Mükemmel kaşlara kavuşmanın 2 önemli yolu!

24 Ocak 2022
Mükemmel kaşlara kavuşmanın 2 önemli yolu!

Mükemmel kaşlara kavuşmanın 2 önemli yolu!

Yüzünüzün ve hatlarının ön plana çıkmasında büyük bir görev üstlenen kaşlarımız, çoğu zaman şekillendirme aşamasında bizleri zorlayabiliyor. Fakat şekillendirme için her zaman vakit bulmak mümkün olmuyor. Bu nedenle mutlaka kaş bakımı yapmalı ve destekleyici ürünler kullanmalıyız.

Dönemin kaş trendlerinde doğal ve kalın görünüm ön planda. Geçtiğimiz yıllarda ise ince ve tüm keskin noktaları belirgin olacak şekilde doldurulan kaşlar kullanılıyordu. Bu görünüm, doğallığı ortadan kaldırdığı için zamanla yukarı doğru taranan ve boşlukları doldurularak kamufle edilen kaşlar makyaj tekniklerindeki yerini aldı diyebiliriz.

Kaş tarama uygulaması yaparken bilmeniz gereken hususlardan en önemlisi öncelikle aşağı doğru tarama işlemi sağlamak. Birçok kadın kullandığı kaş jellerinde belirli bir süre sonra düşme yaşamaktan şikayetçi oluyor. Bunun en önemli nedeni kaş tarağına jeli alarak direkt yukarı doğru taramak. Öncelikle kaşları aşağı doğru tarayıp jelin nüfuz etmesini sağlamalısınız. Ardından yukarı doğru sabitleme yapabilirsiniz. Bu şekilde kaşlarınızın duruşunun bozulmadığını siz de keşfedeceksiniz!

Doğal kaş görünümünü destekleyin!

Profesyonel bir görünüm için tercih edebileceğiniz en iyi ürünlerden biri New Well transparan kaş ve kirpik maskarası. Bu ürün hem şekillendirme hem de tarama noktasında size yol gösterecek. İçerisinde kirpikleri besleyen, güçlendiren ve bakım yapan B5 Vitamini bulunuyor. Maskara altına uygulanan bir ürün ve tarama işleminin yapışmadan gerçekleşmesini sağlıyor. Böylece düzgünce yukarı doğru şekillendirilmiş ve doldurmaya hazır kaşlara sahip oluyorsunuz.

Kaşların yüze kazandırdığı estetik görünüm tartışılmaz bir gerçek. Hatları hafifçe vurgulanan ve yüze dinçlik kazandırmak için yukarı doğru taranan kaşlar bir anda görünümün olumlu boyutta iyileşmesini sağlıyor. Bu nedenle makyaj temizlemeyi ihmal etmediğimiz gibi kaş bakımını da göz ardı etmemeliyiz. İçerisinde değerli yağlar bulunan bakım ürünlerine yönelebilir veya soğuk sıkım yağlar ve kaş maskarası ile uygulama yapabilirsiniz.

Kaşları dökecek uygulamalardan kaçının!

Kaşları taramak için bazen bir fırça ve saç spreyinden yardım alınabiliyor. Bu oldukça zararlı bir yöntem. Anlık olarak günü kurtarma eğilimi olarak görülse de saç spreyleri kaşları fazlasıyla döküyor. Bu sebeple kaş waxı ya da sabitleyici sabunlar kullanmanız gerekir. Kaşlarınızı sabitlediniz ve boşlukları doldunuz. Bu aşamadan sonra ufak birkaç dokunuş ile sonucu daha profesyonel hale dönüştürebilirsiniz.

İlk dokunuşu kaş kavisinin altını aydınlatmak ile yapmanız mümkün. Kaş kavisi yüzü çerçeveleyen önemli bir nokta. Kaşlarınızı doldurduktan sonra kaş kavisinin altını bir highlighter ile parlatın. Bu teknik, kaşların yukarı kalkık görünmesine yardımcı olacak. Aynı zamanda göz makyajınızı ön plana çıkaracak. Kaş kavisini aydınlattıktan sonra göz pınarlarına da küçük uçlu bir far fırçası ile dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu adımlar bir anda daha canlı ve dinamik görünmenizi sağlayacak.

Mükemmel kaşlara sahip olmak için bakım yağı ya da kaş serumu kullanmak, kaşları taramak ve uygun kaş sabitleme ürünlerini tercih etmek önem taşıyor. Bu adımları düzenli olarak uyguladığınızda ve doğru şekillendirme tekniklerini kullandığınızda istediğiniz görünüme ulaşabilmeniz mümkün. Doğal içeriğe sahip ve dökülmeyi önleyecek kaş ürünleri için araştırma yapıyorsanız New Well ürünlerini inceleyebilirsiniz. Kaş boşluklarını doldurabilmek için kaş farı ve kaş kalemi ürünlerine göz atabilirsiniz. Aynı zamanda transparan kaş maskarası ürününü bakım rutininize mutlaka ekleyin! E vitamini ve B5 vitamini içeren bu ürün, kaşların bakımı ve doğru taranması için sizlere oldukça yardımcı olacak.

Kaş bakım ürünleri ve diğer profesyonel kozmetik ürünlerini uygun fiyat seçenekleriyle kolayca satın almak için newwell.com.tr adresini takipte kalın!

KAŞ ÜRÜNLERİMİZE GÖZ ATIN!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.