Dudak Makyajı Malzemeleri

dudak-1.jpg (79 KB)

Toplam 27 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Doğru dudak makyajı uygulamaları ile makyajınızı şık ve çarpıcı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Tercihinize göre dudak şeklinizi değiştirebilir, daha dolgun ya da daha ince dudak görünümüne sahip olabilirsiniz. Dudak makyajında püf noktaları sizin için derledik.

Dudak Makyajı Malzemeleri

Dudak makyajınızda lip balm, dudak kalemi, ruj ve dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz. Dudak makyajı malzemelerini etkili bir şekilde uygulamak için özel fırçalar ile ürünleri daha kolay dağıtabilirsiniz. Aydınlatıcı seçeneklerinden destek alarak kolaylıkla yapılabilen makyaj hilelerini uygulayabilirsiniz. Basit makyaj adımları ile ince ya da kalın dudak şekline, doğal bir şekilde kavuşabilirsiniz. Dudak makyajı malzemelerini uygulamadan önce hafifçe transparan pudra sürerek makyajınızı daha kalıcı hale getirebilirsiniz.

Dudak Makyajı Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ten renginizi göz önünde bulundurarak sizin için en doğru dudak makyajı malzemelerini seçebilirsiniz. Açık tenlilere koyu renk rujlar çok yakışır. Beyaz tenliyseniz özellikle bordo, kırmızı ve mor gibi tonları tercih edebilirsiniz. Parlak ya da mat tonlardan ilham alabilirsiniz. Koyu tenliler, canlı ve parlak dudak makyajı malzemelerini tercih edebilir. Fuşya, nar çiçeği, turuncu ve şeftali tonları esmer ten rengi ile mükemmel bir uyum yakalamanızı sağlar. İster açık tenli ister koyu tenli olun, ten renginize uygun nude dudak makyajı ürünleri ile doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. New Well’in geniş renk yelpazesine sahip ruj ve lipgloss ürünlerine göz atarak dudak makyajınızı şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Dudak makyajına başlamadan önce dudak peeling’i yaparak ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Bu sayede, kususrsuz bir dudak makyajı yapmış olursunuz. Lip balm sürdükten sonra dudaklarınızı hafifçe fırçalayarak ölü derilerden kolaylıkla kurtulabilir, dudaklarınızı şık bir makyaja hazır hale getirebilirsiniz.

Dolgun Dudak Makyajı İçin Gereken Malzemeler

Dolgun dudak görünümü için dudak kalemi kullanmak, olmazsa olmazlardandır. Dudak hattını kalem kullanarak dolgunlaştırabilirsiniz. Doğal ve dolgun dudak görünümü için ruj renginiz ile uyumlu dudak kalemi tercih etmeniz oldukça önemlidir. Dudak hattınızın çok fazla dışına çıkmak da sizi doğal görünmekten uzaklaştırır. Nude renkler kullanmak, dolgun dudak makyajında daha etkili sonuçlar verir. Ten rengine uygun nude ruj renkleri ile dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Nude rujunuzu fırça yardımıyla kolaylıkla dağıtabilirsiniz. Stick ürünler ile de dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz. New Well’in likit ya da stick rujlarının sunduğu nude seçenekler arasından teniniz ile bütünleşecek ürünlere ulaşabilirsiniz. Dudaklarınızın üst ve orta kısmına uygulayacağınız aydınlatıcı da daha dolgun görünen dudaklara sahip olmanıza yardımcı olur. Işıltılı lipglosslar ile dudaklarınızı vurgulayabilirsiniz.

İnce Dudak Makyajı İçin Gereken Malzemeler

Koyu renkteki dudak makyaj malzemeleri, dudağı olduğundan küçük ve ince gösterir. Bordo ve mor gibi rujlardan ten renginize uygun tonları kullanabilirsiniz. Rujunuzla uyumlu dudak rengini belirledikten sonra dudağın iç kısmından başlayacak şekilde dudak hattı çizebilirsiniz. Dudak çerçevesini ruj tonunuzdan daha açık bir renkte tercih edebilirsiniz. Dudak içini de daha koyu tonda bir ürünle boyayarak ince görünen bir dudağa sahip olabilirsiniz. Dudak makyajında mat, parlak ya da metalik ruj seçeneklerinden tarzınıza uygun ürünleri kullanabilirsiniz. New Well’in kolaylıkla uygulanan lipstick seçeneklerini tercih ederek dudaklarınıza canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Hızlı kuruduğu için bulaşma ve akma sorunu yaratmayan lipstick’ler sayesinde yeteri kadar nemlenmiş, sağlıklı dudaklara da sahip olabilirsiniz.

Dudak Kalınlaştırma Makyajı İçin Gereken Malzemeler

Dudak kalınlaştırma makyajı için dudak tonunuzdan bir ya da iki ton koyu dudak kalemi ile dudak hattı çizebilirsiniz. Dudak tonunuzla örtüşmeyen kalemler tercih etmek, demode görünmenize neden olur. Alt ve üst dudağınızın orta kısmına, açık renkte bir dudak kalemi uygulayabilirsiniz. Alt ve üst dudağın birleştiği kısma, koyu renk kalem sürmeli ve iki rengin dağılmasını sağlamalısınız. Bu uygulama, doğal bir görünüm elde etmeniz için oldukça önemlidir. Dudak hattı içerisini stick ya da likit rujla doldurabilirsiniz. Parlak dudak makyajı malzemeleri kullanarak dudaklarınızın kalınlığını etkili bir şekilde vurgulayabilirsiniz. Açık renk ruj ve lipgloss’lar ile dudağın kalın görünümünü üç boyutlu olarak vurgulamak daha kolaydır. Kalın dudak görünümü uygulamasını üst dudağınıza hafifçe highlighter sürerek tamamlayabilirsiniz. Böylece; ışık hileleri, dudağınızın kalın görünümü doğal bir şekilde ön plana çıkaracaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.