Makyaj süngeri çeşitleri ve işlevleri!

19 Kasım 2022
Makyaj süngeri çeşitleri ve işlevleri!

Makyaj süngeri çeşitleri ve işlevleri!

Makyaj süngeri çeşitleri ile yüzünüzün farklı noktalarında çok daha profesyonel etkiler oluşturabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet bugün konumuz ten makyajı ve sünger ile uygulama yöntemleri. 

Hepimiz artık makyaj süngerleri hakkında bilgi sahibiyiz. Fakat dikkat ederseniz bu küçük renkli süngerlerin birçok farklı boyut ve şekli bulunuyor. Aslında her bir şekil bizlere yüzümüzde çok daha iyi dokunuşlar yapma fırsatı yaratıyor. Gelin makyaj süngerlerini derinlemesine ele alalım!

Günlük hayatta ya da özel günlerde kadınların birçoğu makyaj yapmaktan oldukça hoşlanır. İyi görünmek, ciltteki lekeleri örtmek ve yüze canlılık kazandırmak için farklı makyaj stilleri denenir. Özellikle fondöten ve kapatıcı ürünler cilt yapısına uygun olarak özenle seçilirler. Makyaj malzemelerinin kalitesi kadar onları uyguladığımız aksesuarlarında kalitesine özen göstermek gerekir. Çünkü bu, sonucu fazlasıyla değiştiriyor… Son dönemin trend ürünü olan ve rengarenk seçenekleriyle makyaj yapmayı keyif haline getiren süngerler de bu ürünlerden bir tanesi. Her sene makyajda oluşan hataları daha iyi kapatmak adına yepyeni yöntemler bulunuyor. Bir süre öncesine kadar hepimiz fondöteni elle ya da makyaj fırçası ile uyguluyorduk. Fakat bu uygulamada fırça izi ya da el darbeleri ile oluşan izler görünüyordu. Bu problemi gidermek adına beauty blender yani makyaj süngerleri üretildi ve çokta sevildi! Islatarak kullanıldığında cilde canlılık ve aydınlık kazandırdı. Artık hepimizin makyaj çantasında bir beauty blender bulunuyor. Üstelik farklı farklı boylar ve çeşitler ile…

Hangi makyaj süngeri ne işe yarar?

Küçük küçük boyutlandırılan ve uçları genelde sivri formda bulunan makyaj süngerleri, göz altına kapatıcı ve fondöten sürmek için kullanılır. Çünkü büyük formdaki süngerler ile göz altı ve göz kapağına ürün kullanmak hiç kolay olmuyor. Bazı bölgelere ürün gelmiyor ya da cildi kavramıyor. Bu nedenle minik süngerler çok daha güzel kapatıcılık sağlamanıza yardımcı oluyor. Büyük ve yuvarlak uçlu makyaj süngeri cilde krem, fondöten ve allık sürmek için idealdir. Yumuşacık yapısıyla tampon hareketler yaparak ürünleri yüzünüze yayabilmeniz mümkündür. Disk şeklindeki yuvarlak makyaj süngerleri, sıkıştırılmış pudra gibi makyaj malzemelerini uygulamak için en iyi seçimdir. 

*Bu ürünleri düzenli aralıklar ile yıkamanız ve temizlemeniz cilt sağlığı açısından önemlidir. 

Üçgen makyaj süngeri kapatıcı ve fondötenleri yüzünüzde kolayca birleştirmek için tercih edilir. Sivri hatlı gelen uçlar, göz altına rahat uygulama yapmak içindir. Aynı zamanda bu makyaj süngeri ile pişirme tekniği makyajda pudra sürümü yapabilirsiniz. 

Makyaj süngeri nasıl seçilir?

Yukarıda sıraladığımız makyaj süngeri çeşitleri, size seçim noktasında yol gösterecek. Cildinize krem ya da sıvı form allık mı kullanmak istiyorsunuz? O halde büyük ve ucu yuvarlak makyaj süngeri kullanmanız gerekiyor. Sadece göz altı için uygulama yapacağınız bir ürüne mi ihtiyacınız var? O halde sivri uç formunda görünen küçük makyaj süngeri modellerini seçmelisiniz. Böylece hem süngerden hem de üründen maksimum performans elde edersiniz. Makyajınızın da çok daha profesyonel görüneceğini belirtelim. 

En iyi makyaj süngeri hangisi?

En iyi makyaj süngeri hangisi? Sorusuna yanıt arıyorsanız ve makyaj süngeri önerilerine ihtiyacınız varsa New Well ürünlerini inceleyebilirsiniz. Tekli ürünler olduğu gibi günlük makyajda çok işinize yarayacak makyaj süngeri seti gibi çeşitler de bulunmaktadır. Siz de zaman kaybetmeden newwell.com.tr web adresini ziyaret edin. Aksesuar kategorisine tıklayarak makyaj süngeri çeşitlerine göz atabilirsiniz. Sepete ekleyeceğiniz ürünlerinizi tek tık ile sipariş verebilirsiniz. Kargonuz kapınıza teslim edilecektir. 

Makyaj süngeri çeşitleri yüzün hangi kısımlarında kullanılır? En iyi sonuçlar için makyaj süngeri nasıl seçilmeli? Tüm detaylar için tıklayınız.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.