Kadın ve Erkek Kaş Bakımı ve Kirpik Bakımı

Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Kaş ve kirpikler, en önemli duyu organlarından biri olan gözleri dış etkenlerden korumanın yanı sıra görsel açıdan da büyük ölçüde değişikliklere sebep olabiliyor. Bu nedenle kaş ve kirpiklerin güçlü bir yapıda oluşu yalnızca sağlık açısından değil; aynı zamanda estetik açıdan da göz ardı edilemez bir fayda sağlıyor. Pek çok kozmetik ürününde ve kişisel bakım kategorisinde öncelik çoğu zaman kadınlara verilse de kaş ve kirpik konusunda erkeklerin de eşit derecede dikkatli olması ve özen göstermesi gerekiyor. İşte kaş ve kirpik bakımına dair tercih edebileceğiniz ürünler ve uygulayabileceğiniz adımlar...

Kaş Bakımı ve Kirpik Bakımı Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kaş ve kirpik bakım ürünlerine göz atarken fark edebileceğiniz üzere genellikle serum, yağ ve baz olmak üzere 3 farklı ürün grubu ön plana çıkıyor. Bu ürün gruplarında dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Bunlar;

  • Kaş ve kirpik serumlarında amacınıza en uygun ürünü seçmelisiniz çünkü bakım, onarım ve daha gür kaşlar, kirpikler için birbirinden farklı serum çeşitleri kullanılıyor.
  • Argan, shea butter, Hindistan cevizi gibi doğal besinlerin özlerini içeren kaş ve kirpik bakım yağlarını kullanmadan önce bu ürünlere alerjiniz olup olmadığını öğrenmelisiniz.
  • Benzer şekilde kimyasal içerikli kaş ve kirpik bazları uygulandığı bölgeyi tahriş edebildiği için içerikleri konusunda ekstra düzeyde dikkatli olmalısınız.
  • Kaşlarınız ve kirpikleriniz, rimel ya da kaş boyası gibi makyaj malzemelerine duyarlıysa besleyici özellikli transparan kaş ve kirpik maskarası da kullanabilirsiniz.
  • Yüzünüz için kullandığınız kil maskesi ya da cilt beyazlatıcı krem gibi ürün içeriklerinin özellikle kaşlarınıza da etki edebileceğini unutmamalısınız.

Erkek Kaş Bakımı İçin Hangi Ürünler Kullanılabilir?

Kaş - kirpik bakım serumlarının ve yağlarının tümü erkekler tarafından da kullanılabileceği gibi özellikle kaş şekillendirme konusunda hem kadınlar hem erkekler çeşitli ürünlere ihtiyaç duyabiliyor. Örneğin; kaş usturası, kaş makası, kaş jileti ya da kaş tarağı, bu ürünler arasında en çok öne çıkan seçenekleri oluşturuyor. Bunlar dışında özellikle kaşlarınız yoğun olarak dökülüyorsa cinsiyet fark etmeksizin kaş renginize uygun kaş boyalarını kullanabilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Boyası Çeşitleri Nelerdir?

Kaş ve kirpik boyaları, uygulandığı bölgede hem aralıksız hem doğal bir görüntü yaratmak amacıyla tercih ediliyor. Bu yüzden bu ürünlerin çeşitleri de kaş ve kirpik renklerine uygun biçimde şekilleniyor. En yaygın kaş ve kirpik boyası renklerini ise siyah, koyu kahve ve açık kahve tonları meydana getiriyor. Ayrıca kaş boyaları, renkleri dışında besleyicilik ve bakım gibi özelliklere bağlı şekilde çeşitlilik gösterebiliyor.

Kaş ve Kirpik Serumu Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kaş ve kirpik bakımının en temel ürünlerinden biri sayılan serumları satın alırken belirli ayrıntılara dikkat ederseniz çok daha verimli bir sonuç elde edebilirsiniz. Kaş ve kirpik serumu konusunda üzerinde durmanız gereken maddeler ise şu şekildedir;

  • Serumların tümü kaş ve kirpikler için faydalı olsa da mükemmel sonuç için ihtiyacınızı net şekilde belirlemeli ve ihtiyacınıza uygun bir kaş ve kirpik serumu tercih etmelisiniz.
  • Kaş ve kirpik bakımı doğal.katkısız içeriklerle de gerçekleştirebildiği için dilerseniz piyasadaki bitkisel içerikli kaş ve kirpik serumlarından da faydalanabilirsiniz.
  • Ayrıca serumunuzdan yüksek verim alabilmek adına yüzünüzü olduğu gibi kaşlarınızı da ölü derilerden arındırmalısınız. Bu sorunu en iyi peeling ürününü kullanarak çözebilirsiniz.
  • Kaş veya kirpiklere damlatılarak uygulanan serumların yanı sıra aplikatörlü serumlar da olduğu için satın almadan önce size uygun olan seçeneği belirlemelisiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.