Kış Aylarında Güneş Kremi Kullanımı ve Tüm Merak Edilenler!

14 Aralık 2022
Kış Aylarında Güneş Kremi Kullanımı ve Tüm Merak Edilenler!

Kış Aylarında Güneş Kremi Kullanımı ve Tüm Merak Edilenler!

Kış aylarında güneş kremi kullanımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Cildimizi daima dinç tutan, ince kırışıklık oluşumunu önleyen ve kışın dahi oluşabilecek zararlı güneş ışınlarından koruyan güneş kremleri vazgeçilmezimiz. Bilinenin aksine güneş koruyucu kremler sadece yaz aylarında kullanılmaz. Sıcak ya da soğuk hava fark etmeksizin daima tercih edilmelidir. Peki kışın kaç faktör güneş kremi kullanılmalı? ya da kışın hangi güneş kremi tercih edilmeli? Hepsini sizler için anlattık. Dilerseniz başlayalım…

Sizce hangi havalarda güneş kremi kullanılır? Cevabı hemen verelim. Yaz ya da kış ayı fark etmeksizin güneş koruyucunun daima hayatımızda olması gerekiyor. Evet, yaz aylarında güneş çok daha yoğun bir şekilde cildimize ulaşıyor. Güneş ışınları yüksek yansıma ile birlikte başta yüzümüz olmak üzere tüm cildimizde yıpratıcı etki oluşturuyor. Bu nedenle uzmanlar tarafından yaz aylarında mutlaka güneş kremi kullanılması öneriliyor. Diğer mevsimlerde ise güneş ışınları yaza göre daha düşük etki gösterse de cilt için yıpratıcı özellik taşımayı sürdürür. Özellikle kış dönemlerinde gelen güneş ışınları da UVB ve UVA barındırır. Bu nedenle yaz gibi derin bir etki olmasa da korunmak adına mutlaka tercih edilmelidir. 

Kışın neden güneş kremi kullanmalıyız?

Soğuk havada güneş kremi sürülür mü? ya da Yaz kış güneş kremi sürülür mü? sorularının yanıtı kesinlikle Evet! Güneş bariz bir şekilde yüzünü bize göstermese bile bulutlar arasından dahi yansıma yapabilmektedir. Bu da tıpkı güneşli bir gündeki gibi cildinizi yıpratacaktır. Güneş kremi kullanılmayan ciltler çok daha kısa sürede kırışmaya ve tahriş olmaya başlar. Kış aylarında ya da yaz dışındaki mevsimlerde güneş koruma faktörünü bir tık daha düşürebilirsiniz. Örneğin makyaj altına uygulayacağınız 30 SPF güneş kremi yeterli gelecektir. Hali hazırda kullandığınız bazı kozmetik ürünlerde güneş koruma etkili olabilir. Böylece ayrı bir ürün kullanmadan kış aylarında koruma etkisi oluşturabilirsiniz. Fakat yine de yaz gibi güneşin yüksek etki yarattığı dönemlerde bu tek başına yeterli olmayacaktır. 

Güneş kremi kullanmazsak ne olur? 

Güneş kremi kullanmadığımızda cildimiz dış etkenlerden fazla etkilenmeye başlar. Cilt mat ve cansız görünür. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kaldığınızda tahriş hissi yaratır. Kızarıklıklar ve güneş lekeleri oluşmaya başlar. Bu gibi problemleri yaşamamak adına mutlaka güneş kremini erken yaşta cilt bakımına dahil etmelisiniz. Kış için güneş kremi tercih ederken titiz davranmalı ve içeriklerine dikkat etmelisiniz.  Zararlı ışınlara karşı etkin koruma kalkanı oluşturan ürünleri kullanabilirsiniz. 

Kışın hangi güneş kremi kullanılmalı? 

Kış için güneş kremi önerilerine ihtiyacınız bulunuyorsa New Well leke karşıtı güneş kremini inceleyebilirsiniz. New Well SPF 50+ Güneş Koruyucu Krem, cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Sadece yaz aylarında değil diğer tüm zamanlarda da kullanabilirsiniz. Cildin güneşe fazlaca maruz kalması, leke oluşumuna ve hassasiyete sebep olabilir. Bu nedenle temizlenerek kirden ve makyajdan arındırılmış cildinize New Well güneş koruyucu kremi uygulayabilirsiniz.

Güneş ışınları, yararlı etkilerinin yanı sıra fazla maruz kalındığında zararlı etkiler de gösterebilmektedir. Uzun süre ultraviyole ışınlara maruz kaldığınızda cilt kanseri gibi ciddi sağlık problemleri görülebilir. Özel olarak formüle edilen New Well SPF 50+ Güneş Koruyucu Krem, beyazlık bırakmadan etkin koruma sağlar. Cildinizi canlı gösterir. Makyajda ten ürünlerinin yüzünüzde kısa sürede bütünleşmesini destekler. Leke karşıtı bir güneş koruyucudur. Tüm cilt tipleri için günlük kullanıma uygundur. Temiz cilde yaz ya da kış fark etmeksizin uygulayabilirsiniz. 

Kış aylarında güneş kremi sürülür mü? Peki hangi güneş kremi kullanılmalı? İşte kış için güneş kremi önerileri ve tüm merak edilen detaylar... 

 

 

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.