Makyaj Ürünleri

üst bannerrr-1.jpg (74 KB)

Toplam 131 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Her kadın, daha sağlıklı ve göz alıcı görünmek ister. Bunu elde etmek için en önemli adımlardan biri de hiç kuşkusuz makyajdır. Makyajla mükemmel bir görünüm elde etmek istiyorsan öncelikle cildini temizlemeli ve nemlendirmelisin.

Cildin, ne kadar temiz olursa ve neme doyarsa yapacağın makyaj o kadar sağlıklı duracaktır. Nasıl bir makyaj yapmak istediğine karar verdikten sonra cilt tipine uygun makyaj malzemelerini seçerek New Well ile hazırlanmaya başlayabilirsin!

Makyaj Malzemesi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Birbirinden farklı makyaj malzemeleri vardır. Krem, likit ve toz yapıda üretilen makyaj malzemelerini seçerken cilt tipini göz önünde bulundurmalısın. Yağlı bir cilde sahipsen su bazlı, ince yapılı, toz veya likit formda üretilen makyaj malzemelerini kullanmalısın. Cildin kuruysa eğer nem veren, krem veya likit formdaki makyaj malzemelerini tercih etmelisin.

Normal veya karma bir cilde sahipsen yüzünün ihtiyacına uygun olarak üretilen makyaj malzemelerini seçmelisin. Likit ürünleri uygulamak krem ürünlere kıyasla daha kolaydır, toz ürünleri uygularken de dikkatli olmak gerektiğini bilmelisin. Fırçadaki fazlalığı almazsan eğer, toz ürünler makyajında abartılı bir görünüme sebep olabilir.

Cilt tipine ve uygulama şekline göre malzemeleri seçerken makyajını ne için yaptığına dikkat etmelisin. Dikkat çekici bir gece makyajı mı? Sade ve günlük hafif bir makyaj mı istiyorsun? Makyajla elde etmek istediğin genel görünüm seçeceğin makyaj malzemelerine yön verir.

Dikkat çekici bir makyaj için belirgin kontür malzemeleri, koyu renk rujlar, simli göz farkları, ışıltılı highlighter gibi makyaj malzemelerini kullanmalısın. Bunun yanında, daha doğal bir görünüm elde etmek istiyorsan mat veya yarı mat bitişli nude tonlarında rujlar kullanabilir, pembe ve şeftali tonlarında mat allıklar tercih edebilirsin.

Makyaj malzemelerini seçerken kullanacağın renklere mutlaka dikkat etmelisin. Giyeceğin kıyafete ve gideceğin mekana uygun renklerde makyaj malzemelerini seçmelisin. Mesela, kırmızı ruj parti için mükemmel bir seçim olabilirken piknik için fazla gösterişli durabilir.

Doğru renkleri seçerken kullanacağın makyaj malzemelerinin yapısına mutlaka dikkat etmelisin. Bütün gün makyajım bozulmasın, dersen mat ve suya dayanıklı ürünleri tercih etmeli, daha doğal bir görünüm elde etmek istersen yarı mat veya kremsi dokuda ürünleri seçmelisin. Makyaj malzemesi seçerken cilt tipine, ne için makyaj yaptığına, nasıl bir görünüm elde etmek istediğine dikkat ettiğin takdirde mükemmel görünümü yakalayabilirsin.

Profesyonel Makyaj Malzemeleri

Profesyonel makyaj malzemeleri, mükemmel bir görünüm elde etmeni sağlar. Makyaj bazı, fondöten, concealer, transparan pudra, kontür malzemeleri, bronzer, highlighter, allık, göz farı, eyeliner, maskara, kaş farı veya kaş kalemi, dudak kalemi ve ruj, corrector paletleri ve makyaj sabitleyici spreyler profesyonel makyaj yaparken sık sık kullanılan makyaj malzemeleridir.

Profesyonel makyaj, ağır ve dikkat çekici de olabilir, doğal ve hafif de. Genellikle makyaj konusunda eğitim almış uzmanlar tarafından yapılan profesyonel makyajda en önemli unsur doğru makyaj malzemelerinin tercih edilmesidir.

Makyaj Malzemesi Çeşitleri ve Özellikleri

Makyaj malzemeleri, daha sağlıklı ve canlı bir görünüm elde etmek isteyen her kadının kullandığı ürünlerdir. Mükemmel bir cilt görünümü elde etmek için önce makyaj bazı uygulanır. Kullanılacak kozmetik ürünlerine cildi hazırlayan bazı uyguladıktan sonra, cilt kusurlarını kapatmak için fondöten uygulanır.

Concealer ile göz altları kapatılır, kontür malzemeleri ile yüz hatları öne çıkarılır. Bronzer ile daha sıcak bir görünüm elde edilirken highlighter sayesinde vurgulanmak istenen noktalar belirginleştirilir. Allık ile yanaklar renklenirken pudra ile cilt makyajı sabitlenir. Mükemmel cilt görünümü elde edildikten sonra, gözlere tercihe göre rimel, eyeliner ve göz farı uygulanabilir.

Kaş farı veya kaş kalemi ile kaşların arasındaki boşluklar doldurularak daha dikkat çekici bakışlar elde edilebilir. Dudaklara uygulanan dudak kalemi ve ruj ile makyaj tamamlanabilir. Bu makyaj malzemeleri, farklı formlarda ve farklı görünümlerde üretilir. Krem, likit ve toz formlarda üretilen makyaj malzemelerinin uygulanması ve kalıcılığı birbirinden farklıdır.

Kremsi bir yapıya sahip olan makyaj malzemeleri genellikle stick formda üretilir. Ten makyajında kullanılan kremsi ürünleri dağıtmak ve cilde yedirmek likit ve toz ürünlere göre daha zordur ancak bunlar, oldukça kalıcıdır.

