Doğal Kil Maskesi

Toplam 6 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Kil Maskeleri
Tropikal iyileşme sağlayan kil maskesinin kullanımı, yüzyıllardan bu yana biliniyor. Dünyadaki kilin büyük bir kısmı minerallerden oluşur ve dolayısıyla kil, tedavi amaçlı kullanılır. Peki, kil maskesi kullanmak gerekli mi? Toksinler, stres ya da çevre nedeniyle cildinde zaman zaman sorunlar yaşayabilirsin. Pek çok problemle savaşan kil, cildinde mucizeler yaratabilir! Gözeneklerini arındırmak, yumuşacık bir cilde sahip olmak için kil maskesini keşfetmeye ne dersin?

Kil Maskesi Faydaları
Cilt bakım ürünlerinin çoğu sert bileşenler içerir. Sentetik kokular, BPA, paraben, diğer doğal olmayan maddelerin tümü, cildine zarar verebilir. Kil maskesinde hiçbir zararlı bileşen bulunmaz. Kil maskeleri, cildinde herhangi bir yan etki yaratmadan, cildini temizlemenin, arındırmanın ve güzelleştirmenin en doğal yoludur. Kil maskesinin faydaları:

• Cildi arındırır
• Cildi gençleştirir.
• Cildin nem dengesini sağlar.
• Cilt gözeneklerini küçültür.
• Sebum üretimini dengeler.
• Yumuşacık ve parlak bir görünüm sunar.

Kil Maskesi Çeşitleri

Saf Kil Detox Yüz Maskesi
Çevresel ve kimyasal kirleticiler, ağır metaller cildinle temas ettiği zaman gözeneklerinde birikir. Bu da zamanla cildinin iltihaplanmasına, alerjik tepkilere ve cilt kusurlarına neden olabilir. Yüz maskesi olarak kullanılan saf kil, hidratlanmış bir yapıda bulunur. Bu yüzden sadece toksin maddelerle değil, aynı zamanda bakteri, mikrop ve patojenlerle de iyice savaşır. Cildinin gözeneklerine birikmiş olan bakterileri saf kil detox yüz maskesiyle arındırabilirsin.

Argan Kil Yüz Maskesi
Argan kil yüz maskesini kullandığın zaman, cildinde bulunan tüm zararlı maddelerden kurtulmana yardımcı olur. Böylece cildin daha temiz, hijyenik ve güzel bir görünüme kavuşur. Argan kil yüz maskesi, toksinleri cildinin gözeneklerinden çıkarmakla kalmaz, kan dolaşımını artırır ve cilt hücrelerini yeniler.

Volkanik Yüz Maskesi
Gözeneklerinin görünümünü küçültmek mi istiyorsun? Volkanik kil maskesi bu konuda işine yarayabilir. Daha küçük gözeneklere sahip olman, sadece makyaj konusunda fayda sağlamaz. Bakteri ve kirlerin cildine birikmesini de en aza indirir. Kilin yapısında bulunan doğal sıkıştırıcı maddeler, gözeneklerinin küçülmesine yardım eder. Volkanik yüz maskesi, zengin doğal içeriği sayesinde sebum üretimini dengeler, cildindeki fazla yağı emer.

Yosun Özlü Killi Yüz Maskesi
Yosun özlü killi yüz maskesi, cildini kolayca arındırır, gözeneklerde biriken tüm kirleri yok eder. Cilt yüzeyinde kan akışını hızlandırdığı için daha genç bir cilde sahip olmana yardım eder. Akne, sedef, egzama, dermatit, siyah nokta gibi cilt problemleri yaşıyorsan, doğal antibiyotik görevi gören yosun özlü kil maskesini denemelisin. Düzenli şekilde kullandığında, cilt kusurlarının yok olduğunu fark edebilirsin. Nedeni ise tamamen yosun özleri içeriyor olması.

Kil Maskesi Nasıl Kullanılır?

Kil maskesi her cilt tipi için uygun bir ürün. Çok hassas ciltleri bile sakinleştirir, yatıştırır. Kil maskesini şu şekilde kullanabilirsin:

1. Öncelikle yüzünü temizlemelisin.
2. Bir fırça yardımıyla ya da peeling yaparak maskeyi cildine ince bir tabaka halinde nazikçe sürmelisin.
3. 1-2 dakika geçtikten sonra, cildine ikinci bir tabaka daha sürmelisin.
4. 10-15 dakika beklemelisin. Cildin hassas ise 5-10 dakika beklemen yeterli olacaktır.
5. Kil tam olarak kurumadan önce durulama işlemi yapmalısın. Bu adım çok önemli, kilin kurumasına izin vermemelisin.
6. Soğuk suyla durulama yapman, gözeneklerin kısa sürede küçülmesine yardımcı olabilir.
7. Kil maskesini iyice temizleyip, kurulama yaptıktan sonra cildini nemlendirmeyi de unutma.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.