Daha Hacimli Kirpikler İçin Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır?

12 Ağustos 2021
Daha Hacimli Kirpikler İçin Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır?

Daha Hacimli Kirpikler İçin Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır?

Kirpik kıvırıcı nasıl kullanılır?, sorusu oldukça merak ediliyor. Kirpik kıvırma makasları aslında gözlerin maskara sürmeden de daha dikkat çekici görünmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda maskaranın etkisini oldukça arttırıyor. Kirpikler daha yukarıda olduğu için uzunluk gözle görülür şekilde yükseliyor. Peki kirpik kıvırıcı nasıl kullanılıyor? Etkisini arttırmak için neler yapılıyor? Tüm soruların yanıtı içeriğimizde!

Kirpik kıvırıcı, göz kapağı üzerine yerleştirilen, yumuşak süngeri ile kirpikleri saniyeler içerisinde daha kalkık ve uzun gösteren bir kozmetik aksesuardır. Kaş makası ya da bir manikür pensi gibi yanınızda taşıyabileceğiniz kadar küçük boyuttadır. Rimel sürmeden önce kullandığınızda kirpiklerinize yelpaze etkisi kazandırır. Uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmanızı sağlar.

Kirpik kıvırıcı ne işe yarar?

Kirpik kıvırıcı, zahmetsizce mükemmel kirpiklere sahip olmanızı sağlar. Makyaj yapmak istemediğinizde dahi canlı ve dinamik görünmenize yardımcı olur. Seyrek, ve kısa kirpikler alımlı gözler elde etmenizi engelleyen bir faktördür. Bu nedenle kirpiklerinizi herhangi bir kozmetik ürünü kullanmadan uzun göstermek istiyorsanız mutlaka kirpik kıvırma makası kullanmalısınız. Kullanmadan önce kirpiklerin makyajdan arındırılmış olması gerekir. Aksi durumda kirpikleriniz makasa yapışabilir ya da kopabilir. Bu gibi sorunlar yaşamamak için mutlaka makyajsız olarak uygulamalısınız.

Kirpik kıvırıcı nasıl kullanılır?

Dilerseniz adım adım ilerleyerek kirpik kıvırıcı kullanımını inceleyelim. Öncelikli noktamız kirpikleri temizlemek. Bir makyaj temizleme suyu ve pamuk pomad ile kirpiklerinizi temizleyin. Tamamen makyajdan arındığından emin olduğunuzda makası arası açık kalacak şekilde göz kapağınıza yerleştirin. Kirpiklerinizin makasın ortasındaki yumuşak sünger alanında olması gerekiyor.

Ardından makası sıkabilirsiniz. Bu adımda kirpikler kıvrılmaya başlayacak ve yukarı doğru kalkacaktır. Gereğinden fazla sıkmamanız gerekiyor. Ayrıca kesinlikle ileri doğru çekerek makası sıkıştırmayın. Bu kirpiklerinize zarar verebilir. Kirpik kıvırıcı makası birkaç saniye tuttuktan sonra ellerinizi serbest bırakın ve makası gözlerinizden uzaklaştırın. İşte kirpik kıvırıcı kullanmak bu kadar pratik. Saniyeler içerisinde daha uzun ve belirgin kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Makasın bekletme işlemine rağmen kirpiklerinizin kıvrılmadığını düşünüyorsanız yapabileceğiniz bazı şeyler var. Bunlardan ilki göz kirpik kıvırıcıyı kullanmadan önce birkaç saniye fön makinesine tutmak. Fön, kıvırıcı makası ısıttığı için kirpikler çok daha kolayca kıvrılacak. Diğer bir yöntem ise kıvırıcı ürünü kullandıktan sonra hemen maskara uygulamak ve fırçayı yukarı doğru düz bir şekilde hareket ettirerek sürmek. Bu iki yöntem, üründen maksimum performans elde etmenizi sağlayacak.

Kirpik kıvırıcı kaç saniye tutulmalı?

Kirpik kıvırıcı kaç dakika bekletilir? Ya da kirpik kıvırıcı kaç saniye tutulmalı gibi soruların yanıtı oldukça basit. En az 10 saniye olacak şekilde bekletebilirsiniz. Makası çektiğinizde yeterli kıvrılma oluşmuyor ise aynı işlemi tekrarlamanız gerekiyor.

 

Kirpik kıvırıcı önerisi

Kirpik kıvırıcı önerilerine ihtiyaç duyuyorsanız ve sizi yormadan kolayca daha uzun kirpikler elde etmek istiyorsanız New Well ürünlerini inceleyebilirsiniz. Kirpik kıvırıcı kullananlar için New Well, en iyi kirpik kıvırıcı markası olarak öne çıkıyor. Birçok makyaj artistinin severek kullandığı bu ürünün sünger kısmı yumuşak yapıdadır. Kirpiklerinizi kırmaz ya da kopartmaz. Konforlu bir kullanım sağlar.  New Well kirpik kıvırıcı, kirpiklerinizi nazik bir şekilde kıvırır. Ürün, kıvırma esnasında acı ya da sıkışma hissini ortadan kaldıran yumuşak silikon bir malzeme içerir. Silikonun belli bir süre sonra yıpranma ihtimaline karşı paket içeriğinde 1 adet yedek silikon ped bulunmaktadır.

Kirpik kıvırıcı ürünü kesinlikle maskara ya da rimel sürdükten sonra kullanmayınız. Islak yapı, kıvırıcı süngere kirpiklerinizi yapıştırabilir ve sonuç olarak kirpikleriniz kopabilir. Bu gibi önemli problemleri yaşamamak için ürünü mutlaka temiz kirpik üzerinde kullanın.

KİRPİK KIVIRICI ÜRÜNÜMÜZE GÖZ ATIN!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.