BB Krem Çeşitleri

Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

İlk kez Almanya'da üretilen ve yurt dışında "Blemish Balm" ya da "Beauty Balm (Güzellik kremi)" olarak bilinen BB krem, günlük makyajında tazelik ve doğallığı tercih edenlerin favori ürünleri arasındadır. Asıl çıkış amacı estetik operasyonlarının kapatılması iken, zamanla güzellik ürünleri arasında kendine yer bulan BB krem bu kez cilt kusurlarının kapatılması için kullanılmaya başlanmıştır. Genç kadınların daha çok kapatıcı olarak kullandıkları BB kremin en sevilen özellikleri ise cilde zarar vermemesi ve fondöten kadar ağır durmamasıdır.

BB Krem Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Diğer makyaj malzemelerinde olduğu gibi, BB krem alırken de cilt tipinize uygun ürünü seçmek için özen göstermelisiniz. Çünkü ünlü markaların tanıttığı en iyi BB krem çeşitleri dahi cilt tipinize uygun değilse, sizin için doğru ürün olmayabilir. Bunun için BB krem satın almadan önce cilt tipinizin yağlı, normal ya da kuru cilt tiplerinden hangisi olduğunu belirlemelisiniz.

BB krem alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ten renginize uygun olanı seçmeniz gerektiğidir. Genellikle açık, orta ve koyu renk tonu seçeneklerine sahip olan BB kremler için cilt tonunuza uygun rengi seçmeniz zor olmayacaktır. Bunların dışında BB kremin SPF, yani güneş koruma faktörü içermesi, hafif ve cilt ihtiyacınıza uygun nemlendirme seviyesinde olması gereklidir.

En İyi BB Krem Nasıl Olmalıdır?

Tabi ki, bir üründen "en iyi" olarak bahsediyorsak, birçok özelliğinin gerçekten iyi olmasını bekleriz. BB krem için en iyi kriterleri arasında gelen ilk husus ciltte ağırlık yapmamasıdır. Bunun için de cilt tipine uygun olan ürün seçimi yapmak çok önemlidir. Yağlı bir cilt için yüksek nemlendiricili bir BB krem tercih etmek elbette uygun olmayacaktır.

En iyi BB kremlerin içeriğinde cilt onarma ve çevresel etkilere karşı koruma sağlama özelliği de yer alır. Özellikle yaşlılığın getirdiği bir takım cilt sorunları ile savaşmak ve yaş çizgilerinin oluşumunu yavaşlatmak, özel içerikli BB kremler ile daha kolay olur. Bunların dışında parlama yapmama ve ciltte oldukça doğal görünme, sivilce ve lekeleri tam anlamıyla kapatabilme ile cilt tonunu eşitleme de en iyi BB kremlerin diğer özellikleri arasındadır.

BB krem kullanmadan önce cilde uygun bir nemlendirici ile bakım yapmak, kremin etkilerini daha da artıracaktır. Yapısı itibariyle oldukça ince olan kremi sünger ya da fırça yardımı olmadan makyaj bazı olarak dahi kolayca kullanabilirsiniz. 2-3 dakikalık beklemeden sonra üzerine istediğiniz bir fondöten ya da concealer uygulaması, istediğiniz mükemmel pürüzsüzlüğü yakalamanız konusunda büyük kolaylık sağlayacaktır.

BB Krem Zararları Var Mıdır?

Diğer fondöten seçeneklerine göre zararsız olan BB kremler, cilde uygun olan ürün seçilmezse ve bilinen bir markanın ürünü kullanılmazsa elbette bir takım problemlere neden olabilir. Kalitesi yüksek olmayan ürünlerin kullanıcı deneyimlerine göre genellikle yüzde kaşıntı, gözlerde yanma, cildin pul pul dökülmesi ile bir takım alerjik reaksiyonlara sebep olduğu görülmektedir. Ancak kaliteli ve cilt yapısına uygun bir BB krem seçimi yapılırsa, bu belirtilerin görülmesi son derece nadirdir. Ayrıca makyaj temizliği yapılırken, cildin kalıntı kalmayacak şekilde etkili bir yüz temizleyici ile iyice temizlenmesi ve bol su ile yıkanması tavsiye edilir.

Yağlı Ciltler İçin BB Krem Nasıl Olmalıdır?

Cildin normalden daha fazla sebum üretmesi yağlı cildin temel özelliğidir. Tam da bu noktada yağlı ciltler için BB krem kullanılması önerilir. Özel bir formül ile geliştirilen BB krem, tamamen cildin yağ dokusunu dengeler. Bazı cilt sorunlarına da sahip olan yağlı ciltlerde BB krem kullanımı sonucu mükemmel görüntü elde edilir. Öyle ki doğru ürün seçildiğinde parlamayı önleyen mat bir görüntü ile cilt yüzeyinde muhteşem bir pürüzsüzlük oluşacaktır.

Sivilce Yapmayan BB Krem Önerisi

Düzensiz uyku, stres, hava şartları ya da beslenme nedeniyle ciltte görülen sorunlardan biri de sivilcedir. Yanlış makyaj malzemesi seçimi nedeniyle çıkan sivilceler de her kadının canını sıkar. Aynı durum BB kremler için de geçerlidir. Cilt tipine uygun seçilmeyen BB kremler gözenekleri tıkayabilir, sebum artışı ile birlikte sivilceye neden olabilir. Eğer yağlı ve sivilce oluşumuna yatkın bir cilt yapınız varsa, sivilce yapmayan bb krem kullanmalısınız. New Well BB kremler, formülünde yer alan enzimler sayesinde ciltteki fazla yağ dokusunu yok ettiklerinden sivilce problemleri ile karşılaşmazsınız. Hatta bazı BB kremlerin içerisindeki C vitamini ve anti-oksidan etkiler, sivilce ile savaşmada etkin maddeler olarak dahi kullanılabilmektedir.

BB Krem Fiyatları

Özellikle yaz aylarında sıcağın etkisi ile ağırlık yapmayan bir BB krem kullanmak her kadın için tercih sebebidir. Ayrıca parmak uçlarıyla dahi uygulanabilmesi, hafif yapısı, makyaj bazı olarak kullanılabilmesi ve cilt koruyucu özellikleri sayesinde BB kremlerin popülerliği hiç azalmayacak gibidir.

BB krem fiyatları, markalara göre değişiklik göstermektedir. Bazı fiyatların gerçekten markanın ismine özel olduğu için oldukça yüksek olduğu görülür. Seçilen BB kremin özellikleri ve markasına göre fiyatlar çeşitlilik gösterse de, genel olarak hemen herkesin bütçesine uygun ve satın alınabilir seviyededir. Temelde aynı özellikler ve aynı formül yapısına sahip bu BB kremleri web sitemizden çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Cildinizin ihtiyacına uygun, bütçenize ve zevkinize hitap eden BB kremi satın alarak istediğiniz sonuçlara en mükemmel şekilde ulaşın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.