Makyaj Fırçaları

FIR.jpg (139 KB)

Toplam 20 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Makyaj Fırçası Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Makyaj fırçası mükemmel bir makyajın gizli silahıdır. Doğru makyaj malzemesi seçimi gibi size uygun makyaj fırça seti seçimi yapmaya da dikkat etmelisiniz. Peki, doğru makyaj fırçası seçiminde dikkat etmeniz gereken püf noktalar nelerdir? Öncelikle, cildinizin özelliğini bilmelisiniz. Çünkü fırçanın sertliği cilt yapısına göre belirlenmelidir. Örneğin; akneye yatkın ve lekeli bir cilde sahipseniz kullanacağınız yumuşak bir fırça ile hem başarılı bir kapatma sağlamış hem de hassas olan cildinize dikkat etmiş olursunuz. Ayrıca, kullanım amacınıza göre fırça kıllarının sentetik veya doğal olmasına da dikkat etmeniz makyajınızın kalitesini etkiler. Seçtiğiniz fırçanın kıl yapısının sağlam ve fırça malzemesinin dayanıklı olması size uzun süreli kullanım imkânı sağlar. Bu sayede yaptığınız harcama neticesinde bütçeniz için karlı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Makyaj Fırçaları Nasıl Olmalıdır?

Makyaj fırçasının hangi kısımları yüzünüz ile doğrudan temas eder? Tüyleri... Bu nedenle makyaj fırçasının sahip olması gereken en önemli özellik,tüylerinin yumuşaklığıdır. Çünkü makyaj uygulamasını yumuşak dokunuşlar ile gerçekleştirirseniz hem makyajınızın kalitesini artırır hem de cilt yapınızı korursunuz. Ayrıca makyaj uygulamaları esnasında ve sonrasında temizlenirken, kıl kaybetmeyecek yapıda bir fırça tercih ederseniz fırçanın ömrünü uzatırsınız. Bütün bunların yanında hafif bir fırçaya sahip olmanız size uygulama esnasında kolaylık sağlar. Fırçanın kıl yapısına ilave olarak doğru fırça tercihinde dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta şeklidir. Örneğin; konik (Ortada daha uzun dışa doğru daha kısa kıllar) bir fırça ile allığınızı yüzünüze daha kolay uygulayabilirsiniz.

Makyaj Fırçaları ve İşlevleri: Hangi Makyaj Fırçası Ne İşe Yarar?

Doğru makyaj uygulaması gibi doğru makyaj malzemelerini bulmak da uzmanlık gerektirir. Peki, bunun kolay olduğunu mu düşünüyorsunuz? Şekilleri, boyutları ve fırçaların tüyleri arasında seçim yapabilmek için önce fırçanızı hangi amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Şimdi, klasik fırçalara ilave olarak daha başarılı sonuçlar sunan popüler fırça çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Oval Makyaj Fırçası

Oval fırçaları diğerlerinden ayıran en önemli özellik kıllarının yoğunluğudur. Genel olarak, büyük oval fırçalar; fondöten, toz, bronzlaştırıcı, allık, nemlendiriciler, serum, güneş koruyucu uygulamak ve karıştırmak içindir. Küçük oval fırçalar ise; kapatıcı, kontür, toz, allık, göz farı ve göz kremi uygulamak ve karıştırmak için kullanılır.

Kaşık Makyaj Fırçası

Kaşık makyaj fırçalarını benzersiz kılan şey, parmaklarınızın yüzünüzde nasıl hareket ettiğini taklit edecek şekilde tasarlanmış olmasıdır. Yüzün kullanılmak istenilen alanına göre farklı boyutları bulunur. Ayrıca her türlü sıvı, köpük veya toz malzemeleriniz ile kullanabilirsiniz. Çünkü her tür veya doku malzeme ile mükemmel sonuç sağlar. Ürünü fırçanın üzerine ekleyin ve cildinize hafifçe masaj yaparak tek bir süpürme ile uygulayın. Aynı tekniği kullanarak nemlendirici veya makyaj bazı bile uygulayabilirsiniz.

