Özel Gün Makyajı Nasıl Yapılmalı?

20 Mart 2021
Özel Gün Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Özel Gün Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Özel günlerde tüm kadınlar mükemmel görünmek ister. O gün gelmeden önce cildi hazırlamak, nemlendirmek ve yüz hatlarına uygun makyaj modellerine yönelmek son derece önemli. Siz de yüz hatlarınızı tanıyıp doğru ürünleri tercih ettiğinizde özel günler için makyajınızı kendiniz yapabilirsiniz. Peki bunun için hangi makyaj malzemelerini kullanmak gerekiyor?, Özel gün fondöteni nasıl seçilmeli? Tüm soruların yanıtına içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Özel gün makyajı nasıl yapılır?

Özel günlerde daha iddialı ve yoğun makyaj stilleri ön plandadır. Tabii burada özel günün niteliği de dikkate alınmalıdır. Düğünler, davetler ya da bunun gibi farklı organizasyonlarda ten ve göz makyajı büyük önem taşır. Eğer yaz aylarında bir özel güne katılacaksanız ürünleri kesinlikle suya dayanıklı olarak belirlemelisiniz. Böylece gün içerisinde sıcak hava ve nem etkisi ile dağılma yaşanmaz. Ancak kış aylarında bir özel gününüz bulunuyorsa yoğun kapatıcı etkili bir fondöten ve sabitleyici pudra size yardımcı olacaktır.

Özel günlerde göz makyajını yoğun kullanıyorsanız dudaklarınızda nüde renkli rujlar tercih etmeniz doğallığı desteklemenizi sağlayacaktır. Fakat sade bir göz makyajı düşünüyorsanız iddialı renkte bir ruj, makyaj stilinizi vurgulamanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle yüzünüzü tanıyarak makyaj modelini buna yönelik belirlemek, izleyebileceğiniz en doğru yoldur.

Özel gün makyaj malzemeleri nelerdir?

Özel gün makyaj malzemeleri yukarıda da belirttiğimiz üzere dönemlere ve özel günün niteliğine göre değişkenlik gösterir. Fakat iyi derecede kapatıcılık sunan bir fondöten, makyaj bazı, maskara, sabitleyici pudra, göz farı, sabitleyici sprey ve ruj özel gün makyajlarının vazgeçilmez ürünleri içerisindedir. Maskaranın yoğun siyah tercih edilmesi ve suta dayanıklı olması özen gösterilmesi gereken bir husustur.

Özel gün fondöteni nasıl seçilir?

Özel günlerde tüm kadınlar yüzlerinin tek ton ve belirgin olmasını ister. Bunun için ten makyaj ürünleri belirlerken hassas davranılmalıdır. Yüzde dağılma yapmayan, pul pul görünmeyen, cilt ile kolay bütünleşen ve canlılık vaad eden fondötenlere yönelmek gerekir. Cilt tipiniz yağlı ise mat bitişli fondöten kullanarak parlama oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Fakat kuru bir cildiniz var ise canlı ve ıslak bitişli fondötenler kullanmalısınız. New Well fondöten çeşitleri, her cilde uygun ürünler ve yoğun kapatıcı etki ile özel günlerde sıklıkla tercih edilen ürünler içerisindedir. Geniş ton skalası ile kendi cilt renginize en uygun ürünü kullanabilirsiniz.

New Well kalıcı makyaj malzemeleri nelerdir?

New Well yalnızca fondöten değil birçok kozmetik ürününde kalıcı özellikleri ile dikkat çeker. Siz de kalıcı fondöten, bb krem, maskara ve kaş ürünleri ile özel gün makyaj stilinizi taçlandırabilirsiniz. Ten makyajı için fondöten sizler için de en önemli seçenek ise Derma Make-up Cover kapatıcı fondöten ürününü inceleyebilirsiniz. Bu ürün yüz çizgilerini ve kazayağı görünümünü yok ederek ciltte porselen bir görünüm elde etmenizi sağlar. Sarı ve pembe alt tonları sayesinde her ten rengine uyum sağlayarak cildin doğal görüntüsünü kazanmasına yardımcı olur. Üstelik ürünü yalnızca yüzünüze değil vücudunuzda kapatmak istediğiniz diğer alanlara da uygulayabilirsiniz. (Dövme kapatma, leke izlerini yok etme vb.)

New Well özel gün makyajı önerileri

New Well özel gün makyajı önerileri için blog sayfasını takip edebilir ve yeni stiller keşfeder iken makyaj tekniklerini nasıl uygulamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. İndirim sekmesini takip ederek makyaj çantanızın eksiklerini tamamlarken mükemmel görünmenin keyfini çıkarın!

Uygun fiyatlı özel gün makyaj malzemeleri, özel gün fondöteni, özel gün kozmetik ürünleri ve daha fazlası newwell.com.tr’de.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.