En İyi Makyaj İçin Gerekli 10 Temel Ürün!

11 Haziran 2021
En İyi Makyaj İçin Gerekli 10 Temel Ürün!

En İyi Makyaj İçin Gerekli 10 Temel Ürün!

Tüm kadınlar makyaj yapmayı severler. Cilt tonunu eşitleyerek, yüzü ısıtarak ve renklendirerek mükemmel görünümü yakalamak mümkün. Eğer makyaj yapmaya yeni başlıyorsanız ve hangi temel makyaj malzemelerini kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız içeriğimizin detaylarını okuyabilirsiniz!

Makyajın birçok farklı metodu bulunur. En başta doğru uygulama yapmak için kullanılması gereken temel malzemeleri biliyor olmanız gerekir. İşte en iyi makyaj için kullanılması gereken 10 temel ürün…

Makyaj bazı, makyajın temel malzemelerinden biridir. Uygulamaya başlamadan önce cildi temizlemek ve baz uygulamak gün boyu kalıcılık sağlanmasına yardımcı olur. Makyaj bazları genellikle jel yapıdadır. Cilde eşit şekilde dağıtmanız gerekir. Aynı zamanda baz seçerken mutlaka cilt yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Yağlı cilde sahip kişiler gün içinde parlama yaşamamak için mat bitişli ürünlere yönelmelidir. Eğer sizde yağlı bir cilde sahipseniz makyaj bazı olarak New Well Mattifying ürününü kullanabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin 10 Temel Makyaj Malzemesi Önerisi

Baz sonrası kullanmanız gereken ürün BB krem veya fondötendir. BB krem, fondötene oranla daha ince yapıdadır. Günlük makyaj için ideal bir seçimdir. Fakat cilt kızarıklıklarınız ya da akne izlerini yeterince gizleyemediğini düşünüyorsanız fondöten kullanabilirsiniz. Bu ürünlerde de mutlaka yağ bazlı olmayanlara yönelmek gerekir. Yağ içerikli ten ürünleri terleme etkisi ile çabuk dağılır. Özenerek yaptığınız makyajınız kısa sürede etkisini yitirebilir.

Kapatıcı, özellikle göz altları için kullanılan ve yorgun görünümü silen etkili bir makyaj malzemesidir. Aynı zamanda elmacık kemiklerinin altına uygulanıp makyaj süngeri ile dağıtıldığında yüz hatlarınızın ön plana çıkmasını sağlar. Kapatıcı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey fondöten renginden 1 ya da 2 ton açık rengin tercih edilmesidir.

Allık, yanak bölgesini renklendiren ve yüze canlılık kazandıran kozmetik ürünüdür. Genellikle yaz aylarında pembe, şeftali gibi açık renkler kullanılır. Sonbahar ve kış dönemlerinde ise daha bronz ve terracota allıklara yönelme sağlanır. Allık satın alırken pigmenti yüksek olan ürünleri tercih etmek gerekir. Aksi durumda uygulama kısa sürede baskınlığını kaybedebilir.

Far paleti, gözleri ön plana çıkarmanızı sağlayan ve buğulu göz makyajları yapabileceğiniz harika ürünlerdir. Bir far paleti seçerken hem günlük hem de özel günlerde kullanabileceğiniz ürünlere yönelmek en doğru yol olacaktır. Böylece tek palet ile birçok farklı görünüm yaratabilirsiniz.

Makyaja Yeni Başlayanların Sahip Olması Gereken Ürünler

Maskara, bakışlara derinlik kazandıran ve kirpikleri hacimlendiren bir üründür. Makyaj çantalarının olmazda olmazları içinde yer alır. Kirpikleri ayırarak belirginleştirir. Maskara kullanmadan önce kirpik kıvırma makası ile olduğundan çok daha uzun kirpiklere ulaşabilirsiniz.

Göz kalemi ya da eyeliner gibi ürünler gözlerinizi yukarı doğru çekik gösterirler. Kirpik diplerini belirginleştirmenizi sağlarlar. Çekik göz elde etmek için kullanmanız gereken temel makyaj malzemeleri içerisinde yer alırlar.

Kaş farı ve sabitleyici wax, kaşlarınıza dolgun ve doğal bir görünüm kazandırmak için makyaj malzemelerinizin arasında mutlaka yer almalıdır. Yukarı doğu taranan kaşlar yüzünüzü gençleştirmenize yardımcı olur.

Ruj, dudakları ön plana çıkarmak ve daha canlı göstermek için kullanılan bir malzemedir. Rujunuzu allık renginiz ile kombin edebilir ve renk bütünlüğü yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda bulaşmayan kaliteli ürünler kullanmak sürekli tazeleme ihtiyacı duymanızı engeller.

Makyaj fırçası ve makyaj süngeri gibi ürünler tüm malzemelerinizi verimli şekilde kullanmanızı sağlar. Makyaj fırçaları ile göz farı, eyeliner, ruj gibi ürünleri uygularsınız. Makyaj süngeri ile de fondöten, BB krem ve kapatıcı gibi ten ürünlerini cildinize kolaylıkla sürebilirsiniz.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.