Makyaj Artistlerinin 3 Profesyonel Makyaj İpucu!

27 Eylül 2022
Makyaj Artistlerinin 3 Profesyonel Makyaj İpucu!

Makyaj Artistlerinin 3 Profesyonel Makyaj İpucu!

Hepimiz makyaj artistlerini takip etmeye ve uyguladıkları profesyonel yöntemleri kullanmaya çalışıyoruz. Çünkü makyajımız bu teknikler ile çok daha başarılı görünüyor. Günlük hayatta denediğimiz ya da favori olarak gördüğümüz makyaj adımlarımıza ufacık yenilikler eklediğimizde, fark gerçekten inanılmaz oluyor. Pişirme pudrası, W allık görünümü de buna örnek olabilecek işlemlerden birkaçı. Bugün sizlere makyaj artistlerinin uygulamaları çok daha kaliteli gösteren birkaç ipucundan söz edeceğiz. 

Makyaj yaparken cilt tonunu tam olarak yakalıyor olmak fazlasıyla önemli. Çünkü eşitlenmeyen ten ürünleriyle uygulama yaptığınızda yüzünüz ayrı ton, cildiniz apayrı tonda görünüyor. Bunun için profesyonel makyaj artistleri karışım kullanıyor. Yani tek bir fondötene bağlı kalmak zorunda değilsiniz! Eğer ciltteki duruşunu ve yapısını çok beğendiğiniz bir fondöteniniz var ise bunu daha koyu renkli veya daha açık renkli bir fondöten ile birleştirerek tam cilt renginizi yaratabilirsiniz. Maalesef her markanın ya da her ürünün geniş ton skalası mevcut olmuyor. Bu nedenle renk seçiminde zorlandığınızı biliyoruz. Ancak karışım yapmayı denerseniz istediğiniz rengi yaratabilirsiniz!

Cildiniz yağlı ise ve fondöten seçimlerinde matlaştırıcı etkilerden hoşlanıyorsanız mevcut ürününüzü bir concealer ile de birleştirebilirsiniz. Çünkü kapatıcılar daha yoğun ve mat yapıda olduğu için size daha çok yardımcı olacaktır. Önemle ifade edilmesi gereken bir diğer ipucu ise renk açma ile ilgili…

Profesyonel makyaj teknikleri

Elinizde bulunan ve rengi size koyu gelen bir fondöteniniz ya da bb kreminiz varsa rengini açmak için nemlendirici krem kullanmaya ne dersiniz? Evet koyu gelen fondötenler makyaj çekmecesinde tarihi geçene kadar beklemek zorunda kalmayacak. Bir miktar nemlendirici krem ekleyerek ürün renginde değişiklik yapabilirsiniz.

Matlık - parlaklık bölgeleri, makyajın profesyonel görünmesinde kilit bir faktördür. Cildinizin hangi bölgesini parlak tutmanız gerektiğini iyi bilmelisiniz. Makyaj artistleri burun ucu, dudak üstü ve elmacık kemiklerinin üzeri gibi bölgelere parıltı katmanızı öneriyor. Bunun için toz ve krem ürünler kullanabilirsiniz. Cilt tipiniz yağlı ise krem ürünler parlamayı olması gerekenden fazla arttırır. Bu nedenle yağlı ciltler toz highlighter, kuru ve normal ciltler ise krem aydınlatıcı tercih edebilir. 

Makyaj artistlerinin kullandığı mükemmel teknikler

Sabitlik, makyajda her zaman korunamayan bir durumdur. Özellikle yaz aylarında ve özel davetlerde kalıcılığı maksimum seviyeye ulaştırmak isteriz. Bunun en iyi şekilde sağlamak için makyaj yapmadan önce hem göz hem de cilt için baz uygulanmalıdır. Aynı zamanda gün sonuna doğru yorgun ve çizgilere dolan görüntüyü yok etmek için transparan pudra geçişi sağlamanız büyük artı oluşturacaktır. Makyajınızı bitirdikten sonra sabitleyici sprey tercih etmelisiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bu spreyi ten makyajınız bittikten sonra kullanmak. Çünkü bazı ürünler göz makyajını bozabiliyor ya da kirpikleri yapıştırabiliyor. Özenle yaptığınız göz makyajının yakından sıkılma ya da farklı faktörler ile bozulmaması için mutlaka bu yöntemi tercih edin.

Ruj, makyajın star parçasıdır. Anca gün içinde yiyecek içecek tüketmek ya da davette içtiğimiz pipetli içeceklerde bulaşma meydana geliyor. Bunu önlemek için size makyaj artistlerinin de kullandığı bir önerimiz var. Öncelikle makyaj öncesi dudaklara peeling uygulayın ve ölü derileri yok edin. Böylece parçalanmış gibi görünen dudakları engellersiniz. Ardından nemlendirici kullanın ve rujunuzu sürün. Bu işlemlerin ardından dudaklarınızı bir peçeye bastırın ve fazlalığı alın. Böylece pigment, dudaklarınıza sabitlenecek ve çok daha iyi görünecek. Ardından ruju 2. Kat olarak tekrar sürün. Bu sayede rujunuzun çok daha kalıcı olduğunu ve gün içinde tüketilen içecekler ile kaybolmadığı siz de keşfeceksiniz!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.