Göz makyajında ise toz farlar, likit veya kalem formda eyelinerlar tercih edilir. Dudak makyajı için kremsi yarı mat rujlar veya likit mat rujlar sıklıkla kullanılır. Likit rujlar parlak ve nemli bir görünüm sağlayan gloss formda da tercih edilebilir. Makyaj malzemesi çeşitleri oldukça fazladır. Makyaj markaları bu yüzden geniş bir koleksiyona sahiptir.

Makyaj Seti

Makyaj seti, pek çok makyaj malzemesinin bir arada sunulduğu setlerdir. Makyaj seti, profesyonel bir makyaj için gereken bütün makyaj malzemelerini kapsayacağı gibi daha ufak çaplı ve özel bir amaca da hizmet edebilir.

Örneğin, New Well'in yılbaşı gibi özel günler için özel olarak hazırladığı makyaj setleri bulunmaktadır. Konsept makyaja uygun olarak hazırlanan bu setlerde bütün makyaj malzemeleri birbirini tamamlar niteliktedir. Hazır bir makyaj seti almak istemezsen eğer, kendine en uygun malzemeleri seçerek kendi makyaj setini oluşturabilirsin.

Porselen Makyaj Malzemeleri

Porselen makyaj, genellikle düğün ve parti gibi organizasyonlar için tercih edilir. Porselen makyajın amacı, uzun süre kalıcı olması ve bozulmamasıdır.

Bunun için mümkün olduğunca suya dayanıklı, gün içinde akmayacak ve bozulmayacak makyaj malzemeleri tercih edilir. Cildin pürüzsüz olması, porselen makyajın özelliklerinden biridir. Makyaj bazı, transparan pudra, fondöten, mat ruj ve makyaj sabitleyici sprey porselen makyajın olmazsa olmazlarındandır.

Doğal Makyaj Malzemeleri

Doğal makyaj, ciltte yok gibi duran makyajdır. Doğal makyaj yapabilmek için makyaj malzemesi seçiminde abartıdan uzak durmak gerekir.

Şeftali tonlarında allık, hafif yapılı bir BB krem, rimel ve şeffaf kaş maskarası kullanarak doğal bir makyaj yapabilirsin. Bu malzemeleri de mümkün olduğunca az kullanmalı, cildine ufak dokunuşlar yapmalısın.

Sade Makyaj / Nude Makyaj Malzemeleri

Nude makyaj, son yıllarda oldukça popüler bir trend halinde geldi. Bunun sebebi, hiç kuşkusuz nude makyajın sade bir görünüm vermesi ve her tarza hitap etmesidir. Nude makyaj için ten rengiyle birebir aynı tonda bir fondöten, saç rengiyle uyumlu bir kaş farı veya kaş kalemi, rimel ve kahve tonlarında göz farlarını kullanabilirsin.

Nude makyajın amacı, hem sade hem de canlı bir görünüm elde etmektir bunu yaparken de ten rengini, şeftali ve toprak tonlarını kullanabilirsin. Son olarak; şeftali, pembe veya bej tonlarında hafif bir rujla nude makyajını tamamlayabilirsin.

Günlük Makyaj Malzemeleri

Günlük makyaj, doğal ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için yapılır. Günlük makyajda çok ağır yapılı makyaj malzemelerinden uzak durmalısın.

Daha hafif, cildini yormayacak ve gün içinde cildinin nefes almasına izin verecek ince yapılı fondötenler kullanabilirsin.

Allık ve ruj seçiminde nude, şeftali ve pembe tonlarını tercih edebilirsin. Kimileri, sade olsun ama hafif ışıltılı olsun diyebilir, günlük makyajına biraz pırıltı katmanın hiçbir sakıncası yok! Hafif sedefli highlighterlar kullanarak yanaklarında doğal bir ışıltı yakalayabilirsin.

Yüz Makyaj Malzemeleri

Yüz makyajı, bütün makyaj süreci için olmazsa olmaz bir adımdır. Yüz makyajın, ne kadar kusursuz olursa makyajının tamamı o kadar güzel görünecektir. Bunun için makyaj bazı, fondöten veya BB krem kullanabilirsin.

Yüzünü boyutlandırmak için kontür malzemeleri, sıcak bir görünüm elde etmek için bronzer, ön plana çıkarmak için highlighter tercih edebilirsin. Makyajında kadife bir görünüm elde etmek için pudradan yardım alırken yanaklarında sağlıklı bir görünüm yakalamak için allık kullanmalısın.

Göz Makyaj Malzemeleri

Bakışlarını vurgulamak isteyenlerin vazgeçilmezi olan göz makyajı; rimel, eyeliner ve göz farı ile yapılır. Sadece rimel sürerek kirpiklerini ön plana çıkarabilir veya eyelinerla bakışlarına keskin bir hava katmak isteyebilirsin.

Göz farı gözünü yeniden boyutlandırıp bakışlarına renk katacak bir makyaj malzemesidir. Doğru renklerle kombinlediğinde göz farı bütün makyajını değiştirebilir.

Dudak Makyaj Malzemeleri

Makyajın son adımı olan dudak makyajına başlamadan önce dudaklarını bir lip balm ile nemlendirmelisin. Yaptığın makyaja uygun renklerde bir dudak kalemi seçerek dudak makyajına başlayabilirsin.

Dudak kalemi rujunla aynı renk olmalıdır. Dudağının hatlarını kalemle çizdikten sonra rujunla dudaklarını renklendirmelisin. Kalıcı olmasını istiyorsan likit mat rujları, daha hafifi yapılı olsun dersen yarı mat bitişli nem veren stick rujları tercih edebilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.