Mevsim geçişlerinde cildiniz için pratik bakım önerileri!

17 Eylül 2022
Mevsim geçişlerinde cildiniz için pratik bakım önerileri!

Mevsim geçişlerinde cildiniz için pratik bakım önerileri!

Mevsim geçişlerinde cildiniz için kullanabileceğiniz bazı önemli bakım ürünleri bulunuyor. Bu ürünler, hassas cilde zarar vermeyen ve kuruluğu önleyen özellikler olarak ön plana çıkıyor. Hepimiz kış aylarından yaz aylarına ya da sonbahardan bahara geçiş yaparken cilt sorunları yaşayabiliyoruz. Yüzümüz her zamankinden daha kuru ya da yağlı görünmeye başlayabiliyor. Doğal olarak bu durum rahatsızlık yaratıyor. Peki bu süreçte cilt bakımı rutinimizi nasıl oluşturmalıyız? Yaşamımızda nelere dikkat etmeliyiz?

Mevsim geçişlerinde cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Cildimizin her zaman bakıma ihtiyacı vardır. Önemli olan iyi analiz etmek ve ihtiyaçları karşılayacak nitelikte bir rutin yaratmaktır. Cilt kuru ise aktif bir nemlendirici kullanmak, yağlı ise cilt bakımı ürünlerini sebum dengeleyici şekilde seçmek gerekir. Cildi gerçekten tanıyıp analiz ettiğinizde ve sorunları onarıcı ürünleri kullanmaya başladığınızda çok daha sağlıklı görüneceğini sizde fark edeceksiniz. Genel cilt bakım ürünü önerileri dışında bazı dönemlerde cildimizde değişiklikler meydana gelir. Örneğin havaların soğumaya başlaması kuruluk problemi yaratabilir. Cildiniz solgun ve pullanmış bir görüntü oluşturabilir. Bu gibi durumlarda makyajda da istenilen etkiyi almak mümkün olmaz. Tüm bu sebepler ile kış dönemlerinde nemlendiricinizin yoğunluğu arttırmak, su tüketimini arttırmak ve peelingi ön planda tutmak büyük yarar sağlayacaktır. 

Peeling, kuruma sebebiyle oluşan ölü deriyi uzaklaştırmanıza yardımcı olur. Bu işlemin ardından nemlendirici kullanmak yüzünüzü neme doyuracaktır. Kış sürecinde su tüketimini yükseltmek de kuruluğa engel olacaktır. 

Tıpkı kış ayında olduğu gibi yaz aylarına eriştiğinizde yüzünüzde normal düzeyden fazla bir yağlanma olduğunu fark edebilirsiniz. Yaz ve ilkbahar mevsimlerine geçişlerde, havaların ısınmasıyla birlikte cilt yüzeyindeki sebum miktarı artış gösterebiliyor. Buna bağlı olarak siyah nokta oluşumu ve geniş gözenek görünümü de artabiliyor. Ayrıca bu dönemlerde cilt daha fazla UV ışınına maruz kalıyor. Bu da leke görünümü oluşumuna zemin hazırlıyor.

Mevsim geçişlerinde hangi nemlendirici krem kullanılmalı?

Güzel yaz günlerinde yüzünüzün fazla yağlanıyor olması, tüm yazı yanınızda bir pudra ile geçirmenize yol açabilir. Bu gibi cilt sorunları yaşamamak için mevsim geçişlerine dikkat etmeli ve gerektiği durumda dönemsel ürün değişiklikleri yapmalısınız. Sebum dengesizliği için yağlı ciltlere özel tonikler kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam olarak düzenli kullandığınızda dengeyi daha kolay sağlayacaksınız. 

Nemlendirici kullanımı, cildin doğal dengesini koruyabilmek için dört mevsim önem taşıyor. Fakat nemlendirici tercihi yaparken cildin ihtiyaçlarını da göz ardı etmemek gerekiyor. Sonbahar ve kış aylarında ekstra nemlendirici kullanımına dikkat çekilmeli. Çünkü sert hava koşulları nedeniyle cilt daha fazla nem kaybı yaşıyor. Bu durum da pürüzlü bir görünüme neden oluyor. Sizde aynı problemi yaşıyorsanız daha yoğun kıvamlı kremlere yönelebilirsiniz. Önerilere ihtiyaç duyuyorsanız New Well Yoğun Onarıcı Gündüz Serumu ve Derma Gelişmiş Onarıcı Krem, sizlere profesyonel bir destek sunacaktır!

 

Hyaluronic acid içeren gündüz serumu cildi nemlendirerek, cildin daha sıkı ve genç görünmesine yardımcı olur. İçeriğindeki C Vitamini ile cilt lekelerini açmaya ve siyah noktaları önlemeye karşı etkilidir. Tüm yüz ve boyun bölgesi için kullanılabilir. 

Derma Onarıcı Krem ise cilt bariyerinin nem kaybına karşı direncini artırmaya yardımcıdır. Hyaluronic Acid içeren gece kremi, gece boyunca cildinizi nemlendirir, kırışıklıkları azaltır. İçeriğindeki Argan yağı ve Vitamin B3 ile cildi besler ve aydınlık verir. Yumuşak yapısı ile kolay emilir.

Sizde cildinize hak ettiği değeri vermek ve mevsimsel geçişlerde hassasiyet yaşamasını önlemek için bu pratik cilt bakım ürünlerini inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı ve profesyonel cilt bakımı için newwell.com.tr web adresini takipte kalın!

Mevsim geçişlerinde cildiniz için pratik bakım önerileri neler olmalı? Hangi nemlendirici krem seçilmeli? Detayları sizler için sıraladık!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.