Hassas Cildi Yatıştıran Serum Önerileri ve Cilt Bakımının Sırları

20 Nisan 2021
Hassas Cildi Yatıştıran Serum Önerileri ve Cilt Bakımının Sırları

Hassas Cildi Yatıştıran Serum Önerileri ve Cilt Bakımının Sırları

Cilt bakımı özellikle içinde bulunduğumuz son dönemde büyük bir önem kazandı. Stres, hava kirliliği ve farklı faktörler nedeni ile oluşan cilt problemleri kişilerin yaşam kalitesini de etkilemiş durumda. Daha sağlıklı ve dinç bir cilt için doğru cilt bakımı uyguluyor olmak gerekli. Her cilt tipi kendine özgü bakım ritüeli ile cildinin ihtiyaçlarını karşılayarak istenilen kusursuz görünüme kavuşabilir. Peki cilt bakımının sırları nelerdir? Cilt serumunun cilt bakımındaki rolü nedir?,

Öncelikle cilt bakımı ürünlerinin kullanım aşamalarını öğrenmeniz gerekir. Her cilt bakımının ilk aşaması temizliktir. Cildi temiz tutmak, makyaj ile uyumamak, yüzü ılık su ile yıkamak ve gözenek temizliğine önem göstermek gerekiyor. Kirli bir yüz, hem cansız ve solgun görünmenize hem de akne problemleri yaşamanıza yol açabilir. Tüm bu nedenler ile cilt bakımına her zaman temizlikten başlamalısınız.

Cilt temizliğinin en belirgin ürünlerinden biri temizleme jelleridir. Fakat her temizleme jeli her cilde iyi gelmez. Cilt yapınıza göre tercihler yaparsanız daha verimli bir sonuç elde edebilirsiniz. Bunun dışında cildinizin sebum dengesini korumalı ve sabun gibi bu dengeyi bozacak ürünlerden uzak durmalısınız. Hassas cilde sahip kişiler cilt bakımına ayrı bir özen göstermek durumundadır. Çünkü birçok ürün tahriş ve kızarıklık yaratabilir. Temizleme jeli ve hatta nemlendirici seçimi dahi hassas ciltler için önemlidir. Temizlik sonrasında ikinci adım peeling uygulamasıdır. Cildinizi bir jel ile temizlediğinizde gözeneklerde yeterli arınma sağlanmayabilir. Bu nedenle tanecikli yapıdaki peeling ürünlerini kullanarak tam bir gözenek temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

Peeling sonrası cilt temizliği adımı serumlardır. Cilt serumları, cildin ihtiyacına göre seçilebilirken cildi desteklemek için vitamin, kolajen ve kızarıklık karşıtı ürünler de kullanılabilir. Serumlar cilt ile kolayca bütünleşir ve yüzün maksimum seviyede nemlenmesini sağlar. Özellikle hassas cilde sahip kişiler mutlaka serum kullanımına özen göstermelidir.

Cilt Serumu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cilt serumu seçerken emilim gücü yüksek, cilt bariyerine zarar vermeyen kaliteli tercihler yapmak gerekir. Aynı zamanda makyajsız kullanım için ışıltı ve aydınlık veriyor olması da gerekir. Peeling sonrası ciltte kızarma olabileceği için kızarık görünümü yok eden ve cilt tonunu dengeleyen bir ürün seçerek bakım rutininizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Hyaluronik asit içeren serumlar cildinizin nem oranını artırırken, C vitamini serumları ise yaşlanma karşıtı bakım yaparak cildinizdeki ince çizgileri, kırışıklıkları, lekeleri ve pürüzleri gidermeyi hedeflerler. Serumları makyaj öncesi baz olarak da kullanabilirsiniz.

New Well Hassas Ciltlere Özel Yüz Serumu

New Well yepyeni Derma Cover Prep + Primer Essentinal Oil ürünü tüm ihtiyaçlarınızı tek bir üründe birleştiriyor.  Bu ürün ciltteki kızarık görünümü yok edip rahatlatma etkisine sahip. Pembe görüntüsü yüzünüze aydınlık ve parlak bir görüntü sağlıyor. Böylece makyaj yapmadığınızda dahi canlı ve dinamik görünebilirsiniz. Prep + Premier rolü üstlenen bu losyon, makyaj bazı olarak tam performans sağlıyor. Ten ürünlerinin cildiniz ile yumuşak bir bütünleşme yaşamasına olanak sunan Derma Cover Prep + Primer Essentinal Oil, New Well yeni ürünler kategorisinin rağbet gören seçenekleri içerisinde bulunuyor. Peki nasıl uygulanıyor? Ürünü nemlendiriciden önce temiz yüze uygulamanız gerekiyor. Makyaj öncesinde astar olarak da tercih edebiliyorsunuz. Serum başlığını direkt olarak cilde uygulamak yerine birkaç damla ürünü elinize alarak yüze dağıtmak daha verimli kullanım sağlayacaktır. Siz de New Well’in yeni cilt serumunu inceleyebilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz. Diğer yeni ürünlere de göz atarak ihtiyaç duyduğunuz kozmetik ürünlerini uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.