Cilt Beyazlatıcı Krem

Toplam 6 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Cildin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli içerikler ile üretilen kremler, bakımlı görünmeye de yardımcı oluyor. Ürünler, cilt üzerinde koruyucu etki yapmakla birlikte, kozmetik dünyasının da vazgeçilmezleri arasında bulunuyor. Hem yüz için uygulayacağınız kremler hem de, vücut spreyi olarak kullanacağınız, cilde ışıltı katan ürünlerle teninize bakım uygulayabilirsiniz. Nemlendirici özelliğe sahip olanlardan, gözenek sıkılaştırıcı formüle sahip kremlere kadar, zengin çeşitleri bulunan ürünleri alırken ya da kullanırken bazı kriterleri hesaba katmak gerekiyor.

Krem Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kremler, yüz bakımı denince akla ilk gelen ürünler arasında yer alıyor. Öte yandan, cilt tiplerinde farklılık söz konusu olduğu için krem seçimi esnasında da bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Özellikle ürünün içeriğinin cilt tipine uygun olması önem arz ediyor. Yağlı bir cilt tipine sahipseniz, su bazlı nemlendiricileri tercih edebilirsiniz. Bazı ürünlerin formülünde bulunan parafin gibi maddeler, uzun vadede ciltte kalıcı hasarlara sebep olabiliyor. Ürün seçimlerinde ve içeriklerini değerlendirmede bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Cilt analizi yaptırarak cilt tipinizi öğrenebilir ve cildinizin ihtiyaç duyduğu özelliğe sahip kremleri satın alabilirsiniz.

Nemlendirici Krem Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yüz nemlendirici krem, cildin gençliğini ve tazeliğini korumada en önemli yardımcı ürünler arasında kendine yer buluyor. Nemlendirici ürünlerin seçiminde ise cilt tipine uygun ürünün seçilmesi öncelikli koşul olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin kuru bir cilt tipine sahipseniz, kuru ciltler için formüle edilen ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Aksi halde cilt, nemlendiriciden istediği verimi alamayacağı gibi döküntü, pullanma ve aşırı kuruma gibi sorunlar da beraberinde gelebiliyor. Nemlendiricilerin güneş koruyucu ve kırışık azaltıcı etkiye sahip olması da cildinize ekstra avantaj kazandırıyor.

Yüz Beyazlatıcı Kremin Özellikleri Nelerdir?

Yüz beyazlatıcı krem, genellikle ciltte çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan ton eşitsizliklerinin giderilmesi için kullanılıyor. Özellikle güneş ışınları, ciltte bulunan pigmentlerle etkileşime girerek cildin bazı bölgelerinde renk eşitsizliği meydana getirebiliyor. Cilt beyazlatıcı krem de, özelliği gereği bu eşitsizliklerin giderilmesini sağlıyor. Beyazlatıcı kremler, leke giderici krem olarak da ifade ediliyor. Cildi aydınlatan bu ürünler aynı zamanda cilde doğal bir ışıltı katarak cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor. Beyazlatıcıları sadece kremle sınırlandırmamak gerekiyor. Özellikle beyazlatıcı içeriğe sahip kil maskesi de cildi sıkılaştırırken renk tonunu dengelemede etkili olabiliyor.

Cilt Beyazlatıcı Krem Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Nemlendirici ya da koruyucu cilt bakım ürünleri seçerken olduğu gibi beyazlatıcı özelliğe sahip kremleri seçerken de cilt tipine uygun, ciltte hassasiyete neden olmayacak ürünlere yönelmeniz gerekiyor. Leke tedavisi ya da cilt beyazlatıcı ürün kullanımı esnasında cilt zaten olduğundan daha hassas bir durumda bulunacağı için krem seçimi kadar kremin kullanımı da önem taşıyor. Özellikle yaz dönemlerinde beyazlatıcı ürünleri kullanmak, ciltte yıpranmaya sebebiyet verebiliyor. Tercih edilen ürünün civa içermemesi de diğer önemli konular arasında yer alıyor. Üründe, hücre yenileme özelliğine sahip olan preperatların bulunması ise cildin tazelik kazanmasına yardımcı oluyor. Bununla birlikte, beyazlatıcı ürünleri bronzlaştırıcı krem ile yakın zamanlarda kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Göz Altı Morlukları İçin Krem Alacaklara Öneriler

Göz altı morlukları için krem seçeneklerini değerlendirirken göz altı bölgesinin cildin en hassas noktalarından biri olduğunu unutmamanızda yarar bulunuyor. Öncelikle göz altı morluklarının ya da şişliklerinin uykusuzluk, stres ya da hormonal bozukluklara bağlı olarak da ortaya çıkabileceğini ifade etmek gerekiyor. Bu tür sorunlarınız olmamasına rağmen göz altı morlukları yaşıyorsanız cilt tipinize uygun morluk kremlerinden yararlanabilirsiniz. Kremler gece ve gündüz kullanımı için uygundur. Genç ve kusursuz bir cilt için morluk karşıtı ürünleri, nemlendiriciler ile birlikte kullanabilirsiniz.

Güneş Koruyucu Krem Nasıl Olmalıdır?

Güneşin zararlı ışınlarından cildi yılın tamamında korumak için güneş koruyucu krem kullanmak zorunlu oluyor. Koruyucu güneş kremi alırken en az 15 ile 50 koruma faktörüne sahip

ürünleri tercih etmek gerekiyor. Ürün seçiminde kremin su ve ter direncinin de yüksek olmasında fayda bulunuyor. Özellikle terlemeye bağlı olarak ürünün koruyuculuğu tatmin edici düzeyde kalabilmeli. Ayrıca koku içeren güneş koruyucu krem. yerine kokusuz ürünleri tercih edebilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Krem İşe Yarar mı?

Nem dengesi korunmayan ya da iyi temizlenmeyen bir ciltte, gözenek sorunu kaçınılmaz olabiliyor. Gözenek sorunlarına karşı ise iyi bir cilt temizliği, doğru nemlendirici kullanımı ve cilt tipine uygun bir gözenek sıkılaştırıcı krem kullanımına ihtiyaç duyuluyor. Açık gözenekler, bir süre sonra ciltte siyah nokta ve sivilce sorunlarını da beraberinde getirebiliyor. Sıkılaştırıcı ürünler sayesinde cilt pürüzsüz bir görünüm kazanmakla birlikte ileride gözenek sorununa bağlı ortaya çıkan sivilce gibi sorunlardan da kurtuluyor.

Sivilce İzleri İçin Krem Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sivilce problemleri giderilse dahi geriye sivilce izleri kalabiliyor. Bu izler bazen basit bir leke düzeyinde kalsa da çoğu zaman derin izler biçiminde ortaya çıkıyor. Sivilce izleri için leke kremleri ise kolajen üretimini artırdığı için özellikle derin izlerin kaybolmasında etki gösteriyor. Bu nedenle ürün seçiminde kolajen üretimine yoğun katkı sağlayan kremleri tercih edebilirsiniz.

Yüz Nemlendirici Krem Özellikleri Nelerdir?

Cilt, yeteri kadar nem alamadığı zaman kurumaya başlıyor. Kuruluğa bağlı ise ciltte dökülme ve gerginlik hissi ortaya çıkıyor. Bu tür sorunların giderilmesinde dengeli beslenmek ve su içmek önemli olmakla birlikte, cildin dışarıdan da desteklenmesi gerekiyor. Nemlendiriciler, ciltte nem dengesini korurken cilt bariyerinin de esnek kalmasına yardımcı oluyor. Cildin doğal ışıltısını kazanmasında nemlendiriciler önem taşıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.