Yelpaze Makyaj Fırçası

Yelpaze fırça, makyajda vurgulanmak istenen noktalarda, makyaj hatalarının giderilmesinde veya koyu uygulamaların dağıtılarak karıştırılmasında kullanılır. Çoklu kullanım sağlaması nedeniyle temel fırçalardan biri olarak kabul edilir. Ayrıca yelpaze fırçalarınızı losyon, güneş kremi veya kapatıcınızı uygularken de kullanabilirsiniz.

Kontür Makyaj Fırçası

Kontür fırçaları, mutlaka sahip olmanız gereken temel fırçalardan biridir. Farklı şekil ve boyutlarda görülebilir. Bazılarının kılları keskin ve düzken, bazıları elmacık kemiklerinde daha rahat bir uygulama sağlamak için “S” şeklindedir. Tasarımı sayesinde yüzünüzün hatlarına uygun hareket ederek elmacık kemiklerinizin, çene çizginizin ve alnınızın altında temiz ve hassas bir şekilde kontürleme uygulamanızı sağlar.

Farklı Makyajlar İçin Makyaj Fırçası Önerileri: New Well Makyaj Fırçaları

Makyaj uygulamaları için sahip olunması gereken temel fırçaların yanında daha detaylı çalışmalar için farklı fırçalara da sahip olmanız her zaman yararınızadır. Örneğin, hassas sivri uçlu kapatıcı fırçası ile cilt lekelerinizi gizleyerek kusurlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Ya da açılı veya sivri bir far karıştırma fırçası ile göz kapaklarınızda farklı uygulamalar yapabilirsiniz. Özellikle dumanlı bir göz veya diğer stilleri uygulamak istiyorsanız far karıştırma fırçasına ihtiyacınız var demektir. Daha yoğun ve dikkat çekici bir göz makyajı için kirpik fırçası vazgeçilmezdir. İyi bir kaş fırçası ve kirpik fırçası ile daha belirgin kirpiklere sahip olabilir ve kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz. Böylece daha temiz, belirgin kaş ve kirpikler ile etkili bir göz makyajına sahip olursunuz. Bunların dışında aklınıza gelebilecek tüm makyaj fırçası ihtiyaçlarınızı; far, kapatıcı, bronzer, allık, fondöten, highlighter, ruj, kontür gibi çeşitli renk ve şekil seçenekleriyle New Well makyaj fırçaları ile karşılayabilirsiniz.

Makyaj Fırçası Yıkama ve Makyaj Fırçası Temizleme Aparatı

Makyaj fırçası bakımı; fırçalarınızın daha uzun süre yeniymiş gibi kullanılmasını sağlayarak size kusursuz cilt ve daha iyi makyaj uygulaması sunar. Aynı tırnak bakımında kullanılan makas ve törpü gibi malzemelerin hijyenine gösterilen hassasiyetin makyaj fırçalarının temizliğine de gösterilmesi sağlığınız için gereklidir. Bunun için makyaj fırçası temizleme aparatı ile fırçalarınızı temizleyerek zararlı bakterilerden arınmasını sağlayabilir, böylece daha hassas ve sağlıklı bir ürün elde edebilirsiniz. İlk başta temizleyici ve ılık su kullanarak, derin bir temizlik için fırçanızı temizleme aparatı dokuları üzerinde hafifçe döndürün. Daha sonra akan su altında, su berraklaşana kadar fırçayı temizleme aparatı durulama dokusuna doğru ileri geri süpürün. Son olarak fazla suyu temizlemek için fırça kıllarını hafifçe sıkın. Kılları hızlı kurutmak ve yeniden şekillendirmek için nemli fırçanızı aşağı bakacak şekilde yerleştirin, kurutun ve saklayın.

Uygun Fiyatlı Makyaj Fırçaları: New Well

Sağlıklı, kaliteli, geniş ürün yelpazesi ile emsallerinden ayrılan ve en iyi makyaj fırçası markası olan New Well makyaj kozmetik firmasında, aradığınız tüm makyaj fırça çeşitlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Tercih ettiğiniz uygun fiyatlı makyaj fırçaları. modellerini sepetinize ekleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.