Highlighter

Toplam 16 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Highlighter Nedir?

Highlighter, yoğun pigmentli aydınlatıcı özellikli bir üründür. Basit olarak ifade etmek gerekirse ürün uygulandığında güneş yansıması etkisi yaratır. Highlighter kelimesi haylaytır olarak telaffuz edilir, Türkçede "aydınlatıcı" olarak isimlendirilir. Cildi aydınlatmak, parlak ve ışıltılı bir görünüm elde edilmesi için kullanılır. Highlighterı yüzünün T bölgesine aydınlık bir görünüm kazandırmak, elmacık kemiklerine ışıltı kazandırmak için kullanabilirsin. Doğru ölçülerde kullandığında cildin taze ve ferah bir görünür.

Highlighter Nasıl Kullanılır?

Ürün yapısına bağlı olarak highlighter fırçası olarak geniş açılı yelpaze fırça, küçük boyutlarda yumuşak uçlu top fırça tercih edebilir ya da pratik olarak parmaklarını kullanabilirsin. Ürünü parmaklarını kullanarak uygulaman halinde daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.

Highlighterın etkisini göstermesi için öncelikle cilt tonunu eşitlemekle başlamalısın, cilt tonunu eşitlemek için CC ya da BB krem kullanabilirsin. Highlighter makyaj uygulamasını elmacık kemiklerine, kaşlarının üzerine, burnuna ince çizgi halinde, çene bölgenin ortasına, göz pınarlarına ve dudak üzerine uygulayabilirsin. Highlighterı yalnızca yüzüne değil aynı zamanda, kürek kemiği bölgesine, boyun bölgene de uygulayabilirsin. Uygulama bölgesine dekolte tercihine göre karar verebilirsin.

Highlighterın Önemi

Highlighterı doğru tekniklerle uygularsan, cildin aydınlık ve parlak görünüm kazanır. Fazla miktarda ürün uygulamanız halinde cildin yağlı görünüm kazanabilir. Cilt kusurunuz varsa, sorunsuz bölgeleri vurgulayarak dikkati aydınlık bölgelere çekerek kusursuz bir görünüm kazanabilirsin. Cildini soluk göstermekten kurtarır ve vurgulamak istediğin noktaları belirginleştirmeye yardımcı olur.

Highlighter Ürün Çeşitleri

Highlighterın toz, likit ve stick formda olmak üzere üç çeşit olarak üretilmiştir. Likit highlighterı sünger ya da fırça kullanarak uygulayabilirsin. Ancak ürünü direkt olarak cilde uygulamak yerine öncelikle bir palette ya da elinizde süngere ya da fırçaya dağıtman daha sağlıklı olacaktır. Toz formlu highlighter içerisinde çok fazla ışıltı ve yansıma barındırdığından dengeli kullanman gerekir. Gece makyajlarında hafif ıslak ve nemli görüntü yaratman için ideal bir üründür. Islak görünüm için fırçanı ya da süngerini ıslatarak ürünü uygulayabilirsin. Son olarak stick olan form ise pratik ve en kolay uygulanan çeşittir, elmacık kemiklerine yapacağın uygulamalarda başarılı sonuçlar verir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.