Ruj - Lip Stick

Toplam 15 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Ruj Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Makyajın son aşaması varsayılan rujlar, doğru seçildiğinde makyajda en önemli dokunuş sayılabilir. Doğru ruj seçimi ten rengine ve dudak yapısına göre tercih edilmelidir. Kıyafet tercihi, bulunulan mekan ya da organizasyon ve mevsim de önemli kriterler arasında yer alabilir. Ruj alırken dikkat edilmesi gereken başlıca noktalar şunlardır;

  • Ten rengine uyum sağlaması,
  • Tercih edilen kıyafet rengine uyumlu olması ya da tam tersi, kontrast renklerde olup dikkati çekmesi,
  • Kullanılan diğer makyaj malzemeleri ile uyum içerisinde olması.

Cilt renk tonu, genel olarak 3 bölümde incelenebilir. Açık ton, açıktan koyuya orta ton ve koyu ton olarak genellenebilir. Orta tonlarda yani buğday olarak tabir edilen cilt tipine sahipseniz sıcak tonlarda rujlar tercih edebilirsiniz. Örneğin, turuncu ruj ya da şeftali rengi ruj, orta tonlu ciltlere uyum sağlar. Orta tonlu bir cilde sahip olanlar her türlü ruj tonunu seçeceği kıyafete göre ve dudak yapısının uygun olmasına bağlı olarak rahatlıkla taşıyabilir. Esmer, koyu renk cilt tonuna sahipseniz kızıl tonlarını içeren rujlar tercih etmelisiniz. Giyeceğiniz kıyafet ve katıldığınız organizasyona göre koyu kırmızı ruj ya da kırmızı ruj sürmeyi de tercih edebilirsiniz, bu tonlar ten renginiz ile birlikte uyumludur. Esmer cilt tonuna sahip olan kişiler kayısı tonları ya da kahverengi ruj da tercih edebilir. Genel olarak esmer cilt tipine sahip olan kişiler koyu ve çarpıcı renkleri rahatlıkla tercih edebilir. Açık tonlarda cilt rengine sahipseniz mercan rengi ya da pembe tonlarında ürünleri, hafif ve yumuşak tonları tercih edebilirsiniz. Çok koyu tonlar, açık cilt tonu ile uyumlu olmayabilir.

İnce dudak yapısına sahip olanlar kremsi yapıda ve mat nude rujları tercih edebilir. Çok koyu renklerde ruj kullanmak ince dudaklarda hoş görüntü sağlamayabilir. Mat tonlar tercih edilmeli ve açık renkler ağırlıklı olarak kullanılmalıdır. Kalın dudak yapısına sahip olanlar ise doğal bir dudak makyajı tercih edebilirler. Çok koyu tonlarda ruj sürmek, makyajın abartılı görünmesine neden olabilir. Kalın dudaklarda aşırıya kaçmamak koşuluyla önerilen ruj seçimi kızıl ya da kahverengi tonlarında koyu renk ruj.çeşitleri olabilir. Bununla birlikte, kişiler kendi bakış açıları ve tarzlarına göre kullanacakları ruju seçebilirler ve kendi trendlerini de yaratabilirler.

New Well Ruj Renkleri Nelerdir?

New Well dudak makyajı malzemeleri mat ruj, ışıltılı ruj, lip gloss diye bilinen fırçalı kolay sürüş sağlayan rujlar, dudak parlatıcısı, metalik etkili ruj, ve dudak kalemi olarak özetlenebilir. Her zevke ve tercihe uygun ruj tipi ve geniş renk seçenekleri yer alır. Nude diye tabir edilen dudak rengi ruj ya da fondöten rengi rujlardan, pembe tonlarına, çarpıcı kızıl tonlardan marjinal olan mavi ruj seçeneğine kadar oldukça geniş renk yelpazesi vardır.

Kahverengi, kırmızı ya da mavi ya da siyah gibi koyu tonlu rujları uygulamak için ruj fırçasından faydalanılması rujun doğal bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Fırça ile kullanımda New Well siyah ruj fırçası oldukça başarılı sonuçlar çıkarır. Farklı renkleri deneyimlemek isteyenler New Well ruj koleksiyonuna göz atabilir.

Mat Ruj Renkleri

Mat ruj renkleri arasında açık tonlardan koyu tonlara kadar birçok farklı seçenek bulunur. Mat rujlar, kalın dudak yapısına sahip olanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Mat ruj uygulaması seçilen renge göre dudakları doğal görünümüne kavuşturur. Mat rujlar stick şekilde olduğu gibi aynı zamanda lip gloss olarak da kullanımı tercih edilebilir. Lip gloss formunda olan rujlar likit bir yapıya sahiptir ve dudağa uygulandıktan kısa bir süre sonra matlaşır ve daha kalıcı hale gelir. New Well Matte Lipstick, Handmade Matte Lipstick ve Handmade Liquid Lipstick olarak üç farklı mat ruj serisi vardır. Stick şeklinde olan ruj tonları doğal renklerden, likit yapıdaki seri daha çarpıcı pembe ve kırmızı tonlarının yer aldığı bir seridir.

Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Önerisi

Dolgun dudak görünümü için dudak dolgunlaştırıcı etkisi bulunan lip glosslar olduğu gibi birkaç basit makyaj dokunuşuyla benzer görünümler yaratılabilir. Dolgun dudak görünümü yaratmak için öncelikle parlak ruj ya da dudak parlatıcı ürünlerden yardım alınabilir. Dudak çevresi pudralandıktan sonra dudak kalemi kullanmadan direkt olarak mat ruj uygulaması yapılır. Son dokunuş olarak alt ve üst dudağın orta kısmına parlatıcı dudak ürünü ile yapılan küçük bir uygulama dudakların olduğundan daha belirgin ve dolgun görünmesini sağlar. Simli ruj ya da parlatıcı kullanılarak da dolgun görünüm yaratılabilir. Nude tonlarda seçilen rujun üzerine simli dudak parlatıcısı ya da dudak üstüne bir miktar hihglighter uygulamak da dudakları dolgun gösterir.

Ruj Fiyatları Ne Kadar?

Ruj fiyatları seçilen ürünün özelliklerine ve içeriğine göre değişim gösterir. Likit yapıdaki parlak rujlar daha uygun fiyatlı olup, daha yoğun içeriğe sahip olan mat yapıdaki rujların fiyatları kilit rujlara oranla daha fazladır. Marka, ruj yapısı ve içeriğinin doğal olup olmaması fiyat dengelerini doğrudan doğruya etkiler. Sadece fiyatının uygun olması nedeniyle ruj satın alınması doğru olmaz. Ruj içeriğinde dudaklara renk vermesi kadar dudakları besleyen ve bakım yapan maddelerin yer alması da önemlidir.

Likit Mat Ruj Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Likit ruj seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk nokta, rujun akışkan olmaması ve ıslak bir his bırakmamasıdır. Yağlı bir yapıya sahip olan likit rujların dudaktaki kalıcılık süresi kalitesini belirler. Dağılan, akan ve bulaşan özelliklere sahip rujlar yerine dudaklara nem vermesi gerekir. Ürün, ışıltı etkili ise doğal bir parlaklık vermeli, mat özellikte bir ruj ise dudakları kurutmamalı ve kalıp gibi durmamalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.