Eyeliner

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Eyeliner

Eyeliner Nedir?

Eyeliner kirpik diplerine çizgi çekmek için kullanılan makyaj ürünüdür. Gözleri vurgulamak ve makyajın etkisini artırmak amacıyla kullanılır. Göz makyajı için önemli adımlardan biridir. Dipliner ile eyeliner arasındaki fark ise şöyle açıklanabilir; dipliner eyelinera oranla daha ince şekilde uygulanır. Genellikle eyeliner kullanmaya başlamadan önce tercih edilir. Kuyruklu bir eyeliner yerine, kirpik dibini belirginleştirmek amacıyla dipliner kullanılabilir.

Nasıl Kullanılır?

Eyeliner çekmek dışarıdan bakınca zor görünüyor olabilir. Ancak birkaç denemenin ardından elin alışacağı için tahmin ettiğin kadar zor olmayacak. Öncelikle gözünün bitiş çizgisini belirle ve buradan başla. Bitiş çizgisinden yukarıya doğru istediğin uzunlukta bir çizgi çizmelisin. Bu çizgi eyelinerın kuyruk kısmını oluşturacak. Çizginin bitiş yerini istediğin gibi ayarlayabilirsin. Bu adımdan sonra göz pınarına gel ve buradan gözünün bitimine kadar bir çizgi daha çiz. Bu çizginin başlangıcı ince olmalı. Sonrasında kalınlaştırmak istersen, aynı çizginin üzerinden geçerek yavaş yavaş kalınlaştırabilirsin. Hepsi bu kadar. Bu işlemleri yaptıkça elin alışacak ve daha kolay hale gelecek. Eyeliner çekerken önemli nokta acele etmeden, yavaş yavaş ilerlemendir.

Önemi Nedir?

Eyeliner göz makyajında kullanılan ve bakışlara yoğunluk ile derinlik katan bir üründür. Göz makyajının daha etkili, çarpıcı olmasını sağlar. Eyeliner sayesinde buğulu ve dramatik bakışlar elde edebilirsin.

Ürün Çeşitleri

Eyelinerın üç farklı çeşidi bulunur. Bunlar; likit, kalem, jel-krem eyeliner olarak sıralanır.
Likit Eyeliner: Likit eyeliner, küçük bir şişede bulunur. İnce uçlu bir fırçası vardır. Bu eyeliner ile kirpik dibine yakın olacak şekilde ince bir eyeliner çekebilirsin. Ancak diğer eyeliner türleri arasında kullanımı en zor olan bu seçenektir.
Kalem Eyeliner: Kalem eyeliner yaygın şekilde kullanılan seçeneklerden biridir. Kolay kullanımı ile birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Eğer eyeliner kullanmaya yeni başladıysan, kalem eyeliner seçeneği işini kolaylaştıracaktır.
Jel-Krem Eyeliner: Bu eyeliner türü genellikle küçük kavanozlarda satışa sunulmaktadır. Eyeliner fırçası ile kullanılmalıdır. Kalem eyelinerın sertliğini sevmeyenler ve likit eyeliner kullanamayanlar için ideal bir seçim olacaktır.
Bu üç çeşit arasından kullanmayı en sevdiğin eyelinerı seçerek yoğun bakışlara sahip olabilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.