Yüz Makyajı

yüz makyajı.jpg (75 KB)

Toplam 49 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Yüz Makyajı

Kadınların en değerli mücevheri, sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan ciltleridir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için bol bol su içmeli ve cildini düzenli olarak temizlemelisin. Cildini temizledikten sonra nemlendirerek cilt bakım rutinini tamamlayabilirsin. Temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilt, yüz makyajı için mükemmel bir fon oluşturur. Cildini makyaja hazırladıktan sonra nasıl bir yüz makyajı yapmak istediğine karar verebilirsin. Buna karar verirken dikkat etmen gereken bazı önemli noktalar var. Cilt tipini analiz etmeli ve makyajı ne için yapacağına karar vermelisin.

Yüz makyajı, göz makyajı ve dudak makyajı için gereken fonu oluşturur. Bu yüzden, mükemmel bir görünüme sahip olmak istiyorsan yüz makyajı yaparak hazırlanmaya başlamalısın. New Well yüz makyajı için bütün cilt tiplerine özel bir makyaj koleksiyonuna sahiptir. Sen de kendi cildine ve moduna göre uygun makyaj malzemelerini seçip ışıldamaya başlayabilirsin!

Yüz Makyajı İçin Gereken Malzemeler

Yüz makyajı, mükemmel bir ten görüntüsü elde etmek için olmazsa olmaz bir adımdır. Temizlenmiş ve nemlendirilmiş cildine yüz makyajı yapmaya başlamadan önce mutlaka makyaj bazı kullanmalısın. Makyaj bazı, cildini makyaja hazırlayacak olan temel bir malzemedir. Yağlı bir cilde sahipsen mat makyaj bazlarını tercih etmelisin. Cildinde mat görüntüyü sevmiyorsan ve daha hareketli bir görünüm elde etmek istiyorsan ışıltılı makyaj bazlarını kullanabilirsin. Makyaj bazını yüzüne uyguladıktan sonra fondöten veya BB krem ile cilt kusurlarını örtebilir ve renk tonunu eşitleyebilirsin. Daha kalıcı ve ağır makyajlar için fondöten kullanırken hafif yapılı ve doğal görünümlü bir makyaj için BB krem kullanmayı tercih edebilirsin. Concealer ile göz altlarındaki koyu halkaları kapattıktan sonra pudra ile makyajını sabitlemelisin.

Ten rengi tonlarında veya transparan olan pudraları kullanarak makyajını sabitleyebilirsin. Özellikle, cildin yağlıysa pudra kullanarak makyajının kalıcılığını arttırabilir ve cildinin parlamasını engelleyebilirsin. Yüz makyajını yapıp sabitledikten sonra, cildine ufak dokunuşlarla renk ve boyut katmalısın. Cildini boyutlandırmak için kontür yapabilirsin. Belirginleştirmek istediğin hatların üzerinden koyu renk kontür malzemeleriyle geçerken aydınlatmak istediğin bölgelere açık renk kontür yaparak yüzünü boyutlandırabilirsin. Tenine daha sıcak bir görünüm katmak için bronzer'ı alnına ve yanaklarına hafifçe uyguladıktan sonra elmacık kemiklerini vurgulamak ve burnunu daha ince göstermek için highlighter kullanabilirsin. Son olarak, sağlıklı bir görünüm elde etmek için yanaklarına allık uygulayabilirsin.

Yüz Makyajı Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yüz makyajı malzemeleri seçerken dikkat etmen gereken en önemli husus, cildinin tipidir. Cildin yağlı mı? Yoksa kuru mu? Yanakların kuru iken çenen ve alnın yağlı olabilir, yani karma bir cilde sahip olabilirsin. Yüz makyajı yaparken kullanacağın malzemeleri mutlaka cilt tipine göre seçmelisin. Cildin yağlıysa eğer, suya dayanıklı ve mat ürünlerle cilt makyajını yapabilirsin. Kuru bir cilde sahipsen cildine nem veren ürünleri tercih etmelisin.

Cilt tipini belirledikten sonra ne için makyaj yapmak istediğine karar vermelisin. Bir düğüne mi katılacaksın? Veya arkadaşlarınla akşam üzeri kahve mi içmek istiyorsun? Yüz makyajın giyeceğin kıyafete ve gideceğin yere göre farklılık gösterebilir. Düğün ya da parti gibi etkinliklerde daha ışıltılı ve dikkat çekici yüz makyajı ideal kabul edilirken günlük makyaj daha hafif ve sade olmalıdır. Gece makyajlarında daha simli ve ışıltılı makyajlar tercih edebilirsin, günlük makyajda ise mat ya da hafif ışıltılı makyaj malzemeleri yüzünde doğal bir görünüm elde etmeni sağlar.

Pürüzsüz Yüz Makyajı Malzemeleri

Pürüzsüz yüz makyajı yapmak için öncelikle, cildini makyaj için hazırlamalısın. Bunun için cildini temizledikten sonra mutlaka peeling yaparak ölü derilerden arındırmalı ve temizlenmiş cildini nemlendirerek yumuşak bir görünüm elde etmelisin. Cildini makyaja hazırladıktan sonra pürüzsüz yüz makyajına başlayabilirsin. Pürüzsüz bir görünüm elde etmek için mutlaka doğru makyaj malzemelerini seçmelisin. Cilt tipine uygun makyaj bazını uygulayarak makyajına başlayabilirsin. Sivilce, yara izi ve renk tonu eşitsizliği gibi cilt kusurlarını kapatmak için fondöten veya BB krem uygulamalısın. Bu aşamada, makyaj süngeri kullanarak makyaj malzemelerini cildine daha iyi bir şekilde yedirebilirsin.

Yüz makyajı malzemelerini cildine ne kadar iyi yedirirsen yüzün o kadar pürüzsüz görünecektir. Pürüzsüz bir görünüm elde etmek için hafifçe pudra uygulamayı ihmal etmemelisin. Krem ürünlerin kalıcılığı fazla olsa da cildine yedirmek ve dağıtmak daha zordur, bu nedenle pürüzsüz bir görünüm için toz ve likit makyaj malzemelerini kullanabilirsin.

Parlak Yüz Makyajı Malzemeleri

Makyajının daha ışıltılı ve canlı görünmesini istiyorsan parlak bir yüz makyajı yapmalısın. Bunun için ışıltılı ve nem veren makyaj bazlarını kullanarak hazırlanmaya başlayabilirsin. Parlak yüz makyajı düğün ve parti gibi gece etkinliklerinde sıklıkla tercih edilir. Yüzünde ön plana çıkarmak istediğin bölgelere ışıltılı ya da simli highlighter uygulamak, parlak yüz makyajının en önemli adımlarından biridir. Kullanacağın allık ve bronzer gibi ürünlerin de ışıltılı versiyonlarını tercih ederek yüz makyajında parlak bir görünüm elde edebilirsin.

Sade Yüz Makyajı Malzemeleri

Makyajda doğal görünüm seviyorsan ve abartıdan uzak kalmak istiyorsan sade bir yüz makyajı yapmalısın. Bunun için kullanacağın makyaj malzemeleri mat veya çok hafif ışıltılı olmalı. Büyük simlerden ve yoğun ışıltılardan uzak durmalısın. Sade yüz makyajı için mat bir makyaj bazı, hafif yapılı bir BB krem, doğal tonlarda hafif ışıltılı veya mat bir allık, dilersen sedefli bir highlighter ile yüz makyajını tamamlayabilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.