Kontür Paleti - Contour

Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Kontür Nedir?

Kusurlu olarak belirlediğin bölgelere gölge düşürüp, vurgulamak istediğin noktalara ışık vererek istediğin yüz hatlarına sahip olabilirsin. Bunu kontur ile yapman mümkün. Peki, tam olarak kontur ne demek?

Kontur, ciltteki kusurlu hatları örtmek ya da belirginleştirmek istenilen bölgeleri vurgulamak için kullanılan bir tür makyaj tekniğidir.

Kontür Nasıl Yapılır?

Kontür yapmak için öncelikle yüz hatlarını incelemekle işe başlamalısın. Cildin için uygun yapıda bir ürünü ve kullanışlı bir kontür fırçası yardımıyla istediğin yüz hatlarıyla ilgili koyu renk kontür çizgiler oluşturarak, yukarı yönlü olarak ürünü dağıtabilirsin. Örneğin, burnunu küçük ve kalkık göstermek istersen burnun üzerinden kaş başlangıcına kadar iki keskin çizgi oluşturarak, yanlara doğru ürünü dağıtabilirsin. Son olarak burnun en uç kısmının altına ince bir çizgi atarak burun hatlarını ortaya çıkarabilirsin.

Kontür uygulaması, cilt makyajının en önemli ayrıntılarından biri olarak sayılabilir. Kaşlarını belirgin hale getirebilir, kemikli yüz hatlarına sahipsen yüzünü daha ince göstermek için uygulamalar yapabilir, burnunu küçük gösterebilir ya da bakışlarına derinlik verebilir ya da uzun bir yüz şekline sahipsen kontür uygulaması ile daha yuvarlak hale getirebilirsin.

Kontür Ürün Çeşitleri

Kontür ürünleri likit, stick, krem ve toz formunda 4 farklı şekilde kullanılabilir. Cilt tipine göre ya da kullanım kolaylığına göre ürün tercihini karar verebilirsin. Krem formda olan ürünleri cildine uygulaman ve dağıtman daha kolaydır. Likit ve krem formdaki ürünler daha uzun ömürlü olur çünkü genel olarak bu ürünler yoğun renk pigmentlerine sahiptir. Kontür uygulamasına yabancıysan ilk denemelerini krem yapıdaki ürünlerle yapman daha sağlıklı olacaktır.

Toz ürünler, ton farklılığı sağlamak açısından daha kullanışlıdır. Kendine uygun kontür ürününü elde ederek, açılı bir fırça yardımıyla yüz şekline uygun çizdiğin çizgileri kolaylıkla dağıtabilirsin. Toz yapıdaki ürünlerin makyaj süngeri ya da pamuklu bir ürünle kullanılmadığını ve yalnızca fırça yardımıyla kullanıldığını unutmamalısın. Son olarak stick ürünlerle kontür makyaj uygulamasını tercih edebilirsin. Pratik ve kolay makyaj sevenler arasında oldukça popüler olan ürün kremsi bir yapıya sahip olduğundan cilde kolaylıkla yayılabilir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.