Kil maskesi ne işe yarar?

17 Ocak 2023
Kil maskesi ne işe yarar?

Kil maskesi ne işe yarar? 

Kil maskesi içerisinde çokça mineral barındırdığı için cilde büyük faydalar sunar. Geçmiş yüzyıllardan itibaren güzellik ve sağlık adına kil maskeleri tercih edilmiştir. Bugün kil maskesinin kullanımı ve diğer detaylar hakkında konuşacağız. Dilerseniz başlayalım!

Kil, gözenek temizliği ve sebum dengesi oluşturabilmek için cilt bakım rutinlerinde sıklıkla uygulanan bir üründür. Farklı renkleri olmakla beraber farklı etkileri görülmektedir. Ciltte arındırma etkisi sağlar. Birçok kozmetik ve bakım ürününde kil kullanılmaktadır. Yeşil, beyaz ve pembe gibi renk seçenekleri mevcuttur. Yeşil kil maskeleri akne ve sivilce problemi yaşayan kişiler için oldukça yararlıdır. Cildin temizlenmesini sağladığı için parlak görünüm kazandırır. Yağdan ve kirden arındırır. Pembe kil maskeleri hassas ciltler için idealdir. Gerginlik ve kızarıklık taratmaz. Beyaz kil maskesi ise en çok tercih edilen kil maskesi çeşitleri içindedir. Kil maskesi ne işe yarar? Sorusunun yanıtı ise bu ürünler nezdinde farklılaşır. 

New Well profesyonel cilt bakımı ürünleri ile birlikte peeling etkili kil maskesi çeşitleriyle de ön plana çıkıyor. Siz de cildiniz için en iyi kil maskesi önerilerini araştırıyorsanız New Well ürünlerine göz atabilirsiniz. Bioenergy Serisi, özel formülleri ile mükemmel cilt temizliği sağlıyor. 

Bioenergy Ocean Facial Kil Maskesi 

Deniz suyu mineralleri, cilt sağlığı için oldukça önemlidir. New Well Bioenergy Faical Clay Mask, içeriğindeki okyanus ölü deniz mineralleri ile beslediği cildinize canlılık kazandırır. Parfüm içeren formülü sayesinde temizlik sonrası yüzünüzde hoş bir koku kalır. Ürün, içerdiği ginseng extraktı ile cildinize parlaklık kazandırır. Gliserin ile cildinizin yumuşamasını ve tazelenmesini sağlar. Haftalık rutininize dahil ettiğinizde farkı kısa sürede keşfedeceksiniz. Tüm cilt tiplerine sahip kullanıcılar için üretilen kil maskesi, nemli cilde sürülür, ortalama 5-6 dakika beklendikten sonra ılık su ile temizlenir. Cilt temizliği sonrası verdiği ferahlık hissi, kendini daha dinamik ve iyi hissetmeni sağlar. 

Bioenergy Moss Facial Kil Maskesi 

New Well Bioenergy Moss Facial Clay Mask, içinde deniz bitkileri ve yosun özü bulunduruyor. Doğanın mucizevi etkisini tene taşıyan etkili bakım ürünü, cildi ölü derilerden arındırıyor.Tıkanmış gözenekleri açarak yüzünüzün nefes almasını sağlıyor.  Oksijen ihtiyacını karşılamış olan cildinizin, kısa sürede kendi doğal rengine döndüğünü ve sıkılaştığını görebilirsiniz. Hem temizlik hem de peeling etkili New Well Bioenergy Moss Facial Clay Mask'ı temiz cilde uyguladıktan sonra yaklaşık olarak 5 dakika bekleyin ve durulayın. Bu işlemi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

 

Kil maskesi sivilcelere iyi gelir mi?

Kil maskesi kullananlar çok daha iyi bilir ki bu ürün arındırma sağladığı için sivilceleri iyileştirmeye destek olur. Makyaj, kirli hava, zararlı cilt ürünleri ve daha birçok faktör gözeneklerin dolarak tıkanmasına yol açıyor. Kir ve yağ ile dolan gözenekler sivilce-akne oluşumunu tetikliyor. Dolayısı ile sizler de sürekli yeniden oluşan sivilcelerle baş etmeye çalışıyorsunuz. Bunu önlemek için iyi bir cilt temizliği yapmalı ve maske-peeling gibi ürünlerle düzenli şekilde ölü derileri yok etmelisiniz. 

Kil maskesi sivilce yapar mı? Cildiniz hassas ise ya da içeriğine dikkat etmeden yanlış kil maskeleri tercih ediyorsanız sivilce yaratabilirsiniz. Maske de dahil olmak üzere yüzünüze herhangi bir yeni ürün kullanacakken öncelikle az ürünle test etmeli ve rutine yavaş yavaş dahil etmelisiniz. Örneğin hafta 2 ya da 3 gün kullanılabilecek bir kil maskesi satın alıyorsanız bunu öncelikle haftada 1 kez kullanın ve etkilerine göz atın. Her şey yolunda gidiyorsa ürünün kullanım sıklığına uyum sağlayabilirsiniz. 

Kil maskesi ne işe yarar? Farklı renkteki kil maskelerinin özellikleri nelerdir? Cilt bakımının vazgeçilmezi kil maskesi hakkında tüm detaylar...

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.