alışkanlık haline getirirseniz gün geçtikçe daha sağlıklı, canlı ve parlak bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz. Cilt bakım yöntemlerinden en önemlisi, profesyonel bakım malzemelerini kullanmaktır. New Well markasının satışa sunduğu cilt bakım malzemelerinden dilediğinizi seçerek cilt bakımını en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Cilt Bakımı Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her cilt, farklı özelliklere sahiptir. Yüz bakımı için malzeme seçerken cildinizin özelliklerini çok iyi bilmeli ve ona göre seçim yapmalısınız. Doğru ürün seçmediğiniz takdirde, cildiniz için yanlış ürünler kullanarak istemediğiniz sonuçların ortaya çıkmasına yol açabilirsiniz. Profesyonel araçlarla cilt analizi yapan merkezlere başvurarak, cilt tipinizi mutlaka öğrenmelisiniz. Her cildin ihtiyaçları farklı olduğundan dolayı kullanılması gereken ürünlerin içeriği de farklı olacaktır. Yağlı cilt tipine, kuru ciltler için üretilen malzemeleri kullanmak aşırı yağlanmaya neden olabileceği gibi yağlı ciltler için üretilen bir ürünü kuru ciltlere kullanmak da cildin daha da kuruyarak pul pul dökülmesine neden olabilir.

Cilt bakımı malzemeleri alırken ürünün içeriğini kontrol etmelisiniz. Ürün içeriğinde; paraben, parafin, formalin ve sodyum lauril sülfat gibi cilt için zararlı maddelerin bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Cildinize nüfuz edecek ürünlerin etiketlerini okumayı ihmal etmemelisiniz. Özellikle, her gün kullanacağınız bir deodorantın içeriğinde kesinlikle, alüminyum olmamasına dikkat etmelisiniz. Zira alüminyum içeren ve cilde nüfuz eden ürünlerin başta meme kanseri olmak üzere birçok kanser türüne neden olabileceğini unutmamalısınız. Cilt bakımı için seçeceğiniz malzemenin mutlaka Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı, orijinal ürünler olmasına dikkat etmelisiniz. Piyasada daha ucuza satılan, taklit veya sağlıksız koşullarda üretilen merdiven altı ürünlerden uzak durmak gerekir. Ambalajı zarar görmüş ya da açılmış ürünleri de satın almamalısınız. Uygun koşullarda saklanmayan ürünler bozulabilir. Ayrıca, raf ömrü dolmuş ürünleri satın almamak için ürünlerin son kullanma tarihlerine bakmalısınız.

Evde Cilt Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Malzemeler

Cildiniz canlı görünsün ve sağlıkla parlasın istiyorsanız eğer, cilt bakımını yaşam rutini haline getirmelisiniz. Cilt bakımını yaparken satın aldığınız profesyonel malzemeleri kullanabilir ya da doğal ürünlerden faydalanarak evdeki malzemeler ile bakımlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Cilt bakımına peeling yaparak başlamak faydalı olacaktır. Cildinizde makyaj olmasa bile günlük hayatta maruz kaldığınız kirli havadan dolayı cildiniz kirlenebilir. Cildinize peeling yaparak ölü derileri temizledikten sonra, cilt tipinize uygun bir maske ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Doğal bir peeling yapmak isterseniz toz şekerden faydalanabilirsiniz. Her evde bulunan toz şeker ve zeytinyağını aynı orada karıştırarak elde ettiğiniz karışımı, yavaş hareketler ile ve çok bastırmadan, adeta masaj yapar gibi cildinize uygulayarak ölü tabakadan kurtulabilirsiniz. Eğer cildiniz hassas değilse hazır satılan ürünleri kullanmak yerine limonu ikiye bölerek yarısı ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Erkek Cilt Bakımı Malzemeleri

Cilt bakımı, sadece kadınların meselesi gibi algılansa bile erkeklerin de cilt sağlığı ve görünümü açısından rutin bakımlar yapması gerekir. Her gün, sakal ve bıyık traşı olan kişilerin ciltlerinde, tahriş ve aşınmalar daha fazla olmaktadır. Erkeklerin de ciltlerindeki kiri arındırmak, sakal bakımı ve tıkanmış gözenekleri açmak için cilt temizleyici ürünleri kullanması gerekir. Erkeklerin cildi, kadınlara göre daha yağlı olsa da erkek cildinin de nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Traş öncesinde sakalları yumuşatmak, cildin daha az zarar görmesini sağlar. Traş sonrasında, ölü hücrelerden arınan ve tahriş olan erkek cildine, balsam veya losyon kullanmak gerekir. Bu işlem, cildi rahatlatacaktır. Ayrıca, New Well Beard & Mustache Care Oil ile sakal ve bıyıklarınızı güçlendirebilirsiniz.

Doğal Cilt Bakımı Malzemeleri

Doğanın gücüne inananlar için doğal cilt bakım malzemelerini kullanmak önemlidir. Maden suyunu buz kalıpları içine koyup, dondurarak buz parçacıkları ile her sabah cildinize masaj yapabilirsiniz. Maden suyu, gözenekleri sıklaştırırken buz da cildinizi canlandıracaktır.

Doğal elma sirkesi ve suyunu aynı oranda karıştırıp hazırlayacağınız tonikle yüzünüzü temizleyebilirsiniz. İşlem sonrasında, kirlerden arınmış yüzünüzü ılık bir suyla durulamanız lazımdır. Düzenli uygulamada cildinizdeki farkı hissedeceksiniz. Parlak bir cilt için orta boy patatesi soyup rendeleyin ve suyunu bir kaba alın. Patatesin suyuna batıracağınız pamukla cildinizi silin ve sonrasında biraz bekleyip durulayın. Bu yöntemi, düzenli uyguladığınızda cildinizdeki renk tonu eşitsizliklerinin zamanla azaldığını göreceksiniz.

İçtiğiniz kahvenin telvesini atmayın ve cildinize maske olarak uygulayın. 10 dakika yüzünüzde beklettikten sonra, masaj yaparak, ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Düzenli uygulamada cildinize canlılık ve parlaklık kattığını göreceksiniz.

Yağlı Cilt Bakımı Malzemeleri

Yağlı ciltlerin ayrı bir özene ihtiyacı vardır. Cillteki yağlanma, gözenekleri büyüterek siyah nokta ve sivilce oluşumunu kolaylaştırır. Yağlı ciltlerin iyi temizlenmesi ve nem dengesinin korunması gerekir. İçeriğinde kil olan maskeleri seçmekte fayda vardır. New Well Saf Kil Detoks yüz maskesini kullanarak ciltteki birikmiş yağlardan kurtulabilir ve cilde mineral desteği sağlayabilirsiniz.

Bioenergy Red Ginseng Peeling'in içeriğindeki Gingseng özleri ve kil ile de cilt, yağ ve kirden arınarak nefes alır ve kendini yenilemeye başlar.

Karma Cilt Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Cilt Bakım Malzemeleri

Karma ciltlerde, yağ ve nem oranı dengeli dağılmadığı için cildin bir kısmı yağlanırken bir kısmı da kurur. Genellikle, alın ve burun kısmı yağlıyken çene ve yanaklarda kuruluk görülür. Bölgeye göre, farklı bakımların uygulanması gerektiği için karma ciltler bakımı zor olan cilt tipidir. Köpük tipi temizleme ürünlerinin daha uygun olacağı karma ciltlerde, yağlı olan bölgeye köpüğü uygulayıp bekletirken durulama sırasında diğer bölgelerin temizliğini yapabilirsiniz.

Kuru Cilt Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Cilt Bakım Malzemeleri

Kuru ciltler, neme en çok ihtiyaç duyan cilt tipi olduğu için peeling ve nemlendirme işlemlerinin düzenli olarak yapılması gerekir. Cildinizi gül suyu toniği ile temizleyebilirsiniz. Kuru ciltler iyi nemlendirilmezse orta yaşlarda daha yaşlı bir cilt görünümü oluşabilir. Bunun için kuru ciltlere gerekli vücut bakımı yapmak gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.