Eyeliner

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Eyeliner Nedir?

Eyeliner kirpik diplerine çizgi çekmek için kullanılan makyaj ürünüdür. Gözleri vurgulamak ve makyajın etkisini artırmak amacıyla kullanılır. Göz makyajı için önemli adımlardan biridir. Dipliner ile eyeliner arasındaki fark ise şöyle açıklanabilir; dipliner eyelinera oranla daha ince şekilde uygulanır. Genellikle eyeliner kullanmaya başlamadan önce tercih edilir. Kuyruklu bir eyeliner yerine, kirpik dibini belirginleştirmek amacıyla dipliner kullanılabilir.

Eyeliner Nasıl Kullanılır?

Eyeliner çekmek dışarıdan bakınca zor görünüyor olabilir. Ancak birkaç denemenin ardından elin alışacağı için tahmin ettiğin kadar zor olmayacak. Öncelikle gözünün bitiş çizgisini belirle ve buradan başla. Bitiş çizgisinden yukarıya doğru istediğin uzunlukta bir çizgi çizmelisin. Bu çizgi eyelinerın kuyruk kısmını oluşturacak. Çizginin bitiş yerini istediğin gibi ayarlayabilirsin. Bu adımdan sonra göz pınarına gel ve buradan gözünün bitimine kadar bir çizgi daha çiz. Bu çizginin başlangıcı ince olmalı. Sonrasında kalınlaştırmak istersen, aynı çizginin üzerinden geçerek yavaş yavaş kalınlaştırabilirsin. Hepsi bu kadar. Bu işlemleri yaptıkça elin alışacak ve daha kolay hale gelecek. Eyeliner çekerken önemli nokta acele etmeden, yavaş yavaş ilerlemendir.

Eyeliner Ne İşe Yarar?

Eyeliner göz makyajında kullanılan ve bakışlara yoğunluk ile derinlik katan bir üründür. Göz makyajının daha etkili, çarpıcı olmasını sağlar. Eyeliner sayesinde buğulu ve dramatik bakışlar elde edebilirsin.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Eyeliner’ın üç farklı çeşidi bulunur. Bunlar; likit, kalem, jel-krem eyeliner olarak sıralanır.

Likit Eyeliner: Likit eyeliner, küçük bir şişede bulunur. İnce uçlu bir fırçası vardır. Bu eyeliner ile kirpik dibine yakın olacak şekilde ince bir eyeliner çekebilirsin. Ancak diğer eyeliner türleri arasında kullanımı en zor olan bu seçenektir.
Kalem Eyeliner: Kalem eyeliner yaygın şekilde kullanılan seçeneklerden biridir. Kolay kullanımı ile birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Eğer eyeliner kullanmaya yeni başladıysan, kalem eyeliner seçeneği işini kolaylaştıracaktır.
Jel-Krem Eyeliner: Bu eyeliner türü genellikle küçük kavanozlarda satışa sunulmaktadır. Eyeliner fırçası ile kullanılmalıdır. Kalem eyelinerın sertliğini sevmeyenler ve likit eyeliner kullanamayanlar için ideal bir seçim olacaktır.
Bu üç çeşit arasından kullanmayı en sevdiğin eyelinerı seçerek yoğun bakışlara sahip olabilirsin.

Eyeliner Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eyeliner alırken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında ürün yapısı ve şekli geliyor. Hangi ürün ile daha kolay uygulama yapıyorsanız o ürün çeşitlerine yönelmelisiniz. Örneğin tüplü ürünler yerine kalem eyeliner ile daha kolay makyaj yapabiliyorsan makyaj çantanda bu tarz ürünleri bulundurmalısın. Yapı konusunda ise siyahlığını yitirmeyen, kolay dağılmayan güçlü yapıda eyeliner çeşitleri kullanmak, gün içinde oluşacak akma gibi sorunların önüne geçmeni sağlayacaktır. Krem eyeliner’ı göz altına uygulamamalısın. Çünkü kısa sürede kapatıcı uyguladığın alana bulaşabilir. Eğer jel eyeliner kullanmak istiyorsan da açılı bir fırçaya sahip olman gerekir. İnce çizgili eyeliner stillerini uygulamak istiyorsan likit eyelinerı tercih edebilirsin. Likit ya da kalem eyeliner kullanmayı seviyorsan ürünün kuruması için sürdükten sonra 1-2 dakika beklemen gerekir.

En İyi Eyeliner Seçimi İçin Öneriler

En iyi eyeliner seçimi için önerilere mi ihtiyacın var? Mükemmel sonuçlar için New Well ürünleri daima seninle!

Eyeliner sürmek senin için yeni bir eylem ise kolay uygulanan Push Up Eyeliner Jel Kalemi çok seveceksin. Kalıcı formülüyle gün boyunca makyajının ilk andaki gibi görünmesini sağlayacak. İnce ve kesik uçlu fırçası mükemmel kuyruklar yaratmana yardımcı olur. Kolay kullanımı ve tekrar uygulama yapmayı gerektirmeyen kalıcılığı sayesinde gün içinde eyeliner’ını kontrol etmene gerek kalmaz. Gözlerinde hassasiyet var ise ve eyeliner sürmekten bu sebeple çekiniyorsan Push Up Eyeliner Jel Kalemi rahatlıkla kullanabilirsin. Özel formülündeki maddeler, gözlerinde hassasiyeti bulunan kişilere zarar vermez.

New Well Eyeliner Pen, çok seveceğin ve kolayca uygulayabileceğin bir başka eyeliner çeşitidir. Ultra siyah görünümüyle çekici bakışlar elde etmeni sağlar. Makyaj yaparken gözlerin ön plana çıkmasını istiyorsan kuyruklu eyeliner uygulayabilir ve bakışlarınla büyüleyebilirsin.

Jel Eyeliner Farkı Nedir?

Kedi gözü bakışlar ile makyajını taçlandırmayı sevenler burada mı? Jel eyeliner yoğun siyah, hatasız, net çizgiler oluşturmak için muazzam bir ürün. Jel eyeliner’ın farkı küçük krem kutusunu andıran bir kutu içinde fırça ile uygulanıyor olması. Diğer ürünler gibi hazır bir uca sahip değil. Köşeli fırça ile üründen biraz alıp muhteşem eyeliner kuyruğu yapabiliyorsunuz. Üstelik jel eyeliner fırçası ile elinizde bulunan far renklerinden eyeliner uygulamaları yapabilirsiniz. Fonksiyonel özelliği ile öne çıkan jel eyeliner ürünleri profesyonel göz makyajının vazgeçilmezleri içinde.

Kalem Eyeliner Farkı Nedir?

Kalem eyeliner ürünleri dumanlı göz makyajı severlerin favorisi. Kalem eyeliner ile göz çevrene düzgün çizgiler oluşturup dağıtabilirsin. Böylece kendini bir anda dikkat çekici bakışların içinde bulursun. Bu ürün ile dilersen yarım eyeliner çekerek göz çevreni daha dinç ve genç gösterebilirsin. Bunun için yapman gereken çizgiyi göz kapaklarının ortasından çekmeye başlamak. Kuyruk hizası ise kaş bitimin ile aynı olmalı.

Suya dayanıklı kalem eyelinerlar özel günlerin vazgeçilmezidir. Akmayan, bozulmayan eyeliner uygulamaları için waterproof eyeliner tercih edebilirsin.

Likit Eyeliner Farkı Nedir?

Likit eyeliner ürünler uç kısımları ile eyeliner sürmeni kolaylaştırır. Gözlerini vurgulamanı ve bakışlarına anlam katmanı sağlar. Likit eyeliner sürme tekniklerinden senin için en ideal olanları seçerek, kendine farklı tarzlar yaratabilirsin. Özel günler ve günlük kullanım için uygun olan likit eyelinerlar pratik oluşuyla da uygulama kolaylığına sahip.

Eyeliner Fiyatları Ne Kadar?

Eyeliner fiyatları eyeliner çeşitlerine göre farklılık gösterse de New Well, profesyonel uygulamalar yapman için tüm ürünleri en uygun fiyat seçenekleri ile sunar. Birbirinden güzel eyeliner ürünlerini inceleyebilir ve sende güvenle alışveriş yapabilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.