Makyaj Çantanda Doğru Allık Seçeneklerine Yer Aç!

30 Haziran 2022
Makyaj Çantanda Doğru Allık Seçeneklerine Yer Aç!

Makyaj Çantanda Doğru Allık Seçeneklerine Yer Aç!

Farklı allık renkleri ile cildimizi daima canlandırmayı seviyoruz! Makyajın vazgeçilmez seçeneklerinden biri olan allıklar, cildimizi en kötü hissettiğimiz günlerde dahi saniyeler içinde renklendiriyor. Peki doğru allık rengi nasıl seçilmeli? Makyaj çantasında en doğru renkleri bulundurmak için neler yapılmalı? Hepsini sizler için detaylı olarak ele aldık!

Yüzümüzü boyutlandıran ve tercih ettiğimiz makyaj renklerine göre bütünlük yaratmamızı sağlayan allıklar bazı kriterlere göre seçilirler. Ten rengi ve cilt yapısı bu kriterlerden birkaçıdır. Açık tene sahipseniz pembe ve şeftali tonları yüzünüze oldukça yakışacaktır. Esmer tene sahipseniz gold temelli bronz allıklar kullanabilirsiniz. Allıkta dahil olmak üzere herhangi bir kozmetik ürün seçerken cilt yapınıza uygun olanları tercih etmelisiniz. Örneğin kuru bir cilde sahipseniz toz allıklar almak yerine likit allık kullanabilirsiniz. Böylece ıslak ve parlak bir bitiş elde edebilirsiniz. Güzel bahar ve yaz aylarında canlandıran bir bb krem ve allık ikilisini kullanarak taptaze görünüm yaratabilirsiniz.

Allık ne işe yarar?

Allığın ana amacı renklendirmek ve kontür işlemini vurgulamaktır. Bu ürün doğru tonda seçildiğinde teni taze gösterir. Yüz hatlarını boyutlandırmaya yarayan kontür uygulamasının etkisini artırır. Bronzer allıklar cilde sıcak bir görünüm verir, ışıltılı allıklar ise tenin doğal bir şekilde parlamasını sağlar. Sizde cildinize en uygun ürünü kullanabilir ve her yeni günde fresh hissedebilirsiniz. Pembe tonlarından, şeftali, kahve ve bronz tonlara kadar pek çok renk çeşidi bulunan allıklar, kişinin ten rengi ve makyajında tercih ettiği tonlara uyacak şekilde seçilmelidir. 

Doğru uygulama yapıldığında allık yüzde lifting etkisi yaratır. Yanaklardan şakak kemiklerinin üzerine doğru yapılan V şeklinde uygulama, genç görünümü kuvvetlendirir. Bunun dışında fırçada kalan ürünü burun üzerine sürmek güneşten hafif kızarmış gibi tatlı bir görünüm oluşturur. Tenin doğal parlaklığını bir renk ile daha da canlandırmak, makyajın profesyonel görünmesini sağlar.

Allık nasıl sürülür?

Her allık çeşidinin farklı uygulama yöntemi vardır. Toz allıklar fırça yardımı ile sürülür. Bir allık fırçasını az miktarda ürün alarak yanak bölgesine yayabilirsiniz. Kesik uçlu allık fırçaları kullanarak şakak kemiklerinizi ön plana çıkarabilmeniz mümkün. Likit allıklar genellikle makyaj süngeri ile uygulanırlar. Yanaklarınızın üzerine bir miktar ürünü kullanmak istediğiniz yüz hattı üzerinde noktalar halinde bırakabilir ve yayabilirsiniz. Dilerseniz sünger haricinde elinizle de yayma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 

Allık süreceğiniz hattı tam olarak belirleyemiyorsanız aynı karşısında gülümsemeniz yeterli! Bu işlem elmacık kemiklerinizin belirginleşmesini sağlar. Sizde daha rahat uygulama yapabilirsiniz. Bu yıl tredn olan güneşten kızarmış hissi yaratabilmek için şakaklarının üzerine doğru sürdüğün allığının bir kısmını burun üzerinden geçmelisin. İşte bu kadar basit!

Parlak allık, pürüzsüz bir cildin ışıltılı görünmesini destekler. Fakat sert, kuru ve nemsiz cilt dokularında tam bir kusur belli edicidir. Çünkü sivilceleri, pürüzleri ve gözenekleri daha belirgin hale getirir. Eğer dokulu bir cildiniz varsa mat veya krem allık kullanmayı denemelisiniz. Aynı zamanda mutlaka makyaj öncesi baz kullanmalısınız.

Allık renkleri

Allık renklerine bakarak seçim yaptınız ve uygulama esnasında kalıcılığın maksimum seviyede olmasını istiyorsunuz. O halde likit bir allık sürerek üzerine toz ürünle uygulama yapmayı denemelisiniz. Ancak bu şekilde allık kullanırken aşırı kullanımdan kaçınmalısınız. Çünkü ürünün ciltten uçma oranı minimum seviye olacağı için yüzünüz fazla kızarmış görünebilir. En doğru allık seçimlerini yapmak ve uygun fiyatlar ile satın almak için siz de New Well’i takipte kalın!

ALLIK ÜRÜNLERİMİZE GÖZ ATIN!

 

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.