Erkek Sakal Bakımı Ürünleri

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Erkek Sakal Bakımı

Erkeklerin en önemli süsü, sakal ve bıyıklarıdır. Kadınların yanı sıra, erkeklerin de kendilerine bakım yaptıkları bir çağda yaşarken sakal ve bıyıkların özensiz olması düşünülemez. Sakal ve bıyıkların bakımına gereken özen gösterildiğinde, erkekler dışarıya karşı daha dikkat çekici bir görünüm verir. Birçok sakal kesim şekliyle, tarzdan tarza giren erkekler, baştan yaratılabilir. Sakala izin verilmeyen bir işte çalışıyorsanız, tıraş olmadan önce sakalınızın olduğu bölgeyi iyice nemlendirerek, cildinizin tahriş olmasını en aza indirebilirsiniz. Tıraş sonrasında ise, mutlaka bir traş losyonu kullanmalısınız.

Sakalınızı uzatma düşüncesindeyseniz, sakal bakımınızı en iyi şekilde yapmanız gerektiğini unutmayın.

Sakal Bakımı Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bakımlı ve sağlıklı sakallara sahip olmak için, sakal bakımı malzemelerini seçerken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Satın alacağınız sakal bakım ürünlerinin mutlaka, Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı olup olmadığına bakmalısınız. Merdiven altı üretim yapan firmalardan uzak durmak gerekir. Raf ömrü dolmuş ürünleri satın almamak için, kutu üzerindeki son kullanma tarihlerine bakmayı unutmayın.

Sağlıklı ve gür sakallara sahip olmak için evde, zeytinyağı ve argan yağı kullanabileceğiniz gibi hazır olarak satılan yağ karışımlarını da tercih edebilirsiniz. New Well Beard & Mustache Oil ile gür ve bakımlı sakallara kavuşabilirsiniz. İçeriğindeki 10 faydalı yağ ile kısa sürede seyrek sakallardan kurtulabilir ve sağlıkla uzayan sakallara kavuşabilirsiniz. Kullanımı kolay olan ürünü, sakalların çıkmasını istediğiniz bölgeye, özellikle tıraş sonrasında masaj yaparak uygulamak daha etkili sonuçlar doğuracaktır.

Uzun Sakal Bakımı Ürünleri

Sağlıklı ve uzun sakallara sahip olmak isteyenler, sakal bakımını düzenli olarak yapmaları gerektiğini iyi bilirler. Düzensiz olarak uzamış, bakımsız sakallar, karşınızdaki insanlarda kötü imaj oluşturur. Cilt tipinize uygun olan sakal ürünlerini kullanmadığınız takdirde, sakallarda da aynı saçlar gibi kepeklenme oluşabilir. Sakallarınızda kepek oluştuğunu görürseniz, kepek şampuanlarıyla sakallarınızı yıkayabilirsiniz.

Piyasada sakallara özel satılan şampuanları da tercih edebilirsiniz. Ancak saçlarınızı yıkarken tercih ettiğiniz şampuanları sakalınızda da kullanırsanız, sakalın ihtiyacı duyduğu yağları yok edebilirsiniz. Yağlardan arınmış olan sakalların gür bir şekilde uzaması imkansız hale gelebilir.

Uzun sakalların taranmaya ihtiyacı vardır. Sakallarınızı gün içinde sık sık taramak, kan dolaşımını hızlandıracağı için, sakalların sağlıklı bir şekilde uzamasını kolaylaştırır. Tarakla sakallarınızı tararken zorlanıyorsanız, saç kremi kullanabilirsiniz. Saç kremi yerine, doğal yağlardan üretilen zeytinyağı veya badem yağını da tercih edebilirsiniz.

Düzensiz sakal uzamasının önüne geçmek amacıyla, jilet veya tıraş makinesi kullanarak ona şekil verebilirsiniz. Dengesiz uzayan sakallarınız varsa, ince uçlu bir makasla onları hizaya sokabilirsiniz.

Uzun sakallarınızın altında kalan cildinizin nefes almaya ve neme ihtiyacı olduğunu unutmayın. Sakallarınızın dip kısımlarına, doğal yağlardan sürerek, ona ihtiyacı olan nemi kazandırabilirsiniz.

Sakal Bıyık Bakımı

Sakal ve bıyıklar birbirini tamamlayan, erkek imaj unsurlarıdır. Canlı ve parlak görünen sakal ve bıyıklar için, bazı ürünleri düzenli kullanmak gereklidir. Sakal ve bıyıklarınız için, besleyici doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Badem yağı, argan yağı gibi ürünler sakal ve bıyıklarınızın daha gür çıkmasına katkıda bulunacaktır.

Cansız ve dökülen sakal ve bıyıkların sebebi, az su içmeniz olabilir. Cildin nemini kaybetmesi anlamına gelen susuzluğa çözüm olarak, gün içinde, yeterli miktarda su içmek önem arz eder.

Dudağın üst kısmına kadar uzayan bıyıkların, ince uçlu bıyık makasıyla düzeltilmesine özen gösterilmelidir.

Yüz tipinize en uygun sakal ve bıyığı seçebilmeniz adına, kendinizi iyi tanımalısınız. Yüzünüz kare şekline yakınsa; çene bölgesindeki sakalların daha uzun, boyun ve yanaklarınızdakilerin ise daha kısa olması uygun olacaktır. Eğer yüzünüz yuvarlaksa; çenenizdeki sakalların, yanaklarınızdakilere göre sivri durması, imajınız açısından çevreye karşı hoş bir görünüm verecektir.

Kirli Sakal Bakımı

Kirli sakal görünümünü sevenlerdenseniz, öncelikle sakallarınızın hangi uzunlukta kalacağına karar vermelisiniz. Sakal kesme makinesiyle, mevcut sakallarınızı istediğiniz uzunluğa getirebilirsiniz. Yüzünüzdeki tüm sakalların eşit uzunlukta da olmasına gerek yok. Çene bölgenizdeki sakalları, yanağınızdakilere göre biraz daha uzun tutabilirsiniz.

Eğer sakallarınız hızlı uzuyorsa, akşam sakallarınızı kısa kesebilir, sabah kirli sakallarla uyanabilirsiniz.

Sakal boyu kısaldıkça, kıllar sert görüneceği ve kaşıntı gibi rahatsızlıklar verebileceği için, sakal yağı ve nemlendirici kullanılması önem taşır. Kirli sakalın da dışarıdan hoş görünebilmesi adına sakal-boyun hattını belirlemeniz faydalı olacaktır.

Ayrıca, sakalınız kısa bile olsa, gün içinde kirleneceğinden dolayı, her gün düzenli periyotlar halinde yıkanması gerektiğini unutmayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.