Sadece göz kalemi ile mükemmel gece makyajı yapın!

03 Mart 2022
Sadece göz kalemi ile mükemmel gece makyajı yapın!

Sadece göz kalemi ile mükemmel gece makyajı yapın!

Göz kalemi ile makyaj yapmanın mükemmel teknikleri olduğunu biliyor muydunuz? Birçok kişiye göre eski zamanda kalan göz kalemleri, aslında makyajda görünüm olarak büyük etkiler yaratmanızı sağlıyor. Sadece göz kalemi ile mükemmel bir gece makyajı yapabilir ya da dilerseniz günlük makyajınız için sonucu çok daha profesyonel gösterecek uygulamalara başvurabilirsiniz. Peki göz kalemi ile makyaj yapmanın teknikleri nelerdir? Akmayan göz kalemi için hangi ürünleri kullanmak gerekir? Hepsini sizler için yanıtladık!

Göz kalemi nasıl sürülür?

Göz kalemi, genellikle siyah ve kahve renklerin tercih edildiği ve göz içi ile birlikte dışına da uygulama yapılabilen bir kozmetik üründür. Pratik olması ve gözlere derinlik kazandırması, göz kalemlerini makyajda cazip kılar. Günümüz makyaj trendleri içerisinde eski moda olarak ifade edilse de gözü çevrelemek ve baskın olmasını sağlamak için en iyi seçenektir. Gündüz makyajı yaparken kahve, krem, yeşil, mavi gibi tonlara yönelebilirsiniz. Bunun dışında gece makyajı yapmak istiyorsanız ve gözlerinizde buğulu dokunuşlar olsun istiyorsanız siyah bir göz kalemi size birçok stil sunacaktır.

Öncelikle göz kalemi ile makyaj yaparken göz şeklinizi iyi tanımalısınız. Eğer küçük gözleriniz var ise ya da göz kapaklarınız düşük görünüyorsa kesinlikle göz içine kalem sürmemelisiniz. Bu işlem gözlerinizi daha da küçük gösterecektir. Göz içine kalem sürmek yerine yumuşak uçlu siyah göz kalemini gözlerin dış köşesine eyeliner gibi çekebilir ve bir fırça ile dağıtabilirsiniz. Böylece göz şekliniz yukarı doğru V şeklini alacaktır. Bir anda düşük göz yapınızın çok daha dinç göründüğünü fark edebilirsiniz.

Kolay göz kalemi nasıl çekilir?

Göz kalemi çekmeyi kolaylaştırmak için kalemin ucunun sivri olmamasına özen göstermelisiniz. Bu hem gözlerinize zarar verir hem de sizi doğal görünümden epey uzaklaştırır. Göz kalemi sürerken eliniz ile gözünüzü alt tarafa çekmeyi bırakmalısınız. Bunun yerine kalemi gözün en dış köşesine yerleştirmeli ve göz uzunluğu boyunca uzatmalısınız. Böylece saniyeler içinde kolay göz kalemi çekebilirsiniz.

Göz kalemi ile gece makyajı

Bir akşam davetine katılacaksanız ve makyaj yapmak için yeterli süreniz yoksa bir göz kalemi, allık ve ruj sizin en iyi yardımcınız olacaktır. Göz kalemini kirpiklerinizin üst dibine basitçe sürün. Burada eyeliner gibi net çizgiler oluşturmanıza hiç gerek yok. Dağınık olarak oluşturduğunuz çizgiyi boş bir far karıştırma fırçası ile yayın. Yayma işlemini yaparken fırçayı şakaklara hiza alacak şekilde hareket ettirin. Bu sayede gözlerinizde buğulu bir etki oluşacaktır. Dış köşelere vurgu yapmak için yine kirpik dibine göz kalemi ile hafif dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu teknik, rimel sürerken oluşan ve göz kapağına bulaşan kısımları da kamufle etme konusunda oldukça başarılıdır.

Gözleri büyük göstermek için göz kalemi nasıl sürülür?

Göz kalemi ile makyaj yaparken mevcut göz yapınızı daha da büyük göstermek istiyorsanız mutlaka ten rengi bir göz kalemine sahip olmalısınız. Göz içine ten rengi göz kalemi ve üst kirpiklere ise siyah göz kalemi ile ince bir çizgi oluşturmak gözlerinizi çok daha büyük gösterecektir. Tüm teknikleri uygulamak için akmayan ve dayanıklı göz kalemleri kullanmanız gerekir. New Well göz kalemleri bu konuda sizlere yardımcı olur. En uygun fiyatlı, kaliteli göz kalemleri istediğiniz makyaj tekniğini uygulamanızı destekler. Mat bir dokuya sahiptir. Siyah bir maskara ile birlikte makyajınızı kusursuzca tamamlayabilirsiniz. Uygun göz kalemi seçeneklerine New Well ile ulaşabilirsiniz. Sizde kolayca sipariş verin ve profesyonel teknikler denemenin keyfini çıkarın!

GÖZ KALEMİ ÜRÜNLERİMİZE GÖZ ATIN!

Paylaş :
Çok Satanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.