Göz Kalemi Çeşitleri

Toplam 15 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Göz Kalemi
Makyajın en önemli unsuru olan göz makyajı daima dramatik ve etkileyici bakışlara sahip olmanı sağlar. Güzel ve derin bakışlara sahip olmanın yolu ise akmayan, dağılmayan ve bulaşmayan bir göz kalemi kullanmaktan geçer.

Göz Kalemi Nedir?
Göz kalemi; alt ve üst kirpik çizgisini çevreleyen farklı türleri ve renk çeşitleri bulunan kalem şeklinde bir makyaj malzemesidir. Göz kalemin ile dilersen gözlerini olduğundan daha büyük, daha küçük, çekik ya da buğulu gösterebilirsin.

Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?
1. Makyaja doğru sıralama ile başlamak çok önemlidir. Göz kalemini sürmeye daima far ve maskaradan önce başlamalısın.
2. Göz kaleminin ucunun çok sivri olmamasına dikkat et. Sivri uçlu göz kalemini kazayla gözüne batırabilir ve olası bir kazaya sebebiyet verebilirsin.
3. Gözlerini daha büyük göstermek istersen göz kalemin ile kirpik diplerinin dışından bir çizgi çiz. Kirpik diplerinin içinden de şeffaf ya da beyaz renkli göz kalemi ile çizgi çizmen göz kaleminin etkisini destekler.
4. Eğer gözlerini daha küçük göstermek istersen kirpik diplerinin içinden koyu renkli göz kalemi ile bir çizgi çiz.
5. Gözlerini çekik göstermek için çektiğin çizgileri yukarıdan kirpik çizgine doğru çekmelisin.
6. Gözlerini daha buğulu göstermek istersen çizdiğin çizgileri far fırçan yardımıyla dağıtmalısın.

Göz Kalemi Çeşitleri

Simli, likit, waterproof, dumanlı gibi birçok çeşidi bulunan göz kalemleri ile hayalindeki bakışlara kavuşman çok kolay. Göz kalemi çeşidi nasıl bir göz makyajı yapmak istediğine göre karar vermelisin. Örneğin dumanlı göz makyajı yapmak istersen dumanlı göz kalemi kullanman işini oldukça kolaylaştıracak. Bunun için ayrıca koyu renkli bir far paleti ve bir far fırçasına ihtiyacın olacak.. Kalıcı bir göz makyajı için far sürme işleminden önce göz kapağına far bazı uygula. Ardından göz kapağına üst kenarlarından aşağılara doğru koyu griden açık griye gidecek tonda far uygula. Far uygulaman bittikten sonra göz kalemini verdiğimiz talimatlara uyarak gözlerinde istediğin görünümü verecek şekilde uygula. Ve buğulu göz makyajın hazır!

Zaman zaman günlük makyaj dışında daha ağır ve kalıcı bir göz makyajı yapman gerekebilir. Bu gibi makyajlar içinse waterproof göz kalemlerinden faydalanabilirsin. Suda çıkmayan göz kalemleri daha uzun süre gözde kalır ve uzun süre dayanıklıdır. Göz kalemi ile eyeliner görünümü yakalamak istersen likit göz kalemlerinden faydalanabilir, simli göz kalemleriyle ise partinin en ışıldayan kızı sen olabilirsin!

Unutma, akmayan göz kalemi ile makyajında harikalar yaratabilir ve her kadının hayali olan mükemmel bakışlara kavuşabilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.