Makyaj süngeri çeşitleri ve ciltte kullanım alanları

17 Şubat 2022
Makyaj süngeri çeşitleri ve ciltte kullanım alanları

Makyaj süngeri çeşitleri ve ciltte kullanım alanları

Makyaj süngeri çeşitleri için kullanım alanlarını biliyor musunuz? Ten ürünlerini kullanmak için tercih edilen ve beauty blender olarak da adlandırılan makyaj süngerleri, kozmetik ürünlerinin cilt ile kısa sürede bütünleşmesine yardımcı oluyor. Sizde kapatıcı, fondöten, bb krem ve krem allık gibi ürünleri kısa sürede en doğal duracak şekilde cildinize uygulamak istiyorsanız makyaj süngeri kullanabilirsiniz. Peki makyaj süngeri çeşitleri neler? Hangi sünger, yüzün hangi alanına uygulanmalı? Hepsini sizler için detaylı olarak ele aldık!

Günlük hayatta ya da özel günlerde kadınların birçoğu makyaj yapmaktan oldukça hoşlanır. İyi görünmek, ciltteki lekeleri örtmek ve yüze canlılık kazandırmak için farklı makyaj stilleri denenir. Özellikle fondöten ve kapatıcı ürünler cilt yapısına uygun olarak özenle seçilirler. Makyaj malzemelerinin kalitesi kadar onları uyguladığımız aksesuarlarında kalitesine özen göstermek gerekir. Fırçalar, süngerler ya da bunun gibi makyaj aksesuarları, mükemmel görünüme kavuşma noktasında büyük rol üstlenirler. Makyaj yaparken fırça ile sürülen bazı ürünlerde ciltte fırça izi kalabilmektedir. Bu görünüm olumsuz sonuçlar yarattığı için makyaj süngeri kullanılmaya başlamıştır. Hafif nemlendirilen sünger ile yapılan makyajlarda doğal ve aydınlık cilt görünümü baskın hale gelir. Elde edilen bu sonuç oldukça profesyonel görünür. Bu nedenle siz de makyaj yaparken makyaj süngerine çantanızda mutlaka yer vermelisiniz. Rengarenk makyaj süngeri çeşitleri ile günlük rutininiz çok daha eğlenceli bir hale gelecek!

Makyaj süngeri çeşitleri ve özellikleri

Makyaj süngeri için farklı modeller bulunur. Tombik makyaj süngeri cilde krem, fondöten ve allık sürmek için idealdir. Yumuşacık yapısıyla tampon hareketler yaparak ürünleri yüzünüze yayabilmeniz mümkündür. Disk şeklindeki yuvarlak makyaj süngerleri, sıkıştırılmış pudra gibi makyaj malzemelerini uygulamak için en iyi seçimdir. Bu ürünleri düzenli aralıklar ile yıkamanız ve temizlemeniz cilt sağlığı açısından önemlidir. Üçgen makyaj süngeri kapatıcı ve fondötenleri yüzünüzde kolayca birleştirmek için tercih edilir. Sivri hatlı gelen uçlar, göz altına rahat uygulama yapmak içindir. Aynı zamanda bu makyaj süngeri ile pişirme tekniği makyajda pudra sürümü yapabilirsiniz. Standart makyaj süngerinden biraz daha kalın ve daha büyük olan oval makyaj süngeri cilt kremlerini ​​cildinize uygulamak için kullanılır. Aynı zamanda sıvı, stick ya da makyaj fırçası ile uygulanan ürünleri karıştırmak için de kullanılabilir. 

Hangi makyaj süngeri ne işe yarar?

Toz ürünlerin cildinizde yapay bir görüntü oluşturduğunu ve allık yoğunluğunu gün içinde azalttığını gözlemliyorsanız krem allıkları makyaj süngeri ile kolayca kullanabilirsiniz. Bir miktar krem allığı yanak bölgenizin üzerine sürün ve nemlendirilmiş makyaj süngerini tampon şekilde hareket ettirerek yayın. Böylece saniyeler içerisinde ıslak bitişli, canlı görünen ve renkli yanaklara sahip olabilirsiniz. Uygun fiyatlı makyaj süngeri için araştırma yapıyorsanız, profesyonel ürünleri en iyi fiyatlarla sizlere sunan New Well ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Makyaj süngerleri kavisli, yuvarlak ya da sivri hatlı tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. Süngerlerin farklı tasarımlara sahip olmasının temelinde uygulama farklılıklarına olanak tanıması yatıyor. Tek bir makyaj süngeri ile tüm kozmetik makyaj ürünlerini kullanmak iyi sonuçlar yaratmıyor. Bu nedenle uygulamalara özel ürünleri incelemek ve satın almak en doğru karar. Sizde newwell.com.tr web adresini ziyaret ederek makyaj süngeri çeşitlerini inceleyebilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz. Çoklu paketteki ürünlere göz atarak avantajlı alışverişler yapabilirsiniz. En iyisine her zaman uygun fiyat ile sahip olmak için New Well Kozmetik daima sizinle!

MAKYAJ SÜNGERLERİMİZE GÖZ ATIN!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.