“Clean Girl Makyaj” için en önemli teknikleri incele!

30 Eylül 2022
“Clean Girl Makyaj” için en önemli teknikleri incele!

“Clean Girl Makyaj” için en önemli teknikleri incele!

Clean girl makyaj akımı uzunca bir süre etkisini göstermeye devam edecek gibi görünüyor. Her zaman yapılabilen ve ciltte makyaj yokmuşçasına doğallık katan bir stil olduğu için severek tercih ediliyor. Aslında bu tekniğin bitmiş halini gördüğünüzde pek bir uygulama yok gibi görüyor olabilirsiniz. Fakat clean girl makyaj yapımının çok önemli ipuçları mevcut. Bugün birlikte bu makyaj tekniğini nasıl uygulayabileceğinizi ve hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini konuşacağız. Hadi başlayalım!

Sözünü ettiğimiz makyaj akımı aslında isminden de anlaşılacağı üzere temiz bir görüntü sunuyor. Gözlerde yoğun ve renkli farlar ya da grafik eyeliner uygulamaları yok. Hatta ciltte tam örtücülük dahi yok. Belirgin çiller, canlı göz altları ve dışa doğru uygulanmış rimeller ile çekik gözler ön planda. Bu makyajın en önemli makyaj malzemeleri ise; Kahverengi rimel, kapatıcı, highlighter, allık ve renkli lipgloss. Hatta 2 favori ürün sıralayacak olursak allık ve lipgloss diyebiliriz. 

Geçtiğimiz yaz ayı ve ilkbaharda makyaj trendi listelerinde ilk 3’te yer alan Clean Girl makyaj uygulaması severek kullanılıyor. Güne canlı ve enerjik hissederek başlamanızı sağlıyor. Çünkü hem çok doğal hem de çekici görünüyor. Gözleri hafif çekikleştirirken dudaklarda parlaklık elde ediliyor. Sırası ile başlayacak olursak önce cildi temizlemek ve nemlendirmek ile işe koyulabilirsiniz!

Clean Girl makyajı nasıl yapılır?

Sonrasında baz kullanarak makyaja başlamalısınız. Bu kesinlikle olması gereken bir şey değil fakat gözenek görünümünüz belirgin ise baz bunları hafifletecektir. Ten ürününe geldiğimizde ise kendinize yaz için ve clean girl makyajı için ince formda bir kapatıcı edinebilirsiniz. Hatta BB ve CC kremlere de göz atabilirsiniz. Kapatıcınızı seçtikten sonra tüm yüzünüze sürmek yerine sivilcelerin üzerine, göz altlarınıza burun kenarlarınıza sürebilirsiniz. Unutmayın clean girl makyaj yapımında amacınız tek ton bir yüz elde etmek değil, doğallığı ön plana çıkarmak. 

Bunun için New Well Derma BB krem kullanabilirsiniz. Hafif yapılı ve harika kokan bu ürün, clean girl makyaj nasıl yapılır? sorunuza tam bir cevap niteliğinde! Gelelim gözlere… Gözlerde far kullanımında tek ton ve hafif renklere yönelmelisiniz. Işıltılı beyazlar ya da krem rengi farlar kullanabilirsiniz. Dilerseniz göz kapaklarına aydınlatıcı ile canlılık katıp uzun kıvrık kirpikler kullanarak da destekleyebilirsiniz. Bizce böyle çok daha etkili görünecektir! Yorgun görünümü kapatmak için kullanacağınız ürünlerde yoğunluktan kaçınmak gerekir. Bembeyaz ve bariz şekilde kapatıldığı belli olan bir stil istemiyoruz. Doğal ve ince bitişli olmalı. Aynı zamanda kapatıcı sonrası mutlaka bir şeffaf pudra ile göz altlarına sabitleme sağlamalısınız.

Yanaklarda ise capcanlı pembe ve şeftali tonları öneriyoruz. Çünkü bu renkler cilde mükemmel bir tazelik kazandırıyor. Tertemiz ve enerjik görünmenize yardımcı oluyor. Clean girl makyajı yapmak için allık seçiminde New Well Derma Cover 02 ve 03 renklerini kullanabilirsiniz. Kompakt yapısı sayesinde Derma Cover Blusher  tozutma gibi bir duruma yol açmaz. Tozutma yapmaması uygulama kolaylığı sağlarken ürünün israf olmasını da engeller. Yüksek pigmentasyonlu renkleri sayesinde hafifçe uygulandığında bile istenilen rengi verir. Size de bu makyaj stilinin keyfini çıkarmak kalır. 

Son adımda lipgloss ürününe geçiyoruz. New Well’in farklı renklerdeki lipgloss çeşitleri dudaklarda kuruma yapmadan parlaklık sağlıyor. Açık pembe ya da dudak rengine yakın lipgloss’lar clean girl makyajında başrolde yer alıyor. Siz de renklere göz atabilir ve size en uygun tonları kolayca satın alabilirsiniz.

Clean girl makyaj akımını keşfetmek ve en uygun ürünler ile bu stili yansıtmak için tıklayınız. İşte clean girl makyajı için ipuçları...

 

 

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.