Göz Kalemi Çeşitleri

Toplam 29 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Makyajın en önemli unsuru olan göz makyajı daima dramatik ve etkileyici bakışlara sahip olmanı sağlar. Güzel ve derin bakışlara sahip olmanın yolu ise akmayan, dağılmayan ve bulaşmayan bir göz kalemi kullanmaktan geçer.

Göz Kalemi Nedir?

Göz kalemi; alt ve üst kirpik çizgisini çevreleyen farklı türleri ve renk çeşitleri bulunan kalem şeklinde bir makyaj malzemesidir. Göz kalemin ile dilersen gözlerini olduğundan daha büyük, daha küçük, çekik ya da buğulu gösterebilirsin.

Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

1. Makyaja doğru sıralama ile başlamak çok önemlidir. Göz kalemini sürmeye daima göz farı ve maskaradan önce başlamalısın.
2. Göz kaleminin ucunun çok sivri olmamasına dikkat et. Sivri uçlu göz kalemini kazayla gözüne batırabilir ve olası bir kazaya sebebiyet verebilirsin.
3. Gözlerini daha büyük göstermek istersen göz kalemin ile kirpik diplerinin dışından bir çizgi çiz. Kirpik diplerinin içinden de şeffaf ya da beyaz renkli göz kalemi ile çizgi çizmen göz kaleminin etkisini destekler.
4. Eğer gözlerini daha küçük göstermek istersen kirpik diplerinin içinden koyu renkli göz kalemi ile bir çizgi çiz.
5. Gözlerini çekik göstermek için çektiğin çizgileri yukarıdan kirpik çizgine doğru çekmelisin.
6. Gözlerini daha buğulu göstermek istersen çizdiğin çizgileri far fırçan yardımıyla dağıtmalısın.

Göz Kalemi Çeşitleri

Simli, likit, waterproof, dumanlı gibi birçok çeşidi bulunan göz kalemleri ile hayalindeki bakışlara kavuşman çok kolay. Göz kalemi çeşidi nasıl bir göz makyajı yapmak istediğine göre karar vermelisin. Örneğin dumanlı göz makyajı yapmak istersen dumanlı göz kalemi kullanman işini oldukça kolaylaştıracak. Bunun için ayrıca koyu renkli bir far paleti ve bir far fırçasına ihtiyacın olacak.. Kalıcı bir göz makyajı için far sürme işleminden önce göz kapağına far bazı uygula. Ardından göz kapağına üst kenarlarından aşağılara doğru koyu griden açık griye gidecek tonda far uygula. Far uygulaman bittikten sonra göz kalemini verdiğimiz talimatlara uyarak gözlerinde istediğin görünümü verecek şekilde uygula. Ve buğulu göz makyajın hazır!

Zaman zaman günlük makyaj dışında daha ağır ve kalıcı bir göz makyajı yapman gerekebilir. Bu gibi makyajlar içinse waterproof göz kalemlerinden faydalanabilirsin. Suda çıkmayan göz kalemleri daha uzun süre gözde kalır ve uzun süre dayanıklıdır. Göz kalemi ile eyeliner görünümü yakalamak istersen likit göz kalemlerinden faydalanabilir, simli göz kalemleriyle ise partinin en ışıldayan kızı sen olabilirsin!

Unutma, akmayan göz kalemi ile makyajında harikalar yaratabilir ve her kadının hayali olan mükemmel bakışlara kavuşabilirsin.

Göz Kalemi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Göz kalemi seçerken gün içerisinde kirpik altına dağılmayacak, renginin yoğunluğunu koruyacak kaliteli ürünler belirlemen gerekir. Aksi durumda özenle yaptığın göz makyajın birkaç dakika sonra kötü bir hal alabilir. Bunun dışında göz çok hassas bir bölge olduğu için doğal içerikli ürünlere yönelmen yararlı olacaktır. New Well göz kalemleri çarpıcı renk skalası ve muhteşem kalitesi ile eğlenceli uygulamalar yapmanı sağlayacak.

Göz kalemi alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus renktir. Göz rengini ortaya çıkaracak göz kalemleri uygulayarak profesyonel sonuçlar elde etmek hiç zor değil. Yalnızca moda diye gözlerine uyumsuz renklerde kalemler tercih etmen kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bunun yerine göz yapını tanıyarak görünümünü daha iyi yapacak ürünlere yönelebilirsin. Örneğin göz yapın küçük ise ten rengi göz kalemi ya da beyaz göz kalemi sürerek gözlerini daha büyük gösterebilirsin. En iyi göz kalemi göz yapına ve ten rengine uyumlu göz kalemidir. Eğer özel bir davete katılacaksın ve iddialı görünümler elde etmek istiyorsan simli göz kalemi tercih edebilirsin.

Akmayan Göz Kalemi (Waterproof Göz Kalemi) Önerileri

Waterproof göz kalemi, gözlerinin çkiciliğini gün boyunca korumasını sağlar. Akmayan siyah göz kalemi ile bakışlarının yoğunluğunu ön plana çıkarabilirsin. Dilersen bu göz kalemini eyeliner olarak uygulayabilir ve çekici gözler elde edebilirsin. Eğer göz yapın küçük ise siyah göz kalemi kullanmak doğru olmaz. Çünkü siyah göz kalemi gözleri daha da küçültür. Bunun yerine yeşil göz kalemi, lacivert göz kalemi ya da göz rengine göre farklı tonlar kullanabilirsin.

En İyi Göz Kalemi Renkleri ve Çeşitleri Nelerdir?

En iyi siyah göz kalemi ya da en iyi göz kalemi renklerini incelemek istiyorsan New Well ürünleri her zaman seninle! Yumuşak yapıları kolay uygulama yapmanı sağlıyor. Böylece istersen göz içine istersen eyeliner olarak kullanma imkanına sahip oluyorsun. Akmayan yapıları sayesinde gün boyu muhteşem bakışlar elde edebilirsin. Eğer cilt ve göz rengine uyumlu göz kalemleri seçersen her gün günün yıldızı olabilirsin!

Göz Rengine Göre Göz Kalemi Seçimi Nasıl Yapılır?

Renkleri kullanmaktan çekinmemek ve cesur olmak önemli. Fakat deneme yanılma yöntemleri ile başarısız sonuçlar yaşamaman adına sana birkaç önerimiz var. İşte göz rengine göre göz kalemi seçmenin incelikleri.

Kahverengi gözler için göz kalemi seçmekte kararsızsan, siyah rengi rahatlıkla kullanabilirsin. Fakat göz yapın küçük olduğu için siyah rengi tercih etmek istemiyorsan yeşil ya da mavi göz kalemi kullanarak göz rengini ortaya çıkarabilmen mümkün.

Mavi – yeşil gözler için göz kaleminde en favori renk siyahtır. Çünkü direkt olarak renkli gözlerinizi ön plana çıkarır ve dikkat çekici bakışlar yaratmanızı sağlar. Küçük gözlere sahip kişiler ise bu konuda ten rengi göz kaleminden yararlanabilir. Gece makyajı için daha  iddialı bir renk kullanmak istiyorum diyorsanız kahve rengi ya da bronz göz kalemi tercih edebilirsiniz.

Göz kalemi çekerken kirpik dibinin alt kısmına kalem sürmek gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Kirpik dibine sürülen kalem büyük gözler için daha uygun bir yöntemdir. Eğer göz içine değil de göz üstüne uygulama yapmak istiyorsan çok düzgün çizgiler çekmene gerek yok. Kuyruğu kaş bitimi hizasına doğru getirilen bir çizgi çizerek makyaj fırçası ile dağıtabilir ve bir anda buğulu bakışlar kazanabilirsin. Özellikle eyeliner sürme konusunda başarılı olamayan kişiler bu yöntemi mutlaka değerlendirmelidir.

Mat göz kalemi ya da simli göz kalemi renklerini inceleyebilir ve sende güvenle alışveriş yapabilirsin. Göz kalemi sonrası siyah bir maskara uygulayarak bakışlarını yoğunlaştırabilirsin. En sevdiğin uygulamaları yapmanın tam zamanı. Farklı göz kalemi renkleri kullanarak yeni stiller keşfetmek için New Well göz kalemleri seni bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.