Allık

Toplam 17 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Allık, cildin sağlıklı ve bakımlı görünmesi için sıklıkla kullanılan makyaj ürünlerinden biridir. Doğru kullanıldığında, elmacık kemiklerini belirginleştiren allık aynı zamanda makyajınızın daha gösterişli görünmesini de sağlar. Günlük makyaj yapımının temel malzemelerden biri olan allık, farklı makyaj çeşitlerinde göre farklı amaçlar için de kullanılır.

Allık Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Allığın doğru kullanılması kadar, cilt tipinize uygun seçilmesi de oldukça önemlidir. Bu yüzden, öncelikle cilt yapınızı ve rengini öğrenmelisiniz. Allığın saçlarınız ve ten renginiz ile uyumuna dikkat etmelisiniz. Buğday ve esmer bir teniniz varsa şeftali, beyaz bir ten rengine sahipseniz pembe tonlarında seçim yapmalısınız.

Gideceğiniz yere ve zamana göre ışıltılı ya da mat bir allık tercih edebilirsiniz. Gündüz iş görüşmesine giderken mat ürünler kullanırken, gece arkadaşlarınız ile dışarı çıkarken cildinize ışıltı katabilirsiniz. En iyi allık, kalıcı olmasından belli olur. Gün boyu tazelemenize gerek kalmadan aynı makyaj ile devam etmeniz, dışarıya karşı son derece dikkat çekici bir görünüm sağlar.

Canlı ve doğal bir görünüm elde etmek için allık fırçası kullanmanız gerekir. Fırçaya az miktarda aldığınız allığı yumuşak hareketler ile dağıtmalısınız. Yoğun renklerden yanaysanız, aynı işlemi tekrarlamalısınız.

Ürünlere tek tek ulaşabileceğiniz gibi allık paleti halinde de satın alarak, makyaj türüne göre farklı renk seçeneklerini kullanabilirsiniz. New Well allıkları ile her zaman göz alıcı ve etkileyici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Krem Allık ve Likit Allık Farkı Nedir? Hangisini Neden Tercih Etmelisiniz?

Makyajınız çeşitli malzemelerin kullanımından sonra tam anlamıyla tamamlanır. Cilt bakımınızı yaptıktan sonra ilk adım olarak kapatıcı fondöten uygulayarak pürüzsüzlük sağlayabilirsiniz. Daha sonra pudra ile allıktan önceki son dokunuşu gerçekleştirerek hayalinizdeki görüntüye kavuşabilirsiniz.

Cilt tipinize göre tercih edebileceğiniz allık türleri oldukça farklı çeşitlere ayrılır. Allık fırçası ile uygulanan toz allıklardan, kullanım kolaylığı sayesinde yanınızda dahi rahatlıkla taşıyabileceğiniz kalem allığa kadar sayısız çeşit vardır. Krem allık ve likit allık görünüm olarak birbirine benzese de, işlevleri farklılık gösterir. Fırçanıza sürüp kullanabileceğiniz gibi yanağınıza sürüp parmaklarınız yardımıyla dağıtabileceğiniz bir tür olan likit allık, rahatlıkla fondöten ile bütünleşir.

Ayarlanabilir yoğunlukta olan likit allıkların renk açıklığı ve koyuluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Krem allıklar ise yapılarından dolayı ciltte hem doğal hem de canlı bir etki yaratır. Kalıcılıkları fazla olan krem allıklar cilde tazelik kazandırmak için kullanılır.

Kuru ve normal ciltleri nemlendirdiği için kullanması gereken krem allıklar, cildiniz ile hızlı bir şekilde uyum gösterir. Likit allıklar ise kullanım kolaylığı dolayısıyla, yağlı ciltler tarafından tercih edilir. New Well allıkları ile rahatlıkla doğallığınızı pekiştirebilirsiniz.

Allık Paleti Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj malzemelerinin gelişimi ile birlikte allıklar da farklı formlarda ve özelliklerde üretilir. Allık paletleri, renk konusunda kararsız kalanlar için oldukça idealdir. Birbirinden farklı renkler ile hazırlanan paletler sayesinde makyajınıza uygun istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Pembe, şeftali, kahverengi tonları ile makyajınızı gün, saat ve mekana göre tamamlayabilirsiniz.

Genellikle toz yapıda allıklar ile hazırlanan paletler, büyük ve yumuşak bir fırça ile sürülebilir. Renkleri tek başına kullanabileceğiniz gibi karıştırarak da istediğiniz rengi yakalayabilirsiniz. Paletlerin bir avantajı da cilt tonunu eşitlemektir. Yüzünüzde farklı bölgelere farklı renk uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Burun, çene ve alnınız için bronz renkleri tercih ederek gölgelendirme yapabilir, yanaklarınıza pembe tonları uygulayarak renk verebilirsiniz.

En İyi Allık Seçimi İçin Öneriler

Cilt tonuna ve yapısına göre tercih edeceğiniz allık çeşitleri ile makyajınıza büyüleyici bir dokunuş gerçekleştirebilirsiniz. New Well farklı yapıdaki allık çeşitleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bronzer olarak da kullanılan Terracotta allık çeşitleri sayesinde vurgulu bir makyaja sahip olabilirsiniz.

Renk farklarını gidermek için kurtarıcı görevi gören allık altın, bronz ve bakır tonları ile her zevke hitap eder. Cildin kusursuz yapısını ön plana çıkaran Cover Blusher, mat yapısı ile doğal bir makyaj vadeder. Uzun süre kalıcı etkisi sayesinde makyajınızı tazelemenize gerek kalmaz. Pürüzsüz ten makyajının öncü ürünü Handmade Blusher allık, kompakt yapısı ile kolay bir kullanım sağlar. Bulaşma ve akma yaratmayan yapısı, rengini korur. New Well allık ürünleri ile makyajınızı kusursuz ve etkileyici bir hale getirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.