Keratin Şampuan Hakkında Her Şey! Nedir ve Nasıl Kullanılır?

08 Haziran 2021
Keratin Şampuan Hakkında Her Şey! Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Keratin Şampuan Hakkında Her Şey! Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Keratin şampuan kullanarak saçlarınızdaki cansız görünümü yok ederek doğal bir ışıltı kazanmaya ne dersiniz? Son dönemde saç bakım ürünleri içerisinde adından sıklıkla söz ettiren keratin şampuanlar, saçları beslerken daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyorlar. Peki keratinli şampuanlar aslında nedir? Nasıl kullanılır? Hepsinin yanıtını sizler için yazdık!

Keratin, insan vücudunda da bulunan doğal bir proteindir. Ancak çevresel faktörler ve yaş gibi bazı etkenler sonrasında vücuttaki keratin miktarı azalmaya başlar. Bu nedenle dıştan alacağınız keratin desteği ile aslında kendinize bir çeşit protein takviyesi sağlamış olursunuz. Keratin hem cilt için hem de saç için kullanılabilir. Özellikle sağlıksız ve cansız saçları iyileştirme konusunda etkilidir.

Saçlara keratinli bakım yapılmasının doğal nedeni, saçta eksilen miktarı gidererek doğal dengenin sağlanmasıdır. Keratin bakımı yapılan saçlar son derece parlak görünür. Bu nedenle saç bakımı için kullandığınız şampuanlarda keratin içerikli olan ürünlere yönelebilirsiniz.

Keratin şampuan ve saç için keratinli bakım

Yıllardır kozmetik ve kişisel bakım alanında profesyonel ürünler üreten New Well, keratin bakım şampuanı ile saçlarınızın parlak ve pürüzsüz görünümüne kavuşmasını destekler. New Well Keratin şampuan çok zarar görmüş, zayıf ve kırılgan saçlar için özel olarak formüle edilmiştir. Buğday, mısır ve soya fasulyesinden elde edilen hidrolize proteinlerden oluşan bitkisel keratinle zenginleştirilmiştir.

Saçlar kişisel görünümümüzü büyük oranda etkiler. Daha sağlıklı, parlak ve kırıksız saçlar özgüveninizin yüksek olmasına katkıda bulunur. Tüm kadınlar herhangi bir işlem görmeksizin saçlarının parlak yumuşak ve hacimli görünmesini ister. Bunun sağlamak için özel bir bakım uygulamak gerekir. Çünkü ısıl işlemler, kirli hava gibi faktörler zamanla saçları sönükleştirir.

Şampuan seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Köpürme şekli çoğu zaman sizlere daha iyi temizliyor hissi verebilir. Fakat bir şampuanın çok köpürmesi saçı çok iyi temizlediği ya da bakım yaptığı anlamına gelmez.  Tam tersi içerisinde yüksek oranda paraben bulunduruyor olabilir. Bu sebeple keratinli şampuan da dahil olmak üzere şamğuan seçerken ürünün paraben içerip içermediğine ve PH derecesine dikkat etmek gerekir. Saç derisindeki kiri arındırmak ve doğal dengeyi korumak için 5.5 PH derecesine uygun ürünler seçilmelidir.

Ekstra bir bakıma ihtiyaç duymadan saçlarınıza ihtiyaç duyduğu proteini sağlamak için New Well kretin şampuan ürününü kullanabilirsiniz. Bitkisel keratin ile özel olarak formüle edilen bu ürün saçlarınızın hacimsiz ve sönük görünmesine engel olur. Beslenerek daha parlak ve ışıltılı hale dönüştürür. Saçları kolay taranmasını sağlar. Böylece tek bir ürün ile istediğiniz profesyonel bakıma sahip olabilirsiniz.

New Well keratin şampuan nasıl kullanılır?

Avuç içerisine belli miktarda alarak ıslatılmış saç derisine masaj yaparak uygulanır. Saç diplerinden masaj yapmaya başlayarak saç uçlarına kadar detaylı bir uygulama sağlayabilirsiniz. Islak saç üzerine süreceğiniz keratinli şampuanı parmak uçlarından yardım alacak tüm saçınızla buluşturun. Saçınızı nazikçe temizlerken, saçın neminin artmasına ve kolay taranmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan özel bileşenler sayesinde daha yumuşak ve güçlü saçlara sahip olursunuz.

New Well keratin şampuan ürünü için Saç Bakımı kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda indirimli ürünlere göz atarak kozmetik ihtiyaçlarınızı uygun fiyat seçenekleri ile giderebilirsiniz. Saç  bakımınızı destekleyecek fön suyu, saç maskesi ya da saç serumu gibi tüm ürünler newwell.com.tr web adresinde sizleri bekliyor.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.