Kirpik Kıvırıcı

Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Kirpik Kıvırıcı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Birçok farklı marka ve model sahip olan kirpik kıvırıcılar arasından en iyi olanı seçmek adına dikkat edilmesi gereken başlıca püf noktaları şunlardır:

  • Bilinen ve daha önce kullanılan markaya ait kirpik kıvırıcı tercih edilmelidir.
  • Ped kısmının sert olması kirpiklerin kırılmasına yol açabilir. Bu bağlamda kirpik kıvırıcı ürünün yapıldığı maddeye dikkat edilmelidir.
  • Ped kısmı yumuşak yapıda olan ürünler tercih edilmelidir.
  • Ürün ergonomik bir tasarıma sahip ve el yapısına uygun olmalıdır.

Kirpik Kıvırıcı Fiyatı Ne Kadar?

Kirpik kıvırıcı fiyatları, kıvırıcı aletin markasına ve modeline bağlı olarak değişir. "Kirpik kıvırıcı ne kadar?" sorusu, kirpik kıvırıcı satın almak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulardan biridir. Satın alınacak kirpik kıvırıcı ürün daha önce ürünlerini kullanıp memnun kaldığınız bir markaya ait olursa kafanızda hem ortalama fiyat aralığı oluşabilir hem de satın aldığınız ürünün kalitesinden de şüphe etmemiş olursunuz.

En İyi Kirpik Kıvırıcı Markası Neden New Well?

Kirpik kıvırıcı kullananlar için New Well, en iyi kirpik kıvırıcı markası olarak öne çıkar. New Well kirpik kıvırıcı, kirpiklerinizi nazik bir şekilde kıvırır. Ürün, kıvırma esnasında acı ya da sıkışma hissini ortadan kaldıran yumuşak silikon bir malzeme içerir. Silikonun belli bir süre sonra yıpranma ihtimaline karşı paket içeriğinde 1 adet yedek silikon ped de bulunur. Silikon yastık sayesinde kirpiklerinizi koparmadan ve kırmadan kıvırabilirsiniz. Doğal yağlarla düzenli bakım yapmanız halinde kirpiklerde dökülme sorunu yaşamamış olursunuz. Kirpik kıvırıcı ile yapılan işlem sonrası belirgin hale gelen kirpikler maskara uygulandığında daha uzun ve dolgun görünür.

Makyaj çantası içerisinde maskara, fondöten, ruj, far paleti, pudra gibi temel makyaj malzemelerinin yanı sıra; kirpik kıvırıcısı, makyaj süngeri, makyaj pamukları ve makyaj fırçaları da yer almalıdır.

Kirpik Kıvırıcı Çeşitleri Nelerdir?

Kirpik kıvırıcı çeşitleri genel olarak; çelik malzemeden üretilmiş olanlar, daha uygun fiyatlı olarak plastik malzemeden üretilmiş olanlar ve ısıtıcılı kirpik kıvırıcılar olmak üzere üç ayrı grupta incelenebilir. Kirpik kıvırıcı ürünlerin tasarım açısından modellerinde farklılık olmaz. Kirpiklerin yerleştirildiği ped kısmının malzeme kalitesi, seçim yapılırken önemli kriterlerden biridir.

Seçilen kirpik kıvırıcı ürünün kirpiklere zarar vermemesi adına kirpiklere temas ettiği noktanın yumuşak bir jel ya da silikon yastıkla kaplanmış olması gerekir. Aksi taktirde kirpikler işlem sırasında kırılır. Kirpik kıvırma işlemi yaklaşık 15-20 saniye aralığında neticelenen bir işlemdir. Kirpikleri kıvırırken kısa süreli ısı desteği sağlanması, kirpiğin kıvrık olarak daha uzun süre dayanmasını sağlar. Uzun süre dayanması için ısıtıcılı kirpik kıvırıcı ürünler de tercih edilebilir.

Kirpik Kıvırıcı Zararları Var mı?

Kirpik kıvırıcı ürünün doğru uygulanması son derece önemlidir. Aksi takdirde kirpikler koparak dökülebilir, kırılabilir ya da yanabilir. Kirpik sağlığı için bu işlemi göz makyajı esnasında far, kalem ya da eyeliner uygulandıktan sonra yapmak doğru olacaktır. Maskara kullanmadan hemen önce yapılıp daha sonra zig zag hareketlerle uygulanan maskara, kirpiklerin daha hacimli ve kıvrımlı görünmesini sağlar.

Kirpik kıvırıcı işlemin kalitesiz bir malzemeyle uygulanması ve uygulama esnasında kontrolsüzce ısı kullanılması, kirpiklere zarar verir. İyi kalitede bir ürünü maskara işleminden hemen önce makas tutar gibi kirpiklerin dip kısımlarına gelecek şekilde yerleştirmeniz ve yaklaşık 15-20 saniye kadar bastırmanız gerekir. Daha sonra kirpik üstüne ve altına zig zag hareketlerle maskara uyguladığınızda hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz. Alt kirpiklere de aynı şekilde kirpik kıvırıcı ile işlem yapabilirsiniz. Alt kirpiklerin ortasına kirpik kıvırıcı alet ile baskı uyguladığınızda aşağı doğru kıvrım elde edebilir ve ardından maskara uygulamasıyla kirpikleri belirgin hale getirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.