Mükemmel Cilt Bakımının Sırları

11 Mayıs 2023
Mükemmel Cilt Bakımının Sırları

Mükemmel Cilt Bakımının Sırları

Yepyeni bir yılın ilk ayını geride bırakmaz üzereyiz. Gülümsememiz ile göz kamaştırmak ve fresh görünüm ile daima iyi hissetmek için cilt bakımına özen göstermemiz gerekiyor.  Peki mükemmel cilt bakımı elde etmek için nelere dikkat etmek gerek? En iyi cilt bakımı sırlarını sizler için bir araya getirdik…

Cildimize iyi baktığımızda çok daha canlı, temiz ve parlak göründüğünü hissediyoruz. Bunun nedeni ihtiyaçları doğru belirleyebilmek. Herkesin cilt yapısı birbirinden farklı olduğu için cilt bakım ürünleri içerisinde favorileri de değişkenlik gösteriyor. Yağlı cilde sahip kişiler matlaştırıcı etkili ürünleri severek kullanırken, kuru cildi olanlar nem bombası yaratacak bakım ürünleri araştırıyor. Bu nedenle mükemmel cilt bakımının bir numaralı sırrı yüzünüzü iyi analiz etmek! İhtiyaçlarını doğru belirlemek ve ürün seçimlerinde içeriğe özen göstermek. 

Porselen gibi bir cilt elde etmek için ne yapmalı?

Bunun için dikkat edilmesi gereken ilk şey cilt temizliği. Makyaj yapmıyor olsanız dahi cildiniz yağlanma, kirli hava ya da benzeri faktörler ile kirlenir. Bu nedenle yüzünüzü mutlaka kirden arındırmalı ve haftalık peeling ile ölü derilerin uzaklaşmasını sağlamalısınız. Cildiniz ancak düzenli temizlik ile akne – sivilce ya da siyah noktalardan arınabilir. Derinlemesine temizlik sağlanmayan ciltlerde gözenekler tıkanır. Dolayısı ile kullandığınız onarıcı ürünlerin etkisi azalır. Cildinizi her gün yatıştırıcı bir jel ile yıkamalı ve ardından tonik ile tam temizlik sağlamalısınız. Tonik seçimlerini cildinizin hassasiyeti ve ihtiyaçlarına göre belirleyebilirsiniz. Örneğin cildiniz yıkama jeli ile fazla kuruyorsa nemlendirici etkili hyalüronik asit içeren tonikler kullanabilirsiniz.

Yüz temizleme jel için önerilere ihtiyaç duyuyorsanız “New Well Leke Karşıtı Cilt Temizleyici” ürününü incelemenizi tavsiye ediyoruz. Formülünde bulunan kenevir tohumu yağı ile cildi yeniden yapılandırmada, pürüzsüz ve yumuşak olmasında etkilidir. Hızlı arındırılan formülü ile cilt daha temiz, konforlu ve taze hisseder.

Işıltılı cilt için hangi cilt bakım ürünleri kullanılmalı?

Temizliğin ardından cildinizin doğal ışıltısını ortaya çıkarabilmesi adına nemlendiriciye ihtiyacınız olacak. Yüzünüz yeteri kadar nemlenmediğinde cansız ve donuk görünmeye başlar. Bu sebeple cilt temizliğinin sonrasında mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Yüzünüz fazla kuru ise sadece nemlendirici yeterli gelmeyebilir. Bununla birlikte serumlar ya da yüz maskelerinden destek alabilirsiniz. Cilt serumlarında leke karşıtı ürünler kullanırsanız nemlenme ile beraber cilt lekelerini de onarabilirsiniz. Bunun için Kenevir Yağı Özlü Cilt Serumu ürününü inceleyebilirsiniz. 

New Well cilt bakım serumu özel formülünde bulunan aktifler sayesinde (kenevir tohumu yağı, lipozomlanmış vitamin C, prebiotics ve hyalüronik asit) cilt tonu eşitsizliklerinin giderilmesi ve cildin yenilenmesini sağlar. Aydınlık bir görünüm kazandırır. Peki nasıl kullanılır? Günde bir defa akşam olmak üzere, avucunuza damlattığınız 2-3 damla serumu masaj yaparak temiz ve kuru cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizin serumu emmesi için bir süre beklemeyi unutmayın.

Doğal cilt güzellik sırları nelerdir?

Cildinize doğal içerikler ile destek olmanız olası sorunların önüne geçecektir. Doğal yağlar ve besleyici içerikler, yüzünüzde herhangi bir alerjen faktörü bulunmuyorsa daha kısa sürede etki etmeye başlar. Kendinize bir cilt bakım seti yaratırken ürünlerin doğal olmasına ve SLS ya da paraben gibi zararlı içeriklerin yer almamasına özen göstermelisiniz.

İyi bir cilt bakımı için olmazsa olmaz tüm detayları sizlerle paylaştık. Blog yayınlarımızı takip etmeyi unutmayın. Yeni ürünleri ve indirim seçeneklerini değerlendirmek için newwell.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Mükemmel cilt bakımının sırlarını öğrenmeye ne dersiniz? Daha canlı ve parlak bir cilt için doğal güzellik sırlarını inceleyebilirsiniz.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.