Yüz Temizleyici - Makeup Remover

Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Makeup Remover

Makeup Remover Nedir?

Makyaj temizleyici olarak da ifade edilen makeup remorver çeşitleri; ten, göz ve dudak makyajını cildine zarar vermeden nazikçe temizlemene yarayan ürünlerdir. Cildinin daima genç ve güzel görünmesi için bakım kremlerini ve makyaj malzemelerini uygulaman tek başına yeterli olmaz. Cildin gün boyu makyaj, toz, nem gibi etkenlere maruz kalır ve bu olumsuz etkileri yok etmen için cildini derinlemesine temizlemen önemlidir.

Makeup Remover Nasıl Kullanılır?

Kullandığın makyaj temizleyicinin çeşidi yapacağın işlemleri farklılaştırabilir. Örneğin, yağ bazlı bir ürün uyguluyorsan cildindeki makyajı sildikten sonra herhangi bir nemlendiriciye ihtiyaç duymadan temizleme işlemini bitirebilirsin. Jel bazlı bir ürün tercih ettiysen ıslak cildinde köpürterek kullanmalısın. Temizleme suyu kullanmayı tercih edersen bir pamuk yardımıyla cildini silerek temizleyebilirsin.

Makeup Remover Önemi

Sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsan ilk şart temiz bir ciltle uyanmak ve temiz bir ciltle uyumaktır. Gün içerisinde maruz kaldığın kötü hava koşullarından kaynaklı kirler ve makyaj kalıntıları cildindeki gözeneklere dolar ve gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Cildin bu şartlar altında kısa sürede yıpranır ve ışıltısını kaybeder. Gece uyumadan önce temizlenmemiş olan cilt, gece boyunca kendini yenileyemediği için yorgun ve solgun bir görüntü oluşur. Gece uyumadan önce cilt temizliğini tamamlaman ve hücre yenilenmesine katkıda bulunman son derece önemlidir.

Makeup Remover Ürün Çeşitleri

Makeup remover ürünleri cilt tipine ve kullanım tercihine göre farklılık gösterir. Cildin nem ve yağ dengesine uyumlu olarak ten,göz ve dudak makyajını temizlemeye yarayan ve cildin yağlı, kuru, karma, hassas olmasına göre kullanımı değişen ürünlerdir.

• Temizleme suları, yağ ve alkol içermediğinden yağlı cilt yapısındaki kişiler rahatlıkla kullanabilir. Cildin yağ ve nem dengesinin kurulmasına yardımcı olur.
• Temizleme yağları, ciltteki tüm yağı ve kiri temizler. Kuru ve nemini kaybetmiş ciltler için kullanımı uygundur. Göz makyaj temizleyici ürünler, yağ bazlı ya da yağ ve su olarak iki fazlı ürünlerden oluşur.
• Jel formda olan temizleyiciler, su ile birlikte kullanılır. Cilde ferahlık verir, yağlı ciltler için kullanımı uygundur.
• Temizleme sütleri, cildi nemlendirirken aynı zamanda genel olarak suya dayanıklı makyajın çıkarılmasında etkili ürünlerdir. Hassas ciltlerin kullanımı için oldukça uygundur.
• Temizleme kremleri, neme ihtiyaç duyan ciltlere bakım yaparak cilt temizliği sağlar.
• Köpük formunda olan temizleyiciler, hassas cilt temizliği için uygundur. Aynı zamanda cildin nem dengesini koruduğu için yağlı ciltler için tercih edilir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.