Pudra fırçası ve cilt pudrasının kullanım alanları

10 Ekim 2022
Pudra fırçası ve cilt pudrasının kullanım alanları

Pudra fırçası ve cilt pudrasının kullanım alanları

Pudra fırçası, makyajı sabitlemeye yarayan ve parlamanın önüne geçmeyi sağlayan harika bir makyaj aksesuarıdır. Hepimiz makyajda birçok fırça ve süngeri farklı işlemler yapmak adına tercih ederiz. Pudra fırçası da bu seçimlerden biridir. Peki makyajda pudra neden kullanılır? Pudra fırçaları ile nasıl uygulama yapılmalı? Ciltte pudra sürülmesi gereken alanlar nelerdir? Bugün sizler için detaylı bir pudra analizi oluşturduk! İşte tüm detaylar…

Pudra, kompact bir üründür. Sıkıştırılmış ve toz şekilde ambalajlanmıştır. Tıpkı allıklar gibi kapaklı bir kuru içerisinde barınır. Makyajı sabitlemek, parlamaları önlemek ve ten ürünlerinin cilt çizgilerine dolmasının önüne geçmek amacıyla her makyaj çantasında yer almıştır. Tabii her kadın bambaşka bir çeşidini kullanıyor olabilir. Transparan pudra, toz pudra, ışıltılı pudra ya da sıkıştırılmış pudra… Peki senin seçimin hangisi?

Cilt pudrası çeşitleri ve kullanım şekilleri

Öncelikle farklı çeşitlerin kullanım noktalarına değinelim. Sıkıştırılmış pudra cilt rengindedir ve farklı tonları bulunur. Bu ürün fondöten yerine de kullanılabilir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz ve sıvı ten ürünleri cildinizde çok yağlanma yapıyorsa kompact pudralar vazgeçilmez seçeneğiniz olacaktır. Aynı zamanda bu ürünü fondöten üzerine ipeksi görünüm sağlamak ve maksimum leke gizlemek için de kullanabilirsiniz. Tabi sonrasında tek tok bir cilt elde edileceği için mutlaka kontür ve allık ile desteklemeniz gerekir. 

Renkli pudraların ciltlere özel renk tonları bulunur. Lekeleri gizlemek, sivilce izlerini hafifletmek ve renk eşitsizliklerini yok etmek için tercih edilir. Makyaj yaparken fondöten kullanmak size göre değil ise iyi bir nemlendiricinin ardından lekelerinizi renkli pudralar ile yok edebilirsiniz. Bu pudralar daha çok pudra süngeri ile uygulanmalıdır. 

Bu konuda öneriye ihtiyaç duyuyorsanız New Well porselen makyaj pudra serisini inceleyebilirsiniz. Porcelain Make-Up Powder, bir pudradan hem kapatıcılık, kalıcılık hem de fondöten gibi kremsi ve yumuşak doku beklentisi olanlar için ideal bir üründür. Farklı cilt tonlarına mükemmel uyum sağlayan renk seçenekleri ve pratik ambalajıyla da avantaj yaratır. Öncelikle karma ve yağlı cilt tipleri olmak üzere tüm cilt tipleriyle kolayca bütünleşir. Bu sayede gün içinde kapatıcılığını ve kalıcılığını yitirmeden sağlıklı ve doğal görünen ten makyajına sahip olabilirsiniz. Ayrıca yüksek pigmentasyon içeren bu porselen makyaj pudrası, kremsi dokusu ile kolayca uygulanarak cilt üzerinde kalıp gibi, soluk görünmez.

Trasnparan pudra, dönemin popüleritesi yüksek makyaj ürünüdür. Göz makyajının altına zemin oluşturmak, göz altı kapatıcı işleminin ardından sabitlik sağlamak ve çizgilere dolmayı önlemek adına en iyi seçenektir. Beyaz renkte görünen bu yüz pudraları, cilde uygulandığında transparanlaşıyor ve rengi değiştirmiyor. Eminiz ki daha önce transparan pudra kullanmadan göz makyajı yaptığınızda farın ne kadar zor dağıtıldığını fark etmişsinizdir. Transparan pudra fırçası ile tüm göz kapağına uygulama yapıldığında göz farınız çok daha kolay sürülüyor ve buğulu bir şekilde yayılıyor. Aslında makyajı çok daha profesyonel gösteriyor diyebiliriz.

Pudra fırçası ve süngeri 

Pudra uygularken bazı ürünlerde sünger, bazılarında ise pudra fırçası kullanmak gerekir. Örneğin porselen makyaj gibi tüm cilde uygulayacağınız pudralarda sünger kullanmanız gerekir. Ancak koyu kompact pudralar alıp kontür işlemi yapacaksanız ya da göz altını sabitlemek için transparan pudra kullanacaksanız mutlaka fırça tercih etmelisiniz. Bunun için uygun fiyatlı pudra fırçaları önerilerine ihtiyacınız var ise New Well Derma AK-36 ürününü deneyebilirsiniz. Yumuşak kıl yapısı ile mükemmel dağıtıcılık sağlar. Makyaj fırçalarında daha renkli seçenekleri kullanmayı seviyorsanız Kahve pudra ve allık fırçasını da deneyebilirsiniz. 

Cilt pudrası nerelerde kullanılır? Hangi alanda pudra fırçası, hangilerinde pudra süngeri kullanılmalı? Uygun fiyatlı tüm seçenekler için tıklayın.

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.