Kadın ve Erkek Doğal Saç Bakımı

UJK.jpg (159 KB)

Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
Sırala
Filtrele
Filtrele

Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır: Saç Bakımı Malzemeleri Nelerdir?

Sağlıklı saçlar hem kadınlar hem de erkekler için önem taşır. Saçlara iyi bakmanın koşulu ise öncelikle dengeli beslenmek, tüm vitamin ve mineralleri vücuda doğru oranlarla almaktan geçer. Saçların ihtiyacı olan bakımı sağlamak için saç tipi ve saç derisine uygun şampuan, saç bakım yağı, saç serumu, saç kremi gibi ürünleri kullanmalısınız. Ayrıca düzenli olarak saçlarınıza keratin bakımı ve diğer doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Saçların sağlığı; düzenli beslenme, hava ve bulunulan ortam koşulları, sigara kullanımı ve yıkama suyunun sıcaklığına bağlı olarak değişim gösterir. Kirlenen ve yıpranan saçlar için kimyasal içeriği az olan doğal içerikli saç bakım ürünleri tercih edilebilir. Şampuan sonrası saç kremi ve düzenli aralıklarla saç serumu kullanımı, saçlara canlılık ve güç kazandırır. Saç bakımı için özel olarak tasarlanan farklı ürünler arasından saç tipine ve saç derisinin yapısına uygun olan bakım ürünleri tercih etmek saç sağlığı için önemlidir. Örneğin alerjik bir yapıya sahip ve saç derisi sorunları yaşayanlar hassas cilt yapısına uygun düşük kimyasal madde içeren bir ürün tercih etmelidirler. Kuru saç derisine sahip kişiler ise nem takviyeli saç maskelerini, hacim verici ürünleri ve çeşitli saç bakım yağlarını kullanabilir. Kalitesi ve yenilikçi teknolojileri kozmetik sektörüne uygulamasıyla tanınan New Well markasının saç bakım ürünleri arasından saç tipinize uygun ürünleri satın alabilir, daha güçlü ve daha canlı saçlara sahip olabilirsiniz. 

Saç Bakımı Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Saç bakımı ürünleri alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bazıları şunlardır;

  • Saç bakımı ürünlerinin seçimi ve kullanımı kişisel olmalıdır. Saç yapısı ve saç derisi özellikleri baz alınarak ürün tercih edilmelidir.
  • Çok köpüren ürünlerin içeriğinde çok fazla kimyasal yer aldığından, saç bakım ürünlerinin içeriğine dikkat edilmelidir.
  • Saç bakım ürünlerinin içerisinde paraben maddesinin yer almamasına özen gösterilmelidir. Saç yapısının pH dengesinin bozulmaması için saç derisine zararlı etken maddeler barındıran ürünler tercih edilmemelidir.
  • Saç yapısının bozulmaması için şampuan ve saç kreminin ayrı olduğu ürünler tercih edilmelidir.
  • Saçın kabarmasını önlemek için elektriklenmeyi önleyici şampuanlar, saç kremleri ve saç serumları tercih edilebilir.

Erkek Saç Bakımı İçin Hangi Saç Bakım Ürünlerini Kullanmalısınız?

Erkeklerin ve kadınların saç yapıları ve saç derisi problemleri farklılık gösterir. Erkeklerin genel olarak mücadele ettiği problemlerin başında saç dökülmesi ve kepeklenme sorunu gelir. Saç derisindeki hücreleri hareketlendiren ve kılcal damar dolaşımını arttırmaya yönelik saç serumu kullanmaları ve düzenli uygulamaları oldukça yararlıdır. Kepek önleyici ürünler kullanılırken yıkama suyunun ısısına dikkat edilmelidir. Yüksek dereceli sıcaklıklarda saçları yıkamak, saç derisinde pul pul dökülme ve çabuk yağlanma gibi sorunlara yol açabilir. 

Erkek Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Hangi Ürünleri Kullanmalısınız?

Uzun saç bakımı erkek ve kadın saç yapılarına özel farklı içerikteki ürünlerle yapılır. Uzun saçlı erkekler şampuanlama işleminden sonra muhakkak saç tiplerine özel içeriğe sahip saç bakım kremleri kullanmalıdır. Saç bakım kremleri, saç tellerini güçlendirir ve kırılmasını önleyerek sağlıklı uzamasını sağlar. Saç köklerini nemlendirmek için haftada bir ya da iki kez saç bakım maskesi kullanılabilir. Saçlarını uzatmak isteyen erkekler saç dökülmesinin önüne geçerek sağlıklı saç uzatmak için belirli aralıklarla saç bakım serumundan faydalanmalıdır. New Well hızlı uzama etkili saç maskesi sağlıklı saç uzatmak isteyenler için ideal bir üründür.

Kıvırcık Saç Bakımı İçin Ürün ve Bakım Önerileri Nelerdir?

Kıvırcık saça sahip olanlar saçın nem dengesini koruyan, elektriklenme ve kabarmayı önleyici ürünler tercih etmelidir. Saçı nemlendirmek, kolay taramayı sağlar ve kabarmayı önler. Nemi hapseden saç telleri sağlıklı ve hacimli görünür. Kıvırcık saçlı olan kişiler şampuan sonrası saç bakım kremi kullanmalıdır. Kolay şekil vermek için fön sularından faydalanılabilir. Permalı saç bakımı hassasiyet gerektiren işlemlerden biridir. Şampuan sonrası elektriklenmeyi önleyici kremler kullanılabilir ve saç yapısına zarar vermeden hafi ısılı kurutma esnasında şekil verilebilir.

New Well Doğal Saç Bakımı Ürünleriyle Saç Bakımı

Saç dökülmesi, kepeklenme ya da saç uçlarının kırılması gibi problemler doğal saç bakımı yapılarak kolaylıkla çözülebilir. New Well saç bakım seti kullanarak doğal bir bakım yapılabilir. Şampuanlama sonrası saçın nem dengesini koruyan New Well saç bakım yağları aynı zamanda saçların kolay taranmasını sağlar.

Doğal Saç Bakımı İçin Yağlar Nelerdir? Ürünlerimizde Hangi Yağlar Bulunur?

Saç bakımı doğal içerikli ürünlerle yapıldığında daha etkili olur ve sağlıklı sonuçlar elde edilir. New Well Bioenergy serisi ile daha sağlıklı, bakımlı ve hacimli salara kısa sürede kavuşabilirsiniz. New Well'in doğal içerikli saç bakım ürünlerinde argan, macademia, avokado ve ayçiçek yağının yanı sıra kolajen, keratin ve biotin de bulunur.

Kuru Saç Bakımı ve Yıpranmış Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kuru ve yıpranmış yapıdaki saçlar için, saç keratin bakımı oldukça faydalıdır. Kuru saçlarda şekillendirme yapılırken ısının etkisiyle saçlar daha da yıpranır. Fön çekimi sırasında saçların yıpranmasını önlemek için fön suyu kullanımı faydalı olur. Kuru ve yıpranmış saçlara sahip olanlar saçlara ve saç derisine nem yüklemesi yapmalı ve nemlendirici etkili saç kremleri kullanmalıdır. 

Saç Bakımı Kadın İçin Hangi Ürünleri Kullanmalısınız?

Saç dökülmesi, saç uçlarının kırılması, saç derisi problemleri, saçların yavaş uzaması gibi sorunlar düzenli saç bakımı yapılarak çözülebilir. Peki, uygun saç bakımı nasıl olmalı.? Saç yıkama esnasında ve sonrasında yapılacak birkaç basit bakım işlemi saçlara parlak görünüm kazandırarak sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Saç tipine uygun şampuan seçimi saç bakımının temel şartlarından biridir. Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar saç köklerini güçlendiren saç serumları kullanabilir. Kuru ve yıpranmış saçlara sahip olanlar ise saç bakım yağı kullanarak kısa sürede sağlıklı saçlara kavuşabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.