Gelin Makyajı İçin Hangi Makyaj Malzemeleri Kullanılmalı?

30 Ağustos 2021
Gelin Makyajı İçin Hangi Makyaj Malzemeleri Kullanılmalı?

Gelin Makyajı İçin Hangi Makyaj Malzemeleri Kullanılmalı?

Gelin makyajı için kullanılan makyaj malzemeleri, günlük kozmetik ürünlerinden çok daha farklıdır. Böylesi özel bir günde akma, bulaşma gibi problemler yaşamamak adına titizlik ile seçim yapılmalıdır. Peki gelin makyajında kullanılan malzemeler nelerdir? Ten ürünleri ve gelin makyajı için fondöten tercihi nasıl yapılmalıdır? İşte doğal ve mükemmel görünmenizi sağlayacak gelin makyajının ipuçları…

Düğün günü bütün kadınlar mükemmel görünmek ister. Düğünler genellikle yaz aylarında yapıldığı için sıcaklık kendini gösterir. Bu sebeple cildi makyaja hazırlamak ve gerekli bakımı sağlamak o gün çok daha iyi görünmenize yardımcı olacaktır.

Yoğun, renk geçişlerinin fazla olduğu, ağır gelin makyajları çok eskilerde kaldı. Günümüzde birçok gelin sade ve fresh görünen gelin makyajı modellerini tercih ediyor. Gözlerde hafif ve ışıltılı seçimler, dudaklarda ise doğal tonlar kullanmak son derece trend. Gelin makyajını evde kendiniz yapıyorsanız doğru makyaj malzemelerini seçmelisiniz öncelikle ürününüz ise makyaj bazı!

Düğün öncesinde mutlaka cilt bakımınızı yapın ve peeling ile yüzünüzü ölü derilerden arındırın. Bu cildinizin kadifemsi ve pürüzsüz görünmesini sağlayacak. Ardından makyaj bazınızı uygulayın. Gelin makyajı makyaj bazı seçimlerinde matlaştırıcı etkili ürünlere yönelebilirsiniz. Özellikle yağlı bir cildiniz var ise sıcak etkisi ile yağlı görünüm gözler önüne gelebilir. Matlaştırıcı etkili makyaj bazı ile bu problemleri yaşanmadan yok edebilirsiniz. New Well Mattifying Makyaj Bazı, gözenek görünümü azaltıyor. Makyajın ten ile kolayca bütünleşmesini sağlıyor. Aynı zamanda cildin yağlanma probleminin sıcak etkisiyle ön plana çıkmasını önlüyor.

Gelin Makyaj Malzemeleri Listesi

Gelin makyaj malzemeleri listesi içindeki diğer ürün ise fondöten. Düğün gününde renk eşitsizliklerini mükemmel şekilde ortadan kaldırmak gerekiyor. Bu nedenle ten rengine uygun, kapatıcılığı yüksek fakat ağırlık yapmayan bir ürün tercih etmelisiniz. New Well Saten fondöten bu konuda sizlere en iyi desteği sağlar. En derin kusurları bile kolayca örten Saten Fondöten ile makyajınızı kolayca tamamlarsınız. Cilt kusurlarını örtmek için birkaç kat uygulama yapmanıza gerek kalmaz. Tek adımda mükemmel bir cilt elde etmenizi sağlar. SPF 30 güneş koruması ile cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korur. Sarı ve pembe alt tonları bulunur. Cildinize uygun tonu seçerek kolayca kullanabilirsiniz. Gelin için kullanılan fondöten ürününü belirttikten sonra yüze boyut katmak adına bronzer ürününden söz edebiliriz.

Bronzer, cildi ısıtmaya ve belirli hatları ön plana çıkarmaya yardımcı olur. Cildinize kontür yapmak için bronzerı da içinde bulunduran kontür paletlerini kullanabilirsiniz. Elmacık kemikleri, şakaklar, burun hatları gibi alanlara hafif bir uygulama yaparak fırça yardımıyla dağıtmanız gerekiyor. Bunun için New Well 161 ya da 162 kontür kiti ürünlerine göz atabilirsiniz. Yüksek pigmentli ürünler, uygulamanızın gün boyu aynı mükemmellikte olmasına yardımcı olur.

Gelin Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gelelim göz makyajına. Düğün gününde gözleri ön plana çıkarmak son derece önemlidir. Aynı zamanda duygusal anlar nedeniyle makyajın bozulmaması için suya dayanıklı ürünler tercih edilmelidir. New Well Bio Herbal bitkisel maskara, suya dayanıklı yapısı ile kirpiklerinizi besler ve çarpıcı bakışlar elde etmenizi sağlar. Daha uzun ve hacimli kirpikler için siz de düğün gününüzde Bio Herbal maskara kullanabilirsiniz. Göz farında ise tek palette pratik seçimler yapabileceğiniz Derma Cover Eyeshadow 61 paletini inceleyebilirsiniz. Bu palet birçok farklı rengi bir arada sunuyor. Dilerseniz buğulu geçişler yapabilir dilerseniz de daha fresh göz makyajları yapabilirsiniz. Gelin makyajı için tercih edeceğiniz tüm profesyonel makyaj malzemeleri, New Well kalitesi ile sizinle!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.