Vücut Bakımı

Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Doğal Vücut Bakımı Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle illegal yollarla ve sağlıksız şartlarda üretimin yapıldığı yerleri tercih etmemelisiniz. En değerli hazineniz olan cildinizin sağlığı maksimum önem taşıdığından, ucuz ya da taklit ürünleri satın almamalısınız.

Vücut bakımı ürünlerini satın alırken cilde zararı dokunacak paraben, parafin, formalin ve sodyum lauril sülfat gibi etken maddeler içermediğinden emin olmalısınız. Kullanılacak olan ürünler cildin alt katmanlarına dek nüfuz edeceğinden, ürün etiketinde bulunan içindekiler kısmını okumadan satın almamalısınız. Ayrıca pakedinin açılmış olup olmadığına ve ürün üzerindeki kavanoz sembolünde yazılı olan ürünün açılışından sonra kullanılabileceği süreye dikkat etmelisiniz. Çünkü ürün, kapağı her açıldığında hava ile temas eder ve oksitlenme oluşumuna zemin hazırlar.

Vücut bakım ürünlerini seçerken çok pahalı olması (fiyat-kalite algısı), büyük vaatlerde bulunması (anında botoks ya da dolgu etkisi vb.), ambalajının afili gözükmesi gibi faktörlere odaklanmayın. Bunun yerine, varsa cilt doktorunun tavsiyesi ile ya da cilt tipiniz (kuru, yağlı, karma ve normal), cilt yaşınız gibi bilgiler eşliğinde bir bakım ürünü seçmeniz çok daha etkili bir sonuç yaratacaktır.

Kuru Vücut Bakımı İçin Ürün Önerisi: Işıltılı Vücut Spreyi

Herkesin farklı bir cilt yapısı vardır. Cildinize en uygun bakım ürününü seçmek için atacağınız ilk adım, cildinizi tanımak olacaktır. Eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz, güneş koruma faktörlü kremler ve doğal yağlar içeren bakım ürünleri cildinize iyi gelecektir. Hem vücudunuz nemlensin, hem de biraz parıldasın istiyorsanız New Well'in kuru ciltler için Işıltılı Vücut Spreyi tam da aradığınız ürün olabilir! Sprey formunda kullanım kolaylığı sağlayan New Well, ürünün vücudunuz tarafından daha kolay emilmesini ve eşit olarak yayılmasını sağlar. Cildiniz rahatlarken ışıldar.

Kadın Vücut Bakımı Ürünlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vücut bakımı için satın aldığınız ürünlerin üzerinde bulunan kapak simgesine (kapak açıldıktan sonra kullanıma uygun süre belirtilir) bakmalısınız. Eğer belirtilen süreyi aştıysanız ürünü hiçbir şekilde kullanmamalısınız.

Hiç şüphesiz, vücudunuzun en önemli parçası yüzünüz... Genç görünmek için nemlendirme büyük rol oynar, bu nedenle ilk yapacağınız şey düzenli olarak nemlendirici krem kullanmaktır. Ayrıca belirli aralıklarla peeling uygulamak, maske ile derinlemesine temizlik yaparak tazelenmek hem sizi iyi hissettirecek hem de cildinizi daha sağlıklı kılacaktır. Yüz bakımı için aradıklarınıza New Well'de ulaşabilirsiniz.

Cilt bakımını bir peeling ürünü ile gerçekleştiriyorsanız ciltte yanık oluşturmaması için etken maddelerin kullanıldığı ölçüye, yani konsantrasyon miktarına dikkat etmek gerekir. Yüksek dozda kimyasal soyucu içeren kremler ciltte yanma reaksiyonuna neden olabilir. Bunun için natürel bir çözüm cildinize iyi gelecektir. Doğal peeling için New Well'in Ginseng ve Bamboo içeren iki farklı ürününü deneyebilirsiniz!

Genellikle güzel kokulu kremler kullanma eğilimimiz daha yüksektir; ancak bu yoğun ve hoşa gidebilecek kokunun yaratılabilmesi için çeşitli yardımcı maddeler kullanılır. Bunlar da ne yazık ki bazı istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Seçtiğiniz cilt bakımı ürünü kesinlikle sizin cildinize uygun olmalıdır. Lekeli ciltlerde hafif soyuculu kremler, yağlı ciltlerde su bazlı ürünler, kuru ciltlerde ise hafif yağlı kremler tercih edilmelidir.

Erkek vücut bakımı içinse bu noktada hemen ayrı bir parantez açmak gerekir. Bilindiği üzere erkekler, kadınlardan farklı olarak daha fazla testosteron hormonuna sahiptir ve bu nedenle de ciltleri daha kalın ve yağlıdır. Kadınlara göre daha ileri yaşlarda yaşlanma belirtileri başlar ve kolajen üretimi daha fazladır. Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de cildi canlı tutmak için peeling faydalıdır. Yine nem dengesini korumak için cilt tipine göre kullanılacak losyon, nemlendirici vb. ürünleri aksatmadan kullanmak da önemlidir.

Banyodan Sonra Vücut Bakımı İçin Vücut Spreyi

Banyodan sonra vücut bakımı, cildi hem rahatlatır hem de kullanılan ürünlerin etkisini artırır. Bu anlamda vücut spreyleri çok kullanılan ürünler arasındadır. Genelde tek bir esans ile değil birkaç farklı çeşidi ile üretildiğinden ruh haline göre seçim sağlanabilir. Özellikle yaz aylarında tercih edilen spreyler hem cildi canlandırır, hem de ferahlatarak gününüze renk katar